1403/04/29

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » استفاده از نردبان چوبی در دکوراسیون خانه

استفاده از نردبان چوبی در دکوراسیون خانه

ما به سراغ انواع نردبان چوبی رفتیم و چند کاربرد مانند ساخت قفسه یا جالباسی برای استفاده‌ی دوباره‌ی آن در دکوراسیون منزل را پیشنهاد داده‌ایم. استفاده از ابزار قدیمی و به کارگیری دوباره‌ی آن‌ها یکی از بهترین کار‌هایی است که می‌توان با آنها کرد.

روش‌های دکوراسیون با نردبان چوبی
دکورز | بخش دکوراسیون – معمولا زمانی که یک نردبان چوبی از کار می‌افتد و دیگر برای استفاده ایمنی ندارد، به گوشه‌ای از انباری تبعید و به دست فراموشی سپرده می‌شود. اما بسیاری هستند که از این از یاد رفتگان در دکوراسیون داخلی خانهشان استفاده می‌کنند. یکی از کاربرد‌های استفاده از نردبان‌ها اضافه کردن حس و حال قدیمی به خانه‌هاست. یک نردبان کهنه و قدیمی پر از هویت و پتانسیل است و می‌تواند خانه شما را صمیمی و گرم کند.
اما خب نردبان‌ها فقط برای کسانی که طرفدار خانه‌های قدیمی هستند نیست، بازسازی یک نردبان برای دکوراسیون حتی می‌تواند برای سبک‌های مدرن هم مناسب باشد. این مقاله را دنبال کنید تا در رابطه با دکوراسیون خانه با استفاده از نردبان چوبی الهام بگیرید.
 

دکوراسیون خانه با استفاده از نردبان چوبی

۱- با نردبان خانه‌اتان را دو قسمت کنید!

وقتی یک خانه دارای حس و حالی قدیمی است، آویزان کردن یک نردبان در هرجایی از خانه می‌تواند ایده‌ی مناسبی باشد. در عکس زیر خانه یک وبلاگ نویس را می‌بینید که تصمیم گرفت از یک نردبان چوبی به عنوان تیر سقف مصنوعی استفاده کند و با این کار دو فضای متفاوت را تعریف کرد. اگر سقف خانه‌تان به اندازه کافی بلند است می‌توانید با آویزان کردن یک نردبان چوبی در ورودی فضاها، دو قسمت خانه را از هم جدا کنید.
 
دکوراسیون با نردبان چوبی
 

۲- نردبان چوبی یا قفسه اشیای تزئینی

اولین قدم برای درست کردن قفسه‌ی چوبی با نردبان، درست کردن طبقات این قفسه است که کار سختی نیست. در تصویر زیر با اتصال چند تخته چوب، به صورت متقاطع بر روی پلکان، این نردبان چوبی باز طراحی شده است. همانطور که می‌بینید از چنین قفسه‌ای می‌توان استفاده‌های زیادی کرد.

گزینه‌ی دیگر برای درست کردن یک قفسه این است که دو نردبان را به صورت وارونه روی زمین قرار دهید و آن‌ها را به دیوار محکم وصل کنید. سپس طبقات را همانطور که در بالا گفته شد به آن اضافه کنید تا یک قفسه‌ی W. شکل داشته باشید. حالا تنها کاری که باید بکنید این است که تصمیم بگیرید چه چیزی را در این قفسه‌ی زیبا به نمایش بگذارید: کتاب، گلدان، لوازم تزئینی، …
 
ساخت قفسه اشیا تزئینی با نردبان چوبی

بیشتر بخوانید: استفاده از شلف و باکس دیواری در دکوراسیون منزل و محل کار


۳- انبار لوازم جانبی

با اضافه کردن سبد‌های سیمی به نردبان چوبی می‌توانید یک انبار لباس یا لوازم جانبی برای خود داشته باشید. این وسیله می‌تواند در بخش بهداشتی محل نگهداری حوله و لباس، یا شوینده‌ها باشد. یا در آشپزخانه محل نگهداری ظروف یا ادویه‌ها.
 
دکوراسیون با نردبان چوبی
 

۴- نردبان می‌تواند لوستر هم باشد

یک روش رایج برای استفاده از نردبان چوبی در دکوراسیون این است که آن را به صورت افقی به سقف متصل کنید و سپس لوازم روشنایی را به آن آویزان کنید. دقت کنید که این نردبان که دیگر یک چراغ سقفی است، باید به خوبی به سقف متصل شده باشد.
 
استفاده از نردبان چوبی به شکل لوستر
 

۵- دیوارکوب نردبانی

یک نردبان کهنه و قدیمی می‌تواند به سادگی به دیوار خانه متصل شود و یک قاب عکس زیبا برای شما درست کند. اگر نردبان شما چوب ضخیمی دارد، می‌تواند شبیه به یک قفسه نیز عمل کند. اما اگر باریک است، آیتم‌های ساده و سبکی را به آن آویزان. برای مثال یک ریسه‌ی نوری می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.
 
دکوراسیون با نردبان چوبی
 

۶- ساخت یک کمد لباس با نردبان چوبی

روش‌های زیادی برای ایجاد یک کمد لباس در خانه وجود دارد. اما ما برای شما یک ایده‌ی خلاقانه داریم. می‌توانید با استفاده از دو نردبان چوبی، و چند تخته چوب، یک کمد لباس باز درست کنید.
 
دکوراسیون با نردبان چوبی
 

۷- ایده های خاص

نردبان‌ها را می‌توان تقریبا در هر خانه‌ای پیدا کرد؛ و دقیقا به همین دلیل است که می‌توان ایده‌های زیادی را در رابطه با آن‌ها به کار گرفت. تنها کاری که باید بکنید این است که یک نردبان چوبی قدیمی پیدا کنید و آنرا به دیوار اتاق خواب تکیه دهید یا آویزان کنید. سپس لباس یا ملحفه یا هر چیز دیگری را می‌توانید روی آن قرار دهید.
 
روش‌های دکوراسیون با نردبان چوبی
یکی از بهترین اتفاقاتی که می‌تواند برای یک نردبان چوبی بیافتد، تبدیل آن به یک چیز کاملا جدید است. شما می‌توانید با دو نردبان کوتاه و یک تخته چوب یک میز تحریر زیبا برای خود دست و پا کنید.
 
ساخت میز تحریر با نردبان
آیا این ایده‌ها را دوست داشتید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید و اگر نردبان چوبی در خانه دارید، همین حالا دست به کار شوید و یک عنصر تزئینی یا کاربردی به خانه‌تان اضافه کنید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *