1401/09/12

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » ایده هایی برای دکوراسیون بالکن های کوچک و بزرگ

ایده هایی برای دکوراسیون بالکن های کوچک و بزرگ

در این مطلب نمونه‌هایی از دکوراسیون بالکن آورده شده تا به شما کمک کنیم با هزینه‌های کم، از بالکن دنج و نقلی‌تان لذت ببرید چرا که آپارتمان‌های امروز، در بهترین حالت سهمی که از هوای آزاد و ویوی شهر دارند یک بالکن کوچک است که باید آن را غنیمت شمرد.

ترفندهای دکوراسیون بالکن های بزرگ تا کوچک
 
دکورز | بخش دکوراسیون – با گسترش شهر‌ها و به تبع آن گسترش زندگی آپارتمان نشینی، خانه‌های حیاط دار کم کم درحال انقراض هستند و در بهترین حالت، ما مانده‌ایم و یک تراس کوچک. اما خیلی از ما، دلمان برای حیاط‌های قدیمی تنگ می‌شود و رویای یک باغچه یا چند گلدان را در سر داریم. 

خوشبختانه آنچه که معماران تلاش می‌کنند در طراحی آپارتمان‌ها رعایت کنند، در نظرگرفتن یک تراس کوچک برای خانه‌هاست. اما شاید فکر کنید که خب برای چیدمان تراس کوچک چه می‌توان کرد؟ ما به شما می‌گوییم. این مطلب را دنبال کنید تا باور کنید که دکوراسیون تراس کوچک یک رویا نیست. در این مطلب از تصاویری به عنوان نمونه و برای ایده گرفتن استفاده شده است، که ترتیب چیدمان آن‌ها براساس اندازه‌ی بالکن بزرگ به بالکن کوچک است؛ بنابراین نا امید نشوید، برای کوچکترین بالکن‌ها هم راهی هست.

دکوراسیون بالکن؛ بالکن های بزرگ

تصویر زیر را مشاهده کنید. در این تصویر، از گیاهان کوتاه و بلند با تنوع سایزی بالا استفاده شده است. یک درختچه بلند قامت توجه را به سمت آسمان می‌کشاند و دیگری، در کنار سایر گیاهان یک پس زمینه‌ی سبز رنگ ایجاد کرده است.
هماطور که می‌بینید، یک قفسه برای گلدان‌ها طراحی شده که از بیرون به نرده‌ها تکیه دارد. با این کار فضای داخلی تراس اشغال نمی‌شود و بدون هدر رفت فضای ارزشمند تراستان زیبایی زیادی به تراس داده است. همچنین یک میز نیم دایره‌ی تاشو با استفاده از نرده و رو به ویو، کار گذاشته شده است، که بازهم عملا هیچ فضایی را اشغال نکرده و شما می‌توانید فقط در مواقع نیاز آن را باز کنید.

دکوراسیون بالکن - دکوراسیون تراس بزرگ
 

نمونه‌ی بعدی یک طراحی بالکن بسیار خلاقانه است. این بالکن اندازه‌ی تقریبا استانداردی دارد. با استفاده از یک نیمکت رو به ویو و کوشین‌های نرم و گرم، فضایی برای نشستن و …

نهایت خلاقیت؛ یک ننو! مزیت ننو این است که به راحتی جمع شده و بسیار راحت است. بنابراین می‌توانید از آن در طول تراس کوچک خود استفاده کنید و از هوای خوب پاییز لذت ببرید.

دکوراسیون تراس


اگر فضای خوبی برای دکوراسیون بالکن آپارتمانتان داشته باشید، یک مبل راحتی ال شکل، بسیار راهگشاست. یک میز وایر فریم بسیار کوچک و کم حجم، و قالیچه‌ای زیبا می‌تواند حس گرم خانه را به تراس نقلی شما هدیه دهد. همچنین با استفاده از شلف، بدون اینکه فضای کف زمین را فدا کنید، یک گلخانه‌ی بزرگ خواهید داشت. تصویر زیر را ببینید:

ترفندهای دکوراسیون بالکن


اگر نمی‌خواهید برای خرید مبلمان هزینه کنید یا جای کافی برای یک مبل ندارید، ما بازهم راه جایگزین داریم. با استفاده از جعبه‌های چوبی که به راحتی می‌توانید از میوه و تره بار آن‌ها را تهیه کنید، به اضافه‌ی کوسن‌های کوچک ارزان قیمت، می‌توانید یک فضای نشستن بسیار صمیمانه داشته باشید. همچنین از فضای درون باکس‌ها هم می‌توانید به عنوان گلخانه یا کتابخانه استفاده کنید.

