1403/04/29

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن با کمترین هزینه

تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن با کمترین هزینه

تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن

تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن

آشپزخانه محیطی در خانه است که بیشتر وقت خانم ها ی خانه دار درون آن می گذرد بنابراین دکوراسیون آن باید مدرن باشد و با سایر قسمت های خانه هماهنگی لازم را داشته باشد . همچنین آشپزخانه ها در هر منزل گران ترین اتاق ها محسوب می شوند زیرا وسایل پرهزینه ای مانند کابینت ها، پرده ها، کف و وسایل برقی، درون آشپزخانه جا دارد.

اگر آشپزخانه تان برای شما یکنواخت شده و دوست دارید تغییری در آن ایجاد کنید مجبور نیستید که حتما وسایل پر هزینه آن را تغییر دهید بلکه با روش هایی ارزان تر می توانید آشپزخانه تان را عوض کنید .این تغییرات ساده که در این بخش از دنیای مد دکورز برایتان آورده ایم می تواند آشپزخانه قدیمی شما را به محلی جدید و مدرن تبدیل می کند.

تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن

آشپزخانه قدیمی تان را نو و به روز کنید 

پیشنهاداتی ساده ولی موثر در به روز کردن دکوراسیون آشپزخانه قدیمی

تزیین پنجره:

برای به وجود آوردن تغییرات قابل توجهی در آشپزخانه یک طاقچه چوبی هم عرض به پنجره اضافه نمایید و انواع شیشه های تزیینی رنگی و گل های طبیعی را روی آن قرار دهید . از گچ بری های آماده برای پایه دو طرف می توانید استفاده کنید.

استفاده از ارتفاع و فضای پرت:

شما می توانید از فضای بالای پنجرهتان استفاده کنید و یک تاقچه بر روی آن نصب نمایید . این تاقچه نوعی چارچوب پنجره بوده و جای مناسبی برای قرار دادن بسیاری از وسایل تزیینی و مصرفی است .این فضا مخصوصا در جاهای کوچک اهمیت بیش تری دارد.

استفاده از شیشه های طرح دار:

در صورتی که منظره پشت پنجره آشپز خانه تان زیبا نیست از شیشه های طرح دار رنگی استفاده کنید.

صفحه ی روکابینتی جدید و زیبا:

بهتر است صفحه ی رو کابینتی را انتخاب کنید که رنگی مکمل رنگ کابینت ها داشته بتشد . این صفحه باید ضد ضربه و ضد خش بوده و به راحتی پاک گردد زیرا بیشترین فعالیت روی این صفحات انجام می شود. از ام دی اف، سنگ مرمر و سنگ گرانیت برای اینکار می توانید استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن با کمترین هزینه

ارزان ترین روش ها برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن

نصب لوسترهای جدید:

اگر می خواهید زیبایی فضای آشپزخانه شما دو چندان گردد از نورپردازی دقیق استفاده کنید و لوسترهای جدید و زیبایی را مطابق دکوراسیون آشپزخانه برای آن انتخاب نمایید.

بخش های فلزی آشپزخانه قدیمی خود را تغییر دهید

شما می توانید برای آنکه آشپزخانه خود را تغییر دهید تنها بخش های فلزی آن مانند دستگیره کابینت ها ، شیر آب و سایر بخش های فلزی را تغییر دهید.

رنگ

برای ایجاد تغییر در هر فضا و محیطی ارزان ترین کار استفاده از رنگ است که به عنوان یک ایده تغییر در دکوراسیون آشپزخانه چندین با در دنیای مد دکورز به آن اشاره کرده ایم. اگر وسایل آشپزخانه شما رنگی است بهتر است برای رنگ آشپزخانه از رنگ های خنثی استفاده کنید برای زیباتر شدن دیوارهایی که به آن رنگ خنثی زده ایدچند تابلو و کار هنری را به دیوار بزنید یا از پرده هایی استفاده نمایید که به رنگ دیوارتان زیبایی بیشتری بخشد.

عوض کردن ظاهر کابینت

اگر بخواهید همه قسمت های کابینت را عوض کنید هزینه شما بالا خواهد رفت بنابراین اگر کابینت های شما بدنه سالمی دارند و پایه های کابینت شکل و ظاهر مناسبی دارند، فقط درهای کابینت ها را که در انواع رنگ ها در بازار موجودند ، عوض کنید تا ظاهر کابینت ها به طور کلی تغییر کند.

تغییر آشپزخانه قدیمی

تغییر و تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن

چگونه آشپزخانه قدیمی را نو کنیم؟

تیره تر کردن کابینت ها

اگر شکل و ظاهر کابینت شما مقبول است می توانید به جای عوض کردن درهای آن یا رنگ کردن کلی کابینت آنها را لکه گیری کنید . برای رنگ کردن کابینت های به رنگ قهوه ای روشن می توانید روی آنها یک پرده رنگ قهوه ای به کار ببرید تا به آن ، جلوه ی تازه ای بخشید.

قبل از آنکه روی کابینت رنگ بزنید، برای نتیجه بخش شدن کارتان با مقداری اسفنج یا پارچه سطح کابینت ها را کاملاً تمیز کنید. اینکار برای کابینت های تیره که جنس چوب دارند، مناسب تر است.

برخی درها را باز کنید

بعد از رنگ کردن کابینت یا عوض کردن درب های کابینت ، تغییراتی را نیز می توانید به شکل دلخواه برای کابینت خود لحاظ کنید. مثلا می توانید در های کابینت های بالایی را بردارید تا کامل باز باشند و در آنها برخی ظروف تزئینی و کارهای هنری خود را قرار دهید.

از وسایل و ابزارهای جدید استفاده کنید

برای اینکه آشپزخانه تان جلوه ویژه ای به خود گیرد می توانید از برخی ابزارها و وسایل جدید و مدرن استفاده نمایید . مثلا برای اینکه کابینت های قدیمی شما شیک و مدرن به نظر برسد بهتر است دستگیره های کابینت ها را عوض کنید و از دستگیره های مدرن تر استفاده کنید.

ابزار و وسایل

شما می توانید با رنگ آمیزی کاری کنید که ابزار و وسایل آشپزخانه تان تازه تر به نظر برسند و برای تعویضشان مجبور به پرداخت هزینه هنگفت نباشید. اگر خودتان برای این کار تبحر کافی ندارید بهتر است از کسانی که نقاشی اتومبیل انجام می دهند کمک بگیرید تا آنها این کار را برای شما انجام دهند. حتی اگر از این افراد نیز کمک بگیرید و پولی ر به عنوان دستمزد بپردازید این کار بسیار مقرون به صرفه تر از آن است که وسایل جدید بخرید زیرا همان وسایل قبلی شما هنوز کارایی دارند.

ایده های دکوراسیون آشپزخانه

تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن با روش های ارزان

بهترین ایده ها برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن

پیشخوان

اگر سطوح کابینت ها و پیشخوان آشپزخانه تان کهنه شده است ، به جای اینکه کامل کابینت را تعویض نمایید پیشخوان را عوض کنید واینگونه از صرف هزینه های زیاد جلوگیری کنید . امروزه در فروشگاه های مخصوص وسایل آشپزخانه انواع سطوح و پیشخوان های جدید در اندازه های استاندارد که از قبل برش خورده و آماده نصب شدن در آشپزخانه ها هستند وجود دارد که می توانید یکی از آنها را که رنگی متناسب با دکوراسیون خانه شما دارد انتخاب کنید.

کف آشپزخانه

برخی از مواقع قدیمی ترین قسمت آشپزخانه کف آن است . برای نو کردن کف آشپزخانه تان شما دیگر مثل گذشته مجبور به کندن کف و در آوردن همه کابینت ها نیستید بلکه می توانید یکی از طرح ها و مدل های کاشی های موجود در بازار را که به صورت چسبی نصب می شوند را انتخاب کنید و اینگونه کف آشپزخانه تان را نو کنید.

کف

برخی فضاهای خالی معمولاً در بسیاری از آشپزخانه ها وجود دارد که بدون استفاده هستند و یا استفاده درستی ازآن نمی شود . شما می توانید برای این قسمت از آشپزخانه تان با کمی ابتکار قفسه های باریک و بلند و یا پهن و کوتاه را نصب کنید و هر آنچه که ی پسندید را درون این قفسه ها قرار دهید اما توجه کنید این قفسه ها باید بدون در باشند .

شما می توانید در برخی از کابینت ها را بردارید و درون کابینت را رنگ دیگری بزنید و در آن وسایل تزئینی بچینید اینگونه آشپزخانه تان متفاوت تر و بسیار دلبازتر و بزرگ ترخواهد شد.

 

برگرفته از نمنــاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *