1403/03/31

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو

تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو

کانکس و کیوسک های خدمات شهری از مواردی در مبلمان شهری هستند که علاوه بر داشتن ظاهری زیبا بایستی از مواد درجه یک و مقاوم به زلزله ساخته شوند. شرکت کانکس راکو با استفاده از طراحان مجرب و مواد اولیه مناسب تحولی جدید در عرصه ارائه کانکس در سراسر کشور ایجاد کرده است.

کانکس و کیوسک های خدمات شهری همواره مانند عضوی از فضا و مبلمان شهری در میان مردم وجود داشته اند.بعضا کاربری این کانکس‌ها کیوسک های خدماتی و مطبوعاتی و یا ایستگاه های پلیس محله می‌باشد. با رشد جمعیت و گسترش شهرها کاربری های جدیدی برای این سازه های پیش ساخته در همه جای جهان پدید آمد که نمونه های بارز آن فست فودها و کافی شاپ های سیار ، ایستگاه های خدمات اجتماعی و فوریتی هستند.

در کشور ما نیز گروه مهندسین راه کوشش با نام تجاری کانکس راکو اقدام به طراحی و تولید کانکس با شیوه ای نوین نموده‌اند که این گروه توانسته برای هرکاربری محصول مجزا با ویژگی های منحصر به فرد تولید کند. استفاده از محصول مجزا با ویژگی خاص به این دلیل بوده که بحث کارایی و دوام در کنار زیبایی امروزه موضوعی مهم قلمداد می شود. این سازه ها در جایی نصب می شوند که محل رفت و آمد شهروندان و توریست ها بوده و اگر به زیبایی ظاهری آنها توجه نشده باشد موجب مخدوش شدن نمای شهری در ذهن مخاطبین می گردد.

تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو

کانکس راکو برای این منظور از روش طراحی و آنالیز سه بعدی محصول در مرحله پیش تولید استفاده می‌کند که طرح آن را مهندسین طراح متشکل از معماران و طراحان صنعتی پدید آورده و پس از عبور از فیلتر های فنی و رفع نقوص احتمالی به سالن تولید ارجاع می‌دهند. در این روش هم نتیجه کار قبل از اجرا و هزینه های بالای مربوط به آن مشخص شده و هم آنالیزی درباره قیمت کانکس حاصل می‌شود. به دلیل طراحی اولیه، از نظر اقتصادی اجرای طرح مقرون بصرفه بوده و خریدار نیز به راحتی متناسب با بودجه خود بتواند سازه مورد نظر خود را خریداری نماید.

تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو

مزایای استفاده از کانکس

مزایای کانکس فقط به سرعت اجرا و کاهش هزینه ها ختم نمی شود و یکی دیگر از مهم ترین مزیت های آن مقاومت آنها در برابر زلزله می باشد. همانگونه که میدانیم مقاومت یک سازه در هنگام زلزله با وزن آن رابطه معکوس دارد به این معنی که هرچه وزن سازه بیشتر باشد مقاومت آن در برابر زلزله کمتر و امکان تخریب آن بیشتر است.

از این رو در طراحی و ساخت کانکس از سازه و مصالح سبکی استفاده می شود که در هنگام زلزله بخوبی از خود واکنش نشان داده و با موج زمین لرزه همسو می شوند که این قابلیت از تخریب سازه جلوگیری می کند و حال آنکه در صورت تخریب نیز به علت سبک بودن مصالح مصرفی در آن ، آوار آن برای انسان تهدید جانی محسوب نمی شود. حال آنکه سازه هایی که با مصالح بنایی ساخته می شوند وزن خیلی بیشتری داشته و همین امر باعث تخریب آن در هنگام زمین لرزه شده و آوار آن نیز برای ساکنین بسیار خطر ناک و تهدید جانی محسوب می شود.

قابلیت ترمیم و بازسازی ساده و با هزینه های کم نیز یکی دیگر از مزایای کانکس محسوب می شود به این ترتیب که بعد از استفاده از آن و در صورتی که اگر بخش از آن چه در بدنه خارجی و یا چه در بدنه داخلی و متعلقات سازه نیاز مند تعمیر یا تعویض باشد به راحتی می توان هر بخش را جداگانه و با هزینه های بسیار کم بازسازی و تعمیر نمود و سازه را مانند روز اول نو و سالم کرد.

تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو

مواد اولیه کانکس چیست؟

مواد اولیه کانکس متغیری است که به مشخصات فنی و روش اجرای آن بستگی داشته و با مشخص شدن نوع سازه می توان مصالح مورد نیاز را تهیه نمود. اما در کل استفاده از تیر آهن برای شاسی ، پروفیل های آهنی ، پانل های آماده در روش پانلی و یا ورق ها و پوشش های خارجی در روش های دیگر ، عایق جداره ها ، درب و پنجره ها ، سیستم سیم کشی و روشنایی ، دیوار پوش داخلی ، حفاظ درب و پنجره ها ، ضد زنگ ، الکترود ، پیچ و پرچ ، آبرو و یا فلاشینگ جز اجزای اصلی تشکیل دهنده کانکس می باشند که بنا به مشخصات فنی نوع و ضخامت و همچنین کیفیت آنها مشخص می گردد.

تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *