1403/03/06

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » تزیین اتاق خواب؛ ایده‌های شیک برای زیبا کردن فضای اتاق خواب!

تزیین اتاق خواب؛ ایده‌های شیک برای زیبا کردن فضای اتاق خواب!

تزیین اتاق خواب می‌تواند کارآمدترین روش تغییر دکوراسیون منزل شما باشد. برای این کار می‌توانید از تابلوهای نقاشی، چراغ‌ها، گیاهان، لوستر و … بهره بگیرید.

تزیین اتاق خواب، ایده‌های ساده و شیک برای زیبا کردن فضای اتاق خواب!

دکورز |
دسته دکوراسیون –
  به اتاق خواب خود نگاه کنید. اگر فکر می‌کنید برای زینت بخشیدن به اتاق خوابتان نیازمند ایده‌ها و نکات تازه‌ای هستید، توصیه می‌کنیم ترفند‌های جدید ادامه مطلب را برای تزیین آن به کار ببرید.

تغییر و ایجاد حال و هوایی مثبت به فضا لزوما نیاز به صرف هزینه‌های گزاف ندارد بلکه می‌توانید با اجرای چند ایده و ترفند ساده به مقصود خود برسید و فضایتان را بهبود بخشید. نکته‌ قابل توجه این است که دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که فضایی جهت استراحت و آرامش خاطر شما فراهم شود.

۱. تزیین اتاق خواب به کمک تابلو‌های نقاشی

تزیین اتاق خواب با کمک تابلو‌های نقاشی
یکی از نکاتی که باعث می‌شود فضای اتاق خوابتان حال و هوای بهتری پیدا کرده و از لحاظ دکوراسیون و طراحی بهبود پیدا کند، استفاده از آثار هنری است. این آثار علاوه بر پر کردن فضا به آن جنبه‌ای هنری و با ارزش می‌بخشد. در حقیقت نبود عنصر هنری می‌تواند کیفیت فضا را کاهش داده و آن را با خلأ مواجه سازد. نکته‌ی قابل توجه این است که عنصر هنری شما می‌تواند نقاشی‌های خودتان باشد. در هر سطحی که باشید به آثار و نقاشی‌های خود اطمینان داشته و برای آن ارزش قائل شوید. به نمونه‌ی بالا بنگرید. نحوه‌ قاب گرفتن نقاشی‌ها خود سبب زیبایی بیشتر فضا شده است. شما نیز می‌توانید از آن الگو بگیرید. یکی از نکاتی که در بهبود دکوراسیون داخلی اتاقتان تاثیرگذار خواهد بود توجه به رنگ بندی نقاشی و سبک آن است که بهتر است در راستا و هماهنگی با فضا باشد.

 

۲. استفاده از چراغ‌های متقارن با تزیین اتاق خواب

استفاده از چراغ‌های متقارن با تزیین اتاق خواب
یکی از اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده متفاوت از چراغ خواب است. به جای استفاده از لوستر معمولی در وسط اتاق می‌توانید همانند تصویر از دو چراغ کوچکتر به سبکی متفاوت و متقارن در طراحی اتاقتان بهره برید. از طرفی این ایده برای افرادی که به مطالعه در تخت خواب عادت دارند می‌تواند بی نظیر باشد. رعایت تقارن در بعضی بخش‌ها می‌تواند در بهبود دکوراسیون داخلی منزل نقشی موثر ایفا کند. رنگ چراغ‌ها نیز از دیگر نکاتی است که توجه به آن ضروری است.

۳. تزیین اتاق خواب با گیاهان سبز

تزیین اتاق خواب با گیاهان سبز
از دیگر راه‌های تزیین اتاق خواب استفاده از گیاهان سبز است. گیاهان سبز فواید بسیاری دارند که از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به تزریق انرژی مثبت و شادابی به محیط اشاره نمود. در حقیقت گیاهان سبز طراوت گمشده را به محیط بر گردانده و کیفیت فضا را بهبود می‌بخشند. نکته‌ی مهم در این مورد انتخاب نوع گیاه است. برای مثال استفاده از نوعی کاکتوس می‌تواند امواج منفی را جذب خود کرده و فضای اتاق خواب شما برای خواب و استراحت مناسب‌تر شود. رنگ گیاهان گل‌دار نیز می‌تواند در چیدمان و دکوراسیون کلی فضا تاثیرگذار باشد. هم چنین نحوه‌ی نگهداری گیاهان از لحاظ دشواری و راحتی از دیگر نکاتی است که قبل از انتخاب گیاه در مورد آن مطالعه کرده و سپس نسبت به انتخاب گیاه خود اقدام کنید. مسلما گیاهان همیشه سبز در این مورد در اولویت هستند.

۴. استفاده از رنگ برای تزیین اتاق خواب

استفاده از رنگ برای تزیین اتاق خواب
رنگ بندی و دکوراسیون دیوار‌ها از دیگر مواردی است که تاثیر مستقیم و بسیار زیادی بر فضا خواهد گذاشت. این مورد یکی از مواردی است که می‌تواند به سرعت شما را به مقصود خود برساند. به جای رنگ کردن ساده‌ی دیوار به روش ساده می‌توانید از طرح‌های خلاقانه بهره برید. هم چنین استفاده از ترکیب رنگ‌های غیر تکراری و تازه‌تر می‌تواند جلوه‌ی خاصی به فضای شما بخشیده و آن را منحصر به فرد نمایش دهد. جهت جلوگیری از شلوغی فضا و ایجاد نوعی اغتشاش بصری، بهتر است طرح و ایده‌ی خود را تنها معطوف به یک بخش از اتاق خود کنید. معمولا بهترین گزینه دیوار پشت تخت است. به تصویر بالا به خوبی نگریسته و از آن الهام بگیرید.

۵. استفاده درست از مصالح در تزیین اتاق خواب

استفاده درست از مصالح در تزیین اتاق خواب
یکی از راه‌های خلاقانه در تزیین اتاق خواب، استفاده‌ متفاوت و متنوع از انواع متریال‌ است. به تصویر بالا نگاه کنید. به جای رنگ آمیزی و یا استفاده از کاغذ دیواری، با استفاده‌ای متفاوت از انواع متریال ها، اتاق خواب خود را به روشی منحصر به فرد زینت بخشید. نکته‌ی مهم در انتخاب نوع متریال و نحوه‌ی به کار گیری آن در دکوراسیون داخلی اتاق خواب است. می‌توانید با الهام گرفتن از تصویر بالا نمونه‌ی مشابه آن را در فضای خود خلق کنید.

 

۶. انتخاب لوستر منحصر به فرد در تزیین اتاق خواب

انتخاب لوستر منحصر به فرد در تزیین اتاق خواب
عنصر زینت دهنده‌ سقف، لوستر و چراغ‌های آن است؛ بنابراین در انتخاب آن باید نهایت دقت را به خرج دهید. در حقیقت لوستر‌ها از عناصری هستند که در فضا بسیار چشم گیر بوده و تاثیر بسیار زیادی در طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب خواهد گذاشت؛ بنابراین با یک انتخاب منحصر به فرد و خاص، به فضای خود حال و هوای تازه بخشید. با توجه به گستردگی طرح‌ها و سبک‌های متنوع و بسیار زیاد موجود در بازار می‌توانید از دستیابی به نتیجه‌ی مورد نظر خود مطمئن باشید.

۷. استفاده از مبلمان در تزیین اتاق خواب

استفاده از مبلمان در تزیین اتاق خواب
انتخاب نوع تختخواب از جمله مهم‌ترین انتخاب‌ها در فضای شماست. زیرا تختخواب به دلیل بزرگی و حجم زیاد چشم را به خود خیره کرده و به عنوان یک نقطه‌ی کانونی در فضا به حساب آمده و تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی اتاقتان خواهد گذاشت. اگر فضای کافی دارید از مبل‌های تکی جهت استراحت و مطالعه در کنار اتاق خوابتان همانند تصویر بهره‌مند شوید. انتخاب نوع سبک و رنگ مبلمان از اهمیت فراوانی برخوردار است.

۸. استفاده از آینه برای زینت بخشیدن به اتاق خواب

استفاده از آینه برای زینت بخشیدن به اتاق خواب
استفاده از آینه به جز زیبایی سبب بزرگتر دیده شدن فضا و از همه مهم‌تر افزایش نور طبیعی در فضای داخلی اتاق می‌شود. می‌توانید به جای انتخاب عادی از آینه، از سبک‌ها و ایده‌های خلاقانه تری در این زمینه بهره ببرید. در مطالب بعدی شما را بیشتر با این موضوع آشنا خواهیم کرد.
 
کلام آخر
در پایان اگر قصد تزیین و طراحی دکوراسیون اتاق خواب عروس را دارید مطالعه طراحی دکوراسیون اتاق خواب عروس با ۴ ایده بکر را از دست ندهید. اگر شما هم از ایده‌ جذاب و خاصی برای تزیین اتاق خواب منزل خود استفاده کرده اید می‌توانید از طریق بخش “ارسال نظر” در پایین همین مطلب آن را با ما و سایر مخاطبان دکورز در میان بگذارید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *