1403/03/30

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » تغییر چیدمان مبلمان اداری با رعایت چند نکته مهم

تغییر چیدمان مبلمان اداری با رعایت چند نکته مهم

برای تغییر چیدمان مبلمان اداری و ایجاد یک فضای شاداب و پرانرژی باید به انتخاب صحیح وسایلی مانند میز گروهی و صندلی مناسب فکر کنید. همچنین حین انتخاب وسایل به رنگ‌ آن‌ها و تاثیر آن‌ها بر محیط کار اهمیت دهید.

دکورز | بخش دکوراسیون – آیا با دیدن چهره کلافه و خسته کارمندان خود از استخدام آن‌ها پشیمان می‌شوید؟ بهتر است دلیل بی‌حوصلگی کارمندان خود را پیدا کنید. اصلی‌ترین دلیل کاهش بازده کار افراد یک اداره یا دفتر کار، بی‌روح بودن محل کار است. شاید قبل از این که این مطلب را بخوانید به تغییر چیدمان و دکوراسیون اداری محل کار کارمندان خود فکر کرده باشید. اما مهمترین چیزی که بلافاصه به ذهن شما می‌آید، هزینه این تغییرات است.

تغییر چیدمان مبلمان اداری با رعایت چند نکته مهم
 
انتخاب درست و منطقی وسایل اداری (office furniture) اولین قدم برای تزریق شادابی به محیط کار کارمندان است. تجهیزات اداری شیک و زیبا نه تنها شادابی را به افراد یک تیم تزریق می‌کند، بلکه انگیزه آن‌ها برای ماندن در محل کار و ادامه دادن فعالیت مفید را افزایش می‌دهد. تحقق این موارد به افزایش راندمان و بازده کار تیمی مجموعه منتهی خواهد شد.

وسایلی را انتخاب کنید که درخور استایل شما هستند

زمان خلاقیت فرا رسیده است! آیا به دنبال وسایل سنتی هستید یا تجهیزات مدرن امروزی را بیشتر می‌پسندید؟! بهتر است بدانید که چوب حس سنتی‌تری نسبت به سایر وسایل القا می‌کند. شیشه و فلزات براق برای سلیقه مدرن مناسب‌تر هستند. برای چیدمان مبلمان اداری به این ویژگی باید توجه کنید.
اما بهترین گزینه چیست؟ بهترین انتخاب ترکیب کردن این دو ویژگی است. با ترکیب چوب و فلز هر دو حس سنتی و مدرن را در قالب وسایلی مانند میز‌های اداری با قابلیت تنظیم ارتفاع (height adjustable desk) به وجود بیاورید. زیبایی را در محیط کار خلق کنید؛ سطح میز چوبی در کنار دسته‌های فلزی و شیشه‌های براق حس حرفه‌ای بودن را در کارمندان القا می‌کند.

وسایلی را انتخاب کنید که با هدف کار شما همخوانی دارند

حین انتخاب و چیدمان اداری گزینه‌های زیادی به ذهن می‌رسد. شاید فکر کنید که این محل فقط برای کار است و وسایل اداری نمی‌توانند انتظاراتی که از کارمندان دارید به خطر بیندازند. باید بدانید که چیدمان مبلمان اداری می‌تواند بر روی هدف کار گروهی تاثیر داشته باشد. مبلمان و وسایل اداری شیک و باکیفیت می‌توانند شما را در رسیدن به اهداف کار یاری کنند.

میز گروهی L شکل


بیشتر بدانید:۵ راه حل ارزان برای تغییر دکوراسیون اداری


برای مثال اگر کار شما به نحوی است که مشورت و جلسات تیمی نقش مهمی در موفقیت و رسیدن به اهداف ایفا می‌کند، بهتر است به سراغ میز‌های گروهی بروید. در این میان می‌توانید، طرح‌های جالب میز‌های گروهی ایستاده (standing desk dubai) را در اشکال مستطیلی یا L مانند انتخاب کنید. کارآیی میز گروهی نیز بسیار مهم است. آیا میز دارای فضای کافی برای قرار دادن فایل‌ها و لب‌تاب است؟ آیا کارمندان می‌توانند پا‌های خود را در زیر میز دراز کنند؟ اگر جواب این سوالات مثبت است، انتخاب درستی انجام داده اید.

میز گروهی مستطیل شکل

صندلی را فراموش نکنید

اگر کارمندان شما برای تصاحب کردن صندلی راحت‌تر و فرار از صندلی‌های زمخت، صبح‌ها زودتر از موعد سر کار می‌آیند، وقت آن رسیده که به خرید صندلی‌های مناسب فکر کنید. این مسئله را بدانید که همه صندلی‌های خوب قطعا گران نیستند، صندلی‌های خوب آن‌هایی هستند که قابل تنظیم و تطبیق پذیر هستند. اگر یکی از کارمندان صندلی خود را با فرد دیگری عوض کرد، صندلی باید توانایی تطبیق با فرد جدید را داشته باشد. این دسته از وسایل اداری (office furniture dubai) را می‌توان با کیفیت دانست.
صندلی با کیفیت
یک صندلی داری با کیفیت این قابلیت را دارد که خمیدگی طبیعی کمر فرد را در دراز مدت حفظ کند. این صندلی باید کمر را به خوبی حمایت کند. عمق نشستن نیز بسیار مهم است. اگر عمق نشستن یک صندلی زیاد باشد، به مرور زمان پا‌ها خواب می‌روند و درد‌های مقطعی در پایین کمر حس می‌شود.

رنگ و نورپردازی وسایل و چیدمان

از منظر علم روانشناسی، رنگ‌ها بر روی ذهن افراد تاثیر گذار هستند. برای مثال اگر می‌خواهید یم محیط پر انرژی داشته باشید، از رنگ نارنجی استفاده کنید. اگر می‌خواهید تفکر و اندیشه کارمندان را افزایش دهید، از رنگ آبی بهره بگیرید. از طرف دیگر رنگ‌ها نباید در کار کارمندان اختلال ایجاد کنند. بعضی از رنگ‌ها باعث سر درد می‌شود. می‌توانید از رنگ برند خود برای چیدمان وسایل اداری استفاده کنید. با این کار هویت دفتر و محل کار حفظ می‌شود.

تغییر چیدمان مبلمان اداری با رعایت چند نکته مهم

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *