1403/03/30

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » تغییر دکوراسیون دیوارهای خانه با ایده های ناب

تغییر دکوراسیون دیوارهای خانه با ایده های ناب

دکوراسیون دیوارهای خانه

ایده هایی برای تغییر دکوراسیون دیوارهای خانه

بخش عظیمی از محوطه خانه را دیوارها تشکیل داده اند، بنابراین دیوارها نقش مهمی در دکوراسیون خانه دارند . ایده های ساده و ارزان قیمتی برای تغییر دکوراسیون دیوارها وجود دارد که می توانید با استفاده از این ایده ها منزل خود را از یکنواختی در آورید و زیبایی خاصی به منزلتان ببخشید .

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که می پندارید تغییر دکوراسیون تنها با یک هزینه هنگفت امکان پذیر است در اشتباهید شما می توانید با تغییرات کوچکی به مدرن نمودن دکوراسیون داخلی منزلتان بپردازید و دیوارهای منزلتان را خاص تزیین و دکوربندی کنید .در این بخش از دنیای مد دکورز شما را با ایده هایی ناب برای تغییر دکوراسیون دیوارها آشنا خواهیم کرد.

پیشنهادهایی برای تغییر دکوراسیون دیوارهای خانه

پتینه کاری دیوارهای خانه

برای پتینه کاری دیوار های خانه به یک اسفنج سوراخ دار سفت و مقداری رنگ دلخواه تان که بهتر است رنگ اکرلیک باشد ، نیاز دارید . رنگ های اکرلیک با پایه آب هستند و به زمان بسیاری برای خشک شدن احتیاج ندارند.

اگر رنگ تان سفت است برای رقیق نمودن آن مقداری آب به داخلش بریزید و سپس اسفنج را درون رنگ ببرید طوری که سطح بیرونی اسفنج به رنگ آغشته گردد. سپس روی سطح دیوار اسفنج را به صورت ضربه ای بزنیدتا برخی از قسمت ها پررنگ و بعضی جاها کمرنگ شوند .

دکوراسیون دیوارهای خانه

تغییر دکوراسیون دیوارهای خانه با پتینه کاری

استفاده از غلتک های طرح دار

یکی از گزینه های ساده برای تغییر چهره دیوارها استفاده از غلتک های طرح دار است . برای استفاده از این غلتک ها تنها کافی است یک غلتک طرح دار همراه رنگ مورد علاقه و خوش ترکیب با دکوراسیون خود تهیه کنید و با استفاده از آن دیوارهایتان و در کل دکوراسیون خانه تان را عوض کنید.

طرح دار کردن دیوار با استفاده از جارو یا فرچه

برای داشتن این سطح بافت دار دیوار را به رنگ دلخواه در آورید و زمانی که رنگ خشک نشده با یک جارو یا فرچه از بالا به پایین به سادگی سطح بافت داری را روی دیوار خود ایجاد نمایید.

استفاده از تابلوهای دست ساز

دو عدد بوم نقاشی سفید را خریداری کرده و کل سطح آن را با رنگ متناسب با دکور خانه تان رنگ آمیزی کنید. با قلموی نازک طرح های هندسی مختلفی روی سطح تابلو بکشید و صبر کنید تا تابلو کاملا خشک شود. برای تزیین دیوار نشیمن تان از این تابلوها استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم یکی از تابلوها را عمودی و دیگری را افقی نصب کنید.

رنگ آمیزی دیوار اتاق کودک

اگردیوار اتاق کودکتان ساده و بدون رنگ آمیزی است بهترین کار استفاده از یک رنگ زیبا برای اتاق خواب است . برای دخترها رنگ صورتی و اگر پسر دارید رنگ آبی را انتخب کنید . به دلایلی که پیش از این هم در بخش دنیای مد دکورز گفته شد برای دیوار اتاق خواب کودکتان از رنگ های صورتی پر رنگ و کمرنگ یا آبی پر رنگ و کم رنگ استفاده کنید.

رنگ دیوار اتاق کودک

دکوراسیون و رنگ دیوارهای اتاق کودک

کاغذ دیواری بسازید

 

برای تغییر چهره ی دیوارتان به سادگی می توانید کاغذ دیواری بسازید. با استفاده از چسب های رنگی یا رنگ و قلم مو روی دیوار خود خطوط شبکه مانندی را ایجاد نمایید و فواصل هر یک از این شبکه ها را رعایت نمایید.

رنگ کردن دیوار چوبی حیاط

از رنگ های شاد و روشن برای رنگ کردن دیوار چوبی حیاط خانه تان استفاده کنید. برای این کار از رنگ روغنی استفاده کنید تا بتوانید به راحتی آن را بشویید.

نو نوار کردن کاشی های حمام و دسته بهداشتی

برای تغییر کاشی های حمام و دسته بهداشتی ، نیازی به تعویض کردن آنها نیست بلکه بهتر است این کاشی ها را با استفاده از رنگ های روغنی رنگ آمیزی کنید . برای این کار از رنگ یک تکه استفاده نکنید.

برای رنگ آمیزی قسمتی از کاشی ها ابتدا بالا و پایین قسمت موردنظر خود را با چسب می پوشانیم و سپس با قلموی آغشته به رنگ روی سطح کاشی می کشیم . اگر می خواهید رنگ کاشی ها ابر و بادی گردد بهتر است تا با قلمو روی رنگ های خشک نشده بکوبید.

تغییر چهره ی دیوارها با استفاده از استنسیل ها

استنسیل راه حلی آسان برای نقاشی روی دیوار است که بسیار مقرون به صرفه و ساده برای تغییر چهره ی دیوارها می باشد. برای این کار شابلون آن ها را به صورت آماده تهیه کنید و یا با استفاده از طلق ها خودتان بسازید .

دکوراسیون دیوار خانه با استنسیل ها

ایده طراحی دکوراسیون دیوار های خانه

طرح دار کردن پایین دیوار اتاق با شابلون

چند شابلون بزرگ دیواری بخرید و شابلون ها را روی دیوار بچسبانید و فیکس کنید سپس قلمو را درون رنگ غلیط ببرید و روی سوراخ های شابلون با ضربات عمودی ضربه بزنید تا رنگ از آن عبور کند، بعد از خشک شدن شابلون را از روی دیوار بردارید.

چوب های دکوراتیو

برای شیک نمودن جلوه دیوارها و دکوراسیون اتاق از تخته های چوبی به شکل طبیعی با همان گره های طبیعی و به صورت رنگ شده استفاده کنید.

رنگ کردن دیوارها با دو رنگ کم رنگ و پر رنگ

برای تغییر دکوراسیون از دو رنگ کم رنگ و پررنگ با کمی خلاقیت استفاده کنید . با استفاده از جلوه ی ابر و باد فضای دکوراسیون خود را تغییر دهید، این گونه که سطح دیوار خود را به دو بخش تبدیل کنید، و از دو رنگ تیره و روشن استفاده کنید و حد فاصل این دو رنگ را با استفاده از حلال مناسب با هم ترکیب کنید.

کاغذ دیواری نمودن دیوار اتاق خواب

برای تغییر دکوراسیون دیوارها حتما که نباید کل دیوار را کاغذ دیواری کنید زیرا این کار هزینه بر است بلکه شما می توانید تکه های ته مانده رول های کاغذی دیواری را با توجه به رنگ دکوراسیون اتاق تان خریداری کنید و در اندازه های مختلف برش بزنید و در قسمت های مختلف دیوار اتاق خواب تان بچسبانید.

طرح دکوراسیون دیوار خانه

تغییر دکوراسیون دیوارهای خانه با کاغذ دیواری

تغییر چهره دیوار با استفاده از استیکرهای دیواری

برای تزیین دیوار استفاده از استیکرهای دیواری بسیار پر طرفدار است . شما می توانید با استفاده از طرحی به عنوان شابلون روی مقواهای رنگی تعدادی از همان شکل بکشید و روی دیوار نصب کنید.

خطوط پهن و عریض

شما می توانید با ایجاد خطوط عریض بر روی دیوار جلوه ای با ثبات و قوی به دکوراسیون دهید و به یک اتاق ساده هویت و روح دهید.

استفاده از پارچه برای تغییر دکوراسیون دیوارها

به نمایش گذاشتن علایق خود بر دیوارشما می توانید به جای استفاده از کاغذ دیواری برای تغییر دیوارهایتان ، دیوار خود را پارچه پوشش دهید این کار بسیار هنرمندانه و مبتکرانه است.

تزیین دیوارها با نقاشی

اگر در نقاشی کشیدن مهارت کافی دارید می توانید با استفاده از این مهارت خود دیوارها را تغییر دهید . به کمک رنگ های رقیق شده روی دیوارطرح های از طبیعت و … بکشید.

ایده برای تزیین دیوار خانه

نقاشی دکوراسیون دیوار خانه بی نظیر

موزائیک کاری

برای تغییر جلوه دکوراسیون دیوار و کل فضا از هنر موزائیک کاری روی دیوار یا نصب یک تخته کوچک موزائیک کاری شده روی بخشی از دیواراستفاده کنید . این کار به دکوراسیون اصالت و هویت می بخشد و از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار است.

استفاده از سنگ

یک ایده زیبا برای دکوراسیون دیوار پیاده کرده انواع سنگ مانند مرمر، سنگ رودخانه و … بر روی دیوار است. شما می توانید از انواع سنگ ها به صورت کلی و یا بر قسمتی از دیوار به تناسب فضا و کاربرد آن استفاده نمایید.

تغییر دکوراسیون دیوار آشپزخانه

یکی از جاهایی که نقش موثر و تعیین کننده ای بر دکوراسیون آشپزخانه دارد دکوراسیون قسمتی از دیوار آشپزخانه که در حد فاصل کابینت های بالایی و پایینی قرار دارد، می باشد. برای دکوراسیون این بخش بهتر است از انواع کاشی ها متناسب با سبک دکوراسیون آشپزخانه استفاده نمایید. 

 

برگرفته از نمنــاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *