1403/03/31

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » برنامه ریزی برای تزیین اتاق کودک

برنامه ریزی برای تزیین اتاق کودک

تزیین اتاق کودک و برنامه ریزی برای آن یکی از قسمت های جذاب بارداری است. برای آشنایی با نکات مربوط با تزیین اتاق کودک با ما همراه باشید.

عکس اتاق کودک - تزئین اتاق کودک

 

دکورز | دسته دکوراسیون – برخی از مادران باردار هرگز تمایل به تزیین اتاق کودک، بررسی تک تک لباس‌های نوزاد در مغازه‌ها و انتخاب تک به تک لوازم اتاق نوزاد را در خود احساس نمی‌کنند. اما بسیاری از خانم‌های باردار نیز افزایش انرژی سه ماهه‌ دوم و سوم‌شان را صرف خرید لوازم و تزیین دکور اتاق کودک و طراحی دکوراسیون اتاق کودک می‌نمایند.

اگرچه فرزند شما در هنگام تولد به چیز بیشتری از پوشک، یک مکان امن برای خوابیدن و خود شما نیاز ندارد، اما همچنان خرید کردن این لوازم کاری لذت بخش است! مهیا کردن منزل برای نوزاد و طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد برای مادرانی که اولین تجربه‌‌‌ بارداری‌شان را می‌گذارانند می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد؛ همچنین برای مادران با تجربه‌تر نیز می‌تواند با احساس نوستالژی همراه باشد. همیشه سعی کنید در این انتخاب‌ها با همسرتان مشورت نمایید.

 


برای تزیین اتاق کودک از کجا شروع کنیم؟

با تهیه‌ یک لیست از لوازم مورد نیاز شروع کنید. احتمالا ترجیح می‌دهید بعضی از موارد لیست را به جای خریدن قرض بگیرید. اگر هنوز این کار را نکرده‌اید اکنون زمان مناسبی برای بررسی کمدها و انبار منزل فامیل و دوستانتان است تا ببینید چه لوازم مناسبی را می‌توانید پیدا نمایید. پس از این کار به برسی مجدد لیست بپردازید و ببینید کدام یک از اقلام باقی‌مانده دارای بیشترین اهمیت است.

یک صندلی نوزاد، یک تخت و میز تعویض نوزاد نقطه‌ی شروع مناسبی به نظر می‌رسد. پس از آن برای بررسی قیمت اقلام گران به بررسی مغازه‌ها و سایت‌های مختلف بپردازید. اجازه ندهید فروشندگان متعصب شما را به خرید چیزی متقاعد نمایند؛ در این مرحله فقط بر روی مقایسه‌ گزینه‌های مختلف تمرکز نمایید و از دوستان و اقوام نیز در مورد اینکه کدام وسائل اهمیت بیشتری دارند مشورت بگیرید. (مثلا اکثر افراد اذعان می‌کنند که سطل زباله‌ مخصوص پوشک وسیله‌ جالبی است اما داشتن یک گهواره‌ برای خواباندن نوزاد، به خصوص اگر فرزندتان پر سرو صدا باشد می‌تواند بسیار مفیدتر واقع شود. پس اگر توان مالی تنها یکی از این دو مورد را دارید حتما به سراغ گهواره بروید.)

 

 

علاوه بر خرید وسائل جدید برای فرزند آینده‌تان و تزیین اتاق کودک خود، ممکن است متوجه احساس دیگری نیز در خود شده‌باشید. تمایل به سائیدن و تمیز کردن زمین، تعویض کاغذ دیواری پذیرایی یا تمیز کردن تک تک کمدها. اگرچه تا کمی اشتغال به این امور مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما به خاطر داشته باشید اکنون که نسبت به قبل سنگین‌تر و کندتر شده‌اید. انجام فعالیت‌های سنگین و شدید روزانه می‌‌تواند منجر به بروز آسیب‌دیدگی و ناراحتی در شما شود. توصیه می‌شود انرژی‌تان را در کارهای سبک‌تری مثل پیاده‌روی مصرف نمایید؛ این را در نظر داشته باشید که این مساله که همه‌ لکه‌های آشپزخانه را پاک نمایید برای فرزند شما هیچ اهمیتی نخواهد داشت!

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *