1403/03/06

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » انواع طرح‌ ها و مدل‌ های کابینت کلاسیک

انواع طرح‌ ها و مدل‌ های کابینت کلاسیک

کابینت‌ کلاسیک، از آن مدل‌هایی است که به نظر نمی‌رسد از مد بیافتند. چرا که همیشه افرادی هستند که طرفدار این سبک از طراحی دکوراسیون هستند. این نوع کابینت‌ها هیچ گاه زیبایی منحصر به فردشان را از دست نمی‌دهند و تنوع بسیار بالایی در طرح و رنگ دارند.

انواع طرح‌ها و مدل‌های کابینت کلاسیک
 
دکورز | بخش دکوراسیون – بخش مهمی از دکوراسیون آشپزخانه به طراحی کابینت‌ها مربوط می‌شود. مدل قفسه کابینت‌ها می‌توانند سبک‌های مختلفی داشته باشد که نوع آن به طرح کلی خانه و آشپزخانه شما بستگی دارد. در صورتی که از سبک‌های پرجزئیات و تزئینی مثل سبک کلاسیک لذت می‌برید و مدل‌های جدید کابینت آشپزخانه برای شما زیبایی چندانی ندارند، می‌توانید همسو با طراحی کلاسیک خانه کابینت کلاسیک هم برای آشپزخانه‌تان سفارش دهید.
 

ویژگی کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک در آشپزخانه نماینده‌ سبک و طراحی آشپزخانه شماست. این کابینت‌ها با تزئینات زیبایشان، به عناصر دیگر اجازه می‌دهند به خوبی و به صورت یکپارچه در هم ادغام شوند و آشپزخانه‌ای زیبا شکل گیرد. از نظر متریال، کابینت کلاسیک آشپزخانه معمولا از جنس چوب هستند. چوب یکی از قدیمی‌ترین مواد مناسب ساخت کابینت است و بهترین گزینه برای کابینت‌های کلاسیک. همچنین ترکیب رنگی مورد استفاده در کابینت کلاسیک معمولا سفید یا کرم است.
یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از کابینت کلاسیک این است که به طور قابل توجهی قیمت خانه را افزایش می‌دهند. چرا که این کابینت‌ها تقریبا خنثی هستند و با هر نوع سلیقه‌ای جور در می‌آیند؛ بنابراین هنگام ساخت خانه، حتما این نوع کابینت‌ها را در نظر بگیرید.
 

انواع مدل کابینت کلاسیک

مدل‌ها و رنگ‌های زیادی هستند که می‌توانید برای کابینت کلاسیک آشپزخانه‌تان در نظر بگیرید.‌ می‌توانید رنگی در تضاد با کف آشپزخانه در نظر بگیرید یا تضاد رنگی در بخش‌های مختلف کابینت. خلاقیتتان را آزاد بگذارید و با دیدن تصاویر زیر سعی کنید ایده بگیرید.
 

۱- کابینت کلاسیک چوبی

یکی از بهترین انواع کابینت کلاسیک، کابینت‌های چوبی است که برای آشپزخانه بسیار مناسب است. این کابینت‌ها به نوعی تولید می‌شوند که کمترین فضا را اشغال و بیشترین فضا را برای نگهداری وسائل آشپزخانه به شما عرضه کنند؛ و این یکی از دلایلی است که کابینت کلاسیک چوبی توسط افراد زیادی انتخاب می‌شود. این کابینت‌ها برای هر سلیقه و هر آشپزخانه‌ای، با هر اندازه‌ای مناسب هستند.
 
کابینت کلاسیک چوبی
 
کابینت ممبران یا کلاسیک
 
کابینت کلاسیک چوبی

بیشتر بدانید: بهترین روش برای تمیز کردن کابینت های چوبی آشپزخانه


۲- کابینت کلاسیک سفید

کابینت‌های کلاسیک، خود به تنهایی حاوی جزئیات و تزئینات زیادی هستند. تاج منبت کاری شده، طراحی دستگیره‌ها و بسیاری ویژگی دیگر؛ بنابراین بهتر است کابینت کلاسیک به رنگ سفید انتخاب شود. چرا که در غیر این صورت ممکن است در آشپزخانه اغتشاش یا شلوغی بیش از حد بوجود آید. البته این موضوع همیشه هم صادق نیست. همه چیز بستگی به المان‌های دیگر و طراحی شما دارد.
 
کابینت کلاسیک سفید
 
کابینت ممبران یا کلاسیک سفید
 
کابینت کلاسیک سفید
 
کابینت سفید سبک کلاسیک
 

۳- کابینت کلاسیک رومی

این نوع کابینت کلاسیک، کمی با سایر مدل‌ها متفاوت است. تزئینات این مدل‌ها از المان‌های دکوراتیو روم باستان الهام گرفته شده‌اند. همچنین رنگ این نوع کابینت‌ها نیز متفاوت است و معمولا در ترکیب با رنگ‌های طلایی یا نقره‌ای ساخته می‌شوند. کابینت کلاسیک طرح رومی بسیار لوکس قلمداد می‌شود به همین منظور بهتر است از سنگ گرانیت برای کانتر یا روی کابینت‌های پایینی استفاده کنید.

کابینت کلاسیک رومی
 
کابینت کلاسیک رومی

چند نکته در طراحی کابینت کلاسیک

  • کابینت‌ها را به گونه‌ای طراحی کنید که هود در معرض دید نباشد.
  • دستگیره و سایر جزئیات کابینت‌های کلاسیک را باید کلاسیک طراحی کنید که یکپارچگی و هویت آشپزخانه از بین نرود.
  • از انجا که کابینت‌های کلاسیک قرینه طراحی می‌شوند، خوب است که سایر المان‌های آشپزخانه نیز از این اصل پیروی کنند.

نظر شما چیست؟ نظرات،‌ ایده‌ها و سوالات خود در رابطه با کابینت آشپزخانه را می‌توانید برای ما ارسال کنید تا با سایر کاربران دکورز به اشتراک گذاشته شوند.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *