1400/08/03

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » انواع مدل چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

انواع مدل چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل یک کار هنرمندانه می باشد. نحوه چیدن وسایل در پذیرایی مستطیل شکل در زیبایی و جذابیت خانه تأثیر بسزایی دارد.

دکورز | دسته دکوراسیون – شکل هندسی هر خانه ای، یک چیدمان خاصی را می پذیرد. مثلاً چیدمان یک پذیرایی مربع شکل با چیدمان یک پذیرایی مستطیل شکل کاملا متفاوت است. دکوراسیون پذیرایی بزرگ با دکوراسیون پذیرایی کوچک نیز متفاوت است. وقتی می خواهید خانه ای را بخرید، اگر پذیرایی آن مستطیل شکل باشد، در بدو ورود به خانه احساس می کنید که وارد یک تونل تنگ و باریک شده اید. ولی با چیدمان صحیح این نوع پذیرایی ها می توان شکل آن را تغییر داد، به نحوی که احساس خوبی به افرادی که تازه به خانه وارد می شوند، می دهد. برای شروع چیدمان پذیرایی مستطیل شکل ابتدا باید ابعاد پذیرایی خانه و همچنین جای قرار گیری درها و پنجره ها را در نظر گرفت و بعد از آن اقدام به خرید وسایل مورد نیاز برای آن سالن کرد.  

 

 دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

 پذیرایی مستطیل شکل

چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

 

 

ترفندهایی برای چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

همان گونه که در قسمت قبل گفته شد، قبل از شروع چیدمان پذیرایی ابتدا باید ابعاد آن را اندازه گیری کنیم و سپس وسایل مورد نیاز با پذیرایی را از قبیل مبلمان، تلویزیون، میز ناهارخوری و … تهیه کرد. در این قسمت ترفندهایی برای چیدمان صحیح پذیرایی های مستطیل شکل ارائه خواهیم داد.

نکته اول این است که محل شومینه، درها و پنجره ها را بررسی کنیم و بعد با توجه به آنها محل مبلمان ها و تلویزیون را تعیین کنیم.

 

محل قرارگیری شومینه در پذیرایی مستطیل شکل

محل ورودیه پذیرایی مستطیل شکل

 

 

محل قرارگیری پنجره ها در پذیرایی مستطیل شکل

 

اگر صاحب یک خانه با پذیرایی مستطیل شکل کوچک هستید، بهتر است از یک دست مبلمان راحتی استفاده کنید که مبلمان را یک طرف سالن پشت به دیوار می چینیم و روبروی آن تلویزیون را قرار می دهیم. دقت داشته باشید که اگر پذیرایی شما دارای شومینه نیز باشد، سعی کنید مبلمان را به گونه ای بچینید که جلوی شومینه را اشغال نکند. اگر در پذیرایی شما پنجره نیز باشد، باعث می شود، پذیرایی بزرگ تر به نظر برسد. همچنین از قرار دادن وسایل اضافی در پذیرایی خودداری کنید تا فضا را کوچک تر و دلگیر نکند. 

 

پذیرایی مستطیل شکل کوچک

چیدن مبلمان در اطراف شومینه در پذیرایی مستطیل شکل

بزرگ تر نشان دادن پذیرایی مستطیل شکل به واسطه پنجره ها

 

یکی از مشکلاتی که در پذیرایی های کوچک با آن مواجه هستیم، مسیری برای رفت و آمد افراد خانه می باشد. بهتر است که این مسیر را بین میز جلوی مبلمان و تلویزیون تعیین کنیم. ولی اگر فضای بین مبلمان و تلویزیون خیلی کوچک باشد، میز مبلمان را بجای اینکه وسط پذیرایی بگذاریم، گوشه پذیرایی در کنار مبلمان می گذاریم.

 

مسیر رفت و آمد در پذیرایی مستطیل شکل

تعیین مسیر رفت و آمد در پذیرایی مستطیل شکل

اما اگر صاحب خانه ای با پذیرایی مستطیل شکل بزرگ هستید، بجای یک دست مبلمان می توانید از دو دست مبلمان استفاده کنید که یک دست را مبلمان راحتی و دست دوم را مبلمان مجلسی تر یا استیل انتخاب کنید. مبلمان راحتی را سمت شومینه و مبلمان مجلسی را در طرف دیگر بگذارید. با این دو دست مبلمان، خانه به دو قسمت تقسیم می شود و جدا کننده آنها می تواند وسایل تزیینی باشد یا اینکه هر دست مبلمان را به صورت گرد و پشت به هم بچینید. فقط دقت داشته باشید که رنگ مبلمان ها باید باهم همخوانی داشته باشند. 

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل

چیدن مبلمان ها پشت به هم در پذیرایی مستطیل شکل

همچنین در پذیرایی های مستطیل شکل بزرگ می توانید بجای استفاده از دو دست مبل، یک طرف پذیرایی که قسمت نشیمن خانه است را با یک دست مبل و طرف دیگر را که فضای غذاخوری می باشد را با میز ناهارخوری پر کنید. در این حالت نیز رنگ مبلمان و میز ناهارخوری باید باهم همخوانی داشته باشند. 

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل

فضای پذیرایی مستطیل شکل

 

رنگ ها نیز در زیبایی پذیرایی تأثیر منحصر به فردی دارند. انتخاب رنگ مبلمان و بقیه دکوراسیون و وسایل سالن پذیرایی بستگی به سلیقه صاحب خانه دارد. رنگ های گرم و شاد مثل نارنجی و قرمز باعث ایجاد فضایی گرم در خانه می شود و صمیمیت بین اعضا را بیشتر می کند. همچنین رنگ های سرد مثل آبی و سبز، استرس و خستگی را از افراد دور می کند.

 

استفاده از رنگ های گرم در پذیرایی مستطیل شکل

استفاده از رنگ های سرد در پذیرایی مستطیل شکل

استفاده از رنگ های خنثی در پذیرایی مستطیل شکل

 

استفاده از رنگ های شاد در خانه هایی که ممکن است بعضی از اعضای آن افسردگی داشته باشند، بسیار تأثیرگذار خواهد بود و به روند بهبودی آنها کمک خواهد کرد همچنین تاثیر زیادی در بزرگتر نشان دادن فضای خانه دارد. رنگ های سیاه و سفید نیز جزو رنگ های خنثی محسوب می شوند. ترکیب این دو رنگ با هم یک دکوراسیون شیک و منحصر به فردی را ارائه می کند که معمولاً با هر سلیقه ای سازگار است.  همچنین پیرامون این مطلب مطالعه طراحی دکوراسیون پذیرایی؛ هر رنگی به سلیقه شما! را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code