دکوراسیون بالکن کوچک

 
تصویری بعدی از دکوراسیون بالکن که در سایت planete Deco ارائه شده است، فضای کافی برای یک دست میز و صندلی چوبی را داراست. همچنین با استفاده از گیاهان بلند قد، یک فضای دنج و البته محفوظ ایجاد شده که از بیرون ساختمان هم نمای فوق العاده‌ای به ساختمان می‌دهد.

ترفندهای دکوراسیون بالکن های بزرگ تا کوچک


در نمونه‌ تزیین بالکن بعدی، که البته فضای زیادی هم دارد، یک میز و صندلی کوچک در میان تعداد زیادی گلدان کوتاه قرار گرفته است. صاحب این تراس زیبا، به طرز خلاقانه‌ای با چیدن گلدان‌ها در دور تا دور تراس، این احساس را ایجاد کرده که گویی در میان یک باغچه نشسته‌اید.
دکوراسیون بالکن


دکوراسیون بالکن کوچک؛ نکات و ترفندهای کم هزینه

خب به سراغ بالکن‌های کوچکتر می‌رویم. اگر شما هم بالکن کم عرضی دارید، نگران نباشید. یک تراس کوچک به این معنی نیست که نمی‌توانید در آن مبلمان کار بگذارید. تراستان هرچقدر هم کوچک باشد، بازهم می‌توان فضای مناسب میز و صندلی پیدا کرد. صندلی‌های تاشو، یا نیمکت‌هایی که به دیوار متصل می‌شوند و امکان جمع شدن دارند، دقیقا برای همین منظور تولید شده‌اند.
برای دکوراسیون بالک کوچک می‌توانید گلدان‌ها را در ارتفاع یا در کنار نرده‌ها نصب کنید و با استفاده از صندلی‌های تاشو یک فضای نشستن ایجاد کنید. حتی می‌شود که یک تخته‌ی تاشو به نرده‌ها وصل نمود و از آن به عنوان میز استفاده کرد.
در تصویر بعدی، یک نیمکت با استفاده از یک صندوقچه ایجاد شده است. ممکن است به نظر خیلی کوچک باشد، اما برای نوشیدن چای صبحگاهی یا خواند کتاب کافی است.
طراحی داخلی تراس


اگر بالکنتان خیلی کوچک است و حتی با راهکار‌های بالا نمی‌توانید فضایی برای نشستن ایجاد کنید، باز هم می‌شود آن را به یک گلخانه با انواع گل و گیاه معطر تبدیل کرد. در نتیجه می‌توانید پنجره را باز گذاشته و از هوای خوب و تازه‌ بالکنتان که به خانه هدایت می‌شود لذت ببرید.
همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، این بالکن پر از گل و گلدان است و جای یک سوزن هم در آن باقی نمانده، اما همچنان انرژی مثبت و حس خوب آن لذت بخش است.

دکوراسیون بالکن کوچک با گل و گیاه

 
یا می‌شود در همچین تراسی، یک تشک سفارشی درست کرد و کف تراس را به یک فضای آرام بخش، برای استراحت یا مطالعه تبدیل کرد.

ترفندهای دکوراسیون بالکن های بزرگ تا کوچک


بالکن بعدی را ببینید. اگر صاحب این بالکن همه‌ی وقت خود را در تراس نقلی زیبایش بگذراند باز هم باید به او حق داد. این بالکن کوچک شاید حداکثر یک متر عرض داشته باشد اما با این وجود اتفاقات زیادی در آن رخ داده‌است؛ گلدان‌های زیبا، یک میز و صندلی و هزاران حس خوب.

 
دکوراسیون بالکن کوچک
این طور که به نظر می‌رسد، وقتی صحبت از تزئین و دکوراسیون بالکن و لذت بردن از هوای تازه و ویوی خوب به میان باشد، سایز و اندازه‌ها دیگر مهم نیستند. فقط کمی خلاقیت و چند گلدان گل کافیست تا همیشه بهاری باشید. اما اگر آپارتمان شما تراس یا بالکن ندارد و یا شما از فضای دلبازتر و بزرگتر لذت می‌برید گزینه بعدی پشت بام خانه است؛ بله شما می‌توانید با چند ترفند خلاقانه برای چیدمان و طراحی دکوراسیون پشت بام آن را به فضایی زیبا و دلنشین تبدیل کنید. شما برای زیبا سازی فضای تراس و بالکن خود از چه راهارهایی استفاده می کنید؟‌نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما و سایر همراهان مجله دکورز به اشتراک بگذارید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *