28 خرداد 1400

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

اینطور اتاق خواب زیبا و بی نقصی داشته باشید

اتاق خواب زیبا و بی نقص

طراحی اتاق خواب زیبا و بی نقص

اتاق خواب مکانی برای استراحت و آرامش است و شخصی ترین بخش خانه می باشد بنابراین دکوراسیون اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است . گاهی انتخاب اشتباه وسایل اتاق خواب و محل نامناسب قرار دادن آنها سبب سلب آرامش شما خواهد شد .

در این بخش از دکوراسیون در دنیای مد دکورز به سه نکته اصلی مهم چیدمان صحیح اتاق خواب، هماهنگ کردن رنگ ها، تغییرات ساده در اتاق خواب می پردازیم تا یک اتاق خواب بی نقص داشته باشیم.

اتاق خواب زیبا و بی نقص

طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیبا و بی نقص

چیدمان صحیح اتاق خواب زیبا و بی نقص

انتخاب مناسب تخت خواب:

اولین نکته ای که برای انتخاب تخت خواب باید بدان توجه نمود در نظرگرفتن ابعاد اتاق خواب و برقراری تناسب بین ابعاد اتاق و تخت است . توجه به این دو نکته سبب حاکم شدن احساس صمیمیت و راحتی در فضا خواهد شد. شما یک سوم از شبانه روز خود را در اتاق خوابتان می گذرانید به همین دلیل بهتر است فضایی آرامش بخش برای تامین سلامت جسمی و روحی در اتاق خوابتان پدید آورید.

محل مناسب تخت خواب:

قرارگیری مناسب تخت خواب از نکات بسیار مهم در چیدمان لوازم اتاق خواب است. از اشتباهاتی که اغلب افراد بدان مرتکب می شون قرار دادن تخت خواب در زیر پنجره است که از لحاظ ایمنی بسیار خطرناک است . تا حد امکان نباید روبروی در اتاق قرار گیرد و دید داشته باشد و با توجه به نوع پلان اتاق باید با فاصله در کنار پنجره قرار بگیرد .

محل مناسب تخت خواب

بهترین جای تخت خواب در اتاق خواب زیبا و بی نقص

محل مناسب میز تحریر یا میز آرایش

بهترین مکان برای قرار دادن میز تحریر در اتاق خواب گذاشتن آن در زیر پنجره است زیر این کار باعث می شود شما بتوانید از نور طبیعی برای مطالعه استفاده کنید. همچنین بهترین محل برای قرار دادن میز آرایش مقابل پنجره است زیرا با انعکاس نور در آینه فضای اتاقتان روشن ترخواهد شد.

نورپردازی مناسب:

نورپردازی در اتاق خواب اهمیت زیادی دارد زیرا نورپردازی نامناسب سبب سلب آرامش شما خواهد شد بنابراین باید به نوع نورپردازی اصلی و فرعی توجه کنید و برای فضای اتاقتان از ترکیب نورهای آبی و زرداستفاده نمایید. نورهای آبی برای آباژورها مناسب است زیرا این نور بستر مناسبی را برای خواب شما فراهم می کند.

نور اتاق خواب

نور مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

محل مناسب تابلوها:

برای نصب تابلوها نکات ایمنی را رعایت کنید و انها را در بالای تخت خواب خود نصب نکنید . به نوع تابلویی که برای اتاق خواب انتخاب می کنید دقت کنید و تابلوهای شلوغ با رنگ های تند را انتخاب نکنید زیرا پرش فکری و اغتشاش عصبی را در بر خواهد داشت. برای اتاق خوابتان تابلوهای هنری و یا عکس های خصوصیتان را انتخاب کنید .

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب زیبا و بی نقص

رنگ سفید

این رنگ خنثی پایه اولیه همه فضاهاست . اگر شما اجاره نشین هستید و اجازه ندارید رنگ دیوار را عوض کنید بهتر است روی رنگ سایر عناصر اتاق خواب مثل روتختی، تابلوها، مبلمان و… برای تغییر فضا تمرکز کنید. شما با انتخاب رنگ سفید می توانید آن را با سایر رنگ ها ترکیب کنید .

اتاق خواب سفید رنگ

رنگ سفید برای اتاق خواب زیبا و بی نقص

رنگ آبی:

مناسب ترین رنگ برای فضای اتاق خواب رنگ آبی روشن است که بسیار آرامش بخش است . ماهیت سرد این رنگ سبب می شود که این رنگ را در ترکیب با رنگ های دیگر در فضا بکار ببریم تا زیباتر جلوه کند .

برای منحصر به فرد شدن اتاقتان که دیوار های آن را آبی روشن نموده اید برای سایر وسایل اتاق خواب مانند روتختی ها، کوسن ها، تابلوها و… از توناژهای تیره تر آبی یا رنگ های مکمل آن استفاده کنید.

رنگ صورتی:

یکی از آن رنگ های رمانتیک مورد علاقه بیشتر دختر خانم های جوان ، رنگ صورتی ملایم است. در بخش های قبلی دنیای مد دکورز هم اشاره کردیم که برای زیباتر شدن اتاقتان این رنگ را با سبز مغزپسته ای یا طوسی ترکیب کنید و یا از این رنگ ها برای جزئیات اتاق خواب خود استفاده نمایید تا اتاق شما زیباتر گردد.

اتاق خواب صورتی زیبا

اتاق خواب زیبا و بی نقص با رنگ صورتی ملایم

رنگ لیمویی:

اگر می خواهید فضای اتاق خوابتان را منحصر به فرد نمایید بهتر است از رنگ های نسبتا گرم مانند رنگ لیمویی برای این کار استفاده کنید . ترکیب این رنگ با سیاه و سفید سبب درخشش اتاق خوابتان می شود .

اگر دیوارهای خود را به رنگ زرد لیمویی در آودید می توانید از رنگ سیاه برای قاب تابلوهای خود و ازرنگ سفید برای روتختی خود استفاده کنید ولی در این فضا از رنگ سیاه بیش از حد استفاده نمنید زیرا فضای شما را دلگیر می کند.

رنگ یاسی:

رنگ یاسی که از خانواده بنفش هاست ، آرامش ، احساس پیچیدگی و اغوای خاصی را القا می کند. برای رنگ دیوارها می توانید از نوع روشن آن و برای کوسن ها فرش ها از نوع توناژهای تیره تر استفاده کنید و با این رنگ مسحورکننده فضای اتاق خواب را زیباتر نمایید.

اتاق خواب شیک یاسی

دکوراسیون اتاق خواب شیک و مدرن یاسی رنگ

ایجاد تغییرات ساده در اتاق خواب زیبا و بی نقص

استفاده از گلدان:

خواص آرامش بخشی طبیعت برکسی پوشیده نیست . قرار دادن گلدان ها در اتاق خواب در تلطیف روحیه موثر است . گل هایی را برای قرار دادن در اتاق خوابتان انتخاب کنید که آرامش بخش باشند ، بهتر است برای انتخاب این گل های صبور از یک باغبان کمک بگیرید و به وسیله این گل ها فضای اتاق خواب خود را متحول کنید.

تغییر روتختی:

شما لازم نیست برای تغییر اتاق خوابتان تمامی وسایل خود را عوض کنید بلکه بهتر است برخی از چیزهای جزئی مانند رو تختی خود را عوض نمایید . انتخاب یک روتختی مناسب می تواند نمای اتاق شما را زیرو رو کند پس در انتخاب نوع روتختی ها دقت کنید. بهترین طرح برای روتختی طرح ها و نقش های ساده است زیرا طرح ها و رنگ های تند و شلوغ موجب اغتشاش بصری و عدم آرامش و دلزدگی شما می شود.

اتاق خواب شیک و کلاسیک

تغییرات در یک اتاق خواب زیبا و بی نقص

نصب استیکرهای دیواری:

شما بدون رنگ زدن نیز می توانید فضای اتاق را با چسباندن یک استیکر با مزه تغییر دهید. برای اینکه تنوعی در فضای اتاق خواب خود ایجاد نمایید و آن را از حالت ساده همیشگی خارج کنید ، استیکرها را روی در کمد یا حتی دیوار پشت تختخواب نصب کنید.

استفاده از کوسن ها:

برای اینکه اتاق خوابتان کسل و بی روح نباشد می توانید از کوسن های رنگی استفاده نمایید . شما می توانید رنگ و طرح کوسنتان را با رنگ و طرح پرده اتاق ست کنید یا کوسنی را انتخاب نمایید که رنگی مکمل با سایر رنگ های فضای اتاق خواب شما داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب 2019

اصول چیدمان اتاق خواب زیبا و بی نقص

استفاده از پوف ها:

پوف های جذاب به سادگی می توانند فضای اتاق خواب را با طرح و نقش خاص خود تغییر دهند. این وست داشتنی های خارق العاده را می توانید با توجه به دکوراسیون و سلیقه تان از بافت های متفاوت تهیه کنید و در اتاق خواب تان قرار دهید. علاوه بر سبک دکوراسیون اتاق خواب در انتخاب پوف ها ، رنگ مبلمان نیزبا اهمیت است . شما می توانید پوف هایی با رنگ مکمل یا متضاد سایر وسایل اتاق خواب انتخاب نمایید.

 

برگرفته از نمنــاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code