1400/09/12

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی خانه

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی خانه

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی خانه باعث می شوند که منزل ما برهم ریخته یا نامتعارف به نظر بیاید. اگر می خواهید دکوراسیون داخلی خانه تان زیباتر و خاص تر به نظر برسد، از انجام این اشتباهات خودداری کنید!

دکورز | دسته دکوراسیون – شاید برای شما هم پیش آمده که پس از دیدن و الگو گرفتن تصاویری از دکوراسیون داخلی خانه‌ها دست به کار شده و تغییراتی ایجاد کرده اید. اما نتیجه کار نه تنها مطلوب نبوده، بلکه خانه تان را ناهماهنگ تر و بهم ریخته تر از قبل کرده است. برای دانستن اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی با ما همراه باشید. 

از کاغذ دیواری با گل درشت پرهیز کنید

کاغذ دیواری از موثرترین عناصر در تغییر دکوراسیون داخلی است. پس به طرح و نقش و رنگ آن بسیار دقت کنید. از کاغذ دیواری های ساده یا با بافت ریز استفاده کنید. بافت های درشت اتاق را کوچک تر نشان می دهد. طرح فرش هایی با گل بوته ها و نقش های ریزتر اتاق کوچک را بزرگ نشان می دهد. حتی گلدان هایی با برگ های ریز برای این اتاق ها مناسب تر هستند. خلاصه به قول قدیمی ها از «گل درشت» پرهیز کنید.

 

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی خانه


از اشیای بزرگ استفاده نکنید

اگر خانه کوچک و نقلی دارید از مجسمه های بزرگ، گلدان های حجیم، میزهایی با بدنه یکدست و مبل های درشت برای خانه های کوچک مناسب نیست. آن ها ممکن است در مغازه زیبا به نظر برسد اما خانه شما را کوچک تر نشان داده و احساس خفقان ایجاد می کند. در واقع هر خانه ای اشیای مناسب خودش را می خواهد. همین اشیای بزرگ در خانه های بزرگ می تواند احساس بهتری ایجاد کنند.

 

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی خانه

از رنگ های مختلف و متفاوت استفاده نکنید

در کل خانه چه برای مبلمان و پرده ها و چه دیوارها از دو یا سه رنگ استفاده کنید. رنگ های متنوع باعث احساس آشفتگی و کلافگی در شما می شود. تازه این دو، سه رنگ هم باید با هم جور باشد؛ مثلاً انتخاب یک ترکیب دوتایی یا سه تایی از آبی، سفید و قهوه ای یا سبز، سفید و قهوه ای یا قهوه ای، سفید و کرم انتخاب مناسبی می تواند باشد. با مطالعه راهنمای خرید مبلمان و راهنمای خرید پرده منزلتان را زیباتر نمایید.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی خانه

از رنگ های تند استفاده نکنید

با این که رنگ های تند در نگاه اول جذابند، اما سریع هم دل شما را می زنند. یادتان باشد خانه شما لباسی نیست که فقط در یک مهمانی بپوشید. شما می خواهید در این خانه زندگی کنید و احتیاج به احساس آرامش دراز مدت دارید بنابراین از رنگ هایی مثل قرمز، نارنجی تند و زرد برای رنگ غالب فضا مثلاً دیوارها و سقف استفاده نکنید. می توانید از این رنگ ها برای وسایل قابل تعویض مثل یک کاناپه یا یک گلیم کوچک استفاده کنید. با رعایت کردن این نکات اولیه قطعا به نتیجه مطلوبی خواهید رسید. 

اگر شما هم اشتباهاتی در دکوراسیون داخلی خانه را دیده یا تجربه کرده اید؛ حتما آن را با ما در بخش «ارسال نظر» پایین همین مطلب در میان بگذارید. در نهایت مطالعه مطلب دکوراسیون کرم قهوه‌ ای؛ انتخابی برای آرامش خاطر برای شما علاقمندان هنر و درکوراسیون داخلی خالی از لطف نیست…

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *