1403/03/01

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » ایده هایی برای طراحی باغچه

ایده هایی برای طراحی باغچه

طراحی باغچه کار بسیار ساده‌ای است و می‌تواند در تقویت روحیه و شادابی شما بسیار تاثیرگذار باشد. پس خودتان با کمی تحقیق و بررسی دست به کار طراحی و باغبانی باغچه نقلی‌تان شوید و از آن لذت ببرید.

ایده هایی برای طراحی باغچه
 
دکورز | بخش دکوراسیون – اگر در حیاط خانه‌تان باغچه‌ای دارید، هرچند کوچک، می‌توانید به راحتی و به زیبایی به طراحی آن بپردازید. یک باغچه می‌تواند کیفیت خانه و زندگی شما را از این رو به آن رو کند. در این مطلب ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون باغچه جمع‌آوری کرده‌ایم که حتما نظرتان را جلب خواهد کرد. پس بیایید برای داشتن باغچه‌ای با طراوت دست به کار شویم.
 

ایده‌هایی برای طراحی باغچه

۱. جای نشستن

به فکر یک فضای نشستن در حیاط خانه باشید و اطراف آنرا به طراحی باغچه اختصاص دهید. این کار را می‌توانید با کم خرج‌ترین حالت انجام دهید. میز و نیمکت‌های چوبی یا حتی بتنی، انتخاب‌های بسیار خوبی برای حیاط خانه هستند. این متریال‌ها مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند و همین آن‌ها را برای فضای بیرون بسیار مناسب می‌کند.
 
جای نشستن طراحی باغچه

۲. آب نما

درست کردن یک آبنما کار چندان سختی نیست اگر کمی فنی باشید. به راحتی می‌توانید آموزش‌های مربوط به ساخت آبنما را در اینترنت پیدا کنید و با استفاده از چیز‌هایی که در انبار دارید یک آبنمای زیبا و کوچک درست کنید و از صدای آب در میان باغچه زیبایتان لذت ببرید.
 
طراحی آبنما

۳. میز درختی

اگر در باغچه‌تان درختی دارید که مدتهاست خشک شده، می‌توانید مانند تصویر زیر از آن استفاده‌های مفیدی بکنید.
 
میز درختی
 

۴. راه چوبی

درست کردن یک راه چوبی در طراحی باغچه بسیار زیبا و خاطره انگیز است. علاوه بر آن اگر به فکر یک مسیر از میان باغچه نباشید، ممکن است هنگام عبور گلی شوید یا به گیاهان باغچه آسیب برسانید؛ بنابراین حتما یک مسیر در باغچه طراحی کنید، خواه چوبی خواه با متریالی دیگر مثل ریگ.
 
مسیر در طراحی باغچه
 

۵. استفاده از آینه

آینه همیشه بهترین راه برای بزرگتر نشان دادن فضاهاست. می‌توانید در باغچه‌ی نقلی و زیبایتان آینه کار کنید و سبزینگی و حس طراوت را چندین برابر کنید. اینکار همچنین تابش نور به گیاهانتان را نیز افزایش می‌دهد و حتما باعث شادابی‌شان می‌شود.
 
بزرگنمایی باغچه با آینه

۶. انبار ابزارآلات

بعد از طراحی باغچه می‌توانید با استفاده از کابینت‌ها یا کمد‌های قدیمی، یک ایستگاه ابزارآلات در حیاط خانه درست کنید که همه‌ی لوازم باغبانی در آن جای بگیرد. با توجه به دکوراسیون باغچه و حیاط می‌توانید یک رنگ زیبا هم به این کمد کوچک بزنید و از نظم ایجاد شده لذت ببرید.

۷. مخزن آب

آیا می‌دانستید که با هربار بارندگی می‌توانید گالن‌ها آب جمع آوری کنید؟ کافیست یک بشکه زیر ناودان قرار دهید و آب بارانی که از آن خارج می‌شود را برای مصرف باغبانی جمع آوری کنید.
 
مخزن آب

۸. طراحی حاشیه باغچه‌

می‌توانید به جای استفاده از متریال سخت مثل سیمان و سنگ و غیره، با استفاده از گیاهان حاشیه و مرز باغچه را تعیین کنید. در این صورت هم فضای باغبانی بیشتری دارید و هم سبزی و طراوت بیشتر.
 
طراحی حاشیه باغچه

۹.نقطه کانونی

سعی کنید اصول دکوراسیون را حتی در طراحی باغچه نیز رعایت کنید. داشتن یک نقطه‌ی کانونی در باغچه ‌می‌تواند تاثیر زیادی روی گردش نگاه و زیبایی داشته باشد. این نقطه‌ی کانونی می‌تواند آبنمای دست سازتان باشد یا حتی یک مبل راحتی که برای نشستن انتخاب کرده‌اید. هرچه که هست برای آن برنامه ریزی کنید و طبق آن دکوراسیون کنید.
 
نقطه کانونی
 

نمونه‌هایی باغچه های طراحی شده

در ادامه می‌توانید با دیدن نمونه‌های طراحی باغچه الهام بگیرید و خلاقیتتان را شکوفا کنید.
 
ایده هایی برای طراحی باغچه
 
عکس باغچه
 
ایده هایی برای طراحی باغچه
 
عکس باغچه
 
طراحی باغچه بزرگ
 
حتما هرکسی از داشتن یک باغچه حتی کوچک لذت می‌برد. امیدواریم با دیدن این تصاویر به شما انگیزه طراحی باغچه‌تان را داده باشیم. همچنین اگر نظر یا پیشنهادی در این زمینه دارید، با اشتراک گذاری آن ما و مخاطبان دکورز را خوشحال کنید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *