1403/05/01

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » جذاب‌ترین ایده‌ها برای تزیین اپن آشپزخانه شما

جذاب‌ترین ایده‌ها برای تزیین اپن آشپزخانه شما

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به تزیینات جانبی فضای منزلتان علاقه بسیاری دارید، بی‌شک تزیین اپن آشپزخانه همان موضوعی است که برای شما به شدت جذاب خواهد بود!

جذاب‌ترین ایده‌ها برای تزیین اپن آشپزخانه شما
دکورز
 |
دسته دکوراسیون – آشپزخانه ممکن است قلب خانه باشد، اگر هم نباشد قطعا نبض آن است! اگر شما هم مانند بیشتر افراد وقت زیادی را در آشپزخانه صرف می‌کنید به این نتیجه رسیده اید که تزیین اپن آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این فضا محسوب می‌شود. این فضای دوست داشتنی به عنوان فضای مرکزی خانه است و باید سه ویژگی مهم را داشته باشد: زیبایی، راحتی و کاربردی بودن.

از زمانی که معماری داخلی بنا‌های ایرانی تغییرات را احساس کرد، یکی از فضا‌هایی که این تغییرات را به خوبی لمس کرد آشپزخانه بود. فضای بسته و محدود آشپزخانه مدرن و به فضایی باز تبدیل شد و اپن یکی از بخش‌های الحاقی شد. ایده‌های زیر را در نظر بگیرید تا با کمی ذوق بتوانیم اپن آشپزخانه را زیبا‌تر کنیم.

طبیعت زنده!

 طبیعت زنده در آشپزخانه
بیاید اولین مورد برای تزیین اپن آشپزخانه را طبیعت در نظر بگیریم. یک گلدان شیک و گل‌هایی خندان و شاداب فضا را زنده و شاد نگه می‌دارد. برای رنگ گل‌ها بهتر است سراغ رنگ‌های خانواده گرم مثل قرمز، نارنجی و یا زرد بروید. گل‌های طبیعی بهترین گزینه خواهند بود.

سبد‌های مطبق!

سبدهای مطبق روی اپن آشپزخانه
استفاده از سبد‌ها و یا طبقات مطبق برای قرار دادن وسایل، پیشنهاد بعدی ماست. این وسیله به ظاهر ساده می‌تواند فضای ذخیره سازی خوبی برای جمع کردن وسایل روی اپن در یک مکان باشد. به نظر بهتر است یک طبقه را جایگاه قرار گیری گل و گیاه در نظر بگیرید تا روح زندگی همواره جریان داشته باشد.

کتاب‌های آشپزی

کتاب‌های آشپزی روی اپن آشپزخانه
کتاب‌های آشپزی ایده خوبی برای تزیین اپن آشپزخانه هستند. یک جعبه یا یک سبد کهنه و قدیمی را بازسازی کنید و درون آن کتاب‌های آشپزی خود را قرار دهید تا همواره کنارتان قرار بگیرد و در دسترس تان باشند. این مورد گزینه ارزان و جالبی برای تزئین اپن آشپزخانه است.

الک‌های دیواری!

الک‌های دیواری در آشپزخانه
دیوار‌های اطراف و کنار اپن نیز مکانی مناسب برای تزئین است. از این فضا‌ها غافل نشوید. این مکان را با یک تابلو هنری زیبا یا تخته سیاه که فضایی مناسب برای نوشتن نکات مثبت یا دستورات آشپزی است، دکور کنید. اما پیشنهاد ما این است تا یک کار جدید را اجرا کنید برای مثال الک‌هایی که بیکار است و داخل انبار نگهداری می‌شوند را رنگ آمیزی کنید و به دیوار نصب کنید. لطفا اجازه بدهید تا خلاقیت شما همچنان زنده باشد.
 

شیشه‌های رنگی

 

شیشه‌های رنگی روی اپن آشپزخانه
کابینت‌های ادویه و حبوبات خود را بگردید و به دنبال شیشه‌هایی با مواد رنگی باشید. بله درست متوجه شدید! می‌توان شیشه‌های فلفل، زرد چوبه و … را کنار هم روی اپن قرار داد که علاوه بر طعم و عطر آن‌ها در غذا از رنگ‌ها نیز بهره ببرید. رنگ بندی یکی از بهترین روش‌های تزیین اپن آشپزخانه است.

میوه‌های خوشمزه!

 میوه‌های خوشمزه روی اپن آشپزخانه
گزینه مناسب و خوشمزه بعدی استفاده از میوه‌های رنگارنگ و جذاب بر روی اپن آشپزخانه است. این مورد را همگی ما بار‌ها استفاده کرده ایم و از امتحان آن سربلند شده ایم. حالا وقت آن رسیده است تا میوه‌ها را داخل ظروف زیبا چیده و آن‌ها را روی کانتر آشپزخانه خود قرار دهید.

رنگ‌های پر انرژی

وسایل رنگی روی اپن آشپزخانه
وسایل رنگی خود را از کابینت‌ها و کمد‌ها بیرون بکشید. آن‌ها را کنار هم قرار داده و از زیبایی رنگ‌ها در دکوراسیون خود استفاده کنید. می‌توانید درب نزدیک‌ترین کابینت آشپزخانه به اپن را برای همیشه حذف کنید و از رنگی رنگی بودن فضا بهترین استفاده را ببرید.

شمع‌های روشن

شمع‌های روشن روی اپن آشپزخانه
شمع‌ها در هر فضایی که قرار می‌گیرند حال و هوای آن فضا را به طور کامل دگرگون می‌کنند. از این عنصر زیبا برای گرم و صمیمی‌تر کردن فضای آشپزخانه استفاده کنید و آن‌ها را بر روی کانتر آشپزخانه قرار دهید. اگر روشنشان کنید زیبایی آن‌ها و فضای شما دو چندان خواهد شد.

ظروف مسی

ظروف مسی برای تزیین آشپزخانه
از گذشته‌های دور ایرانیان از ظروف مسی برای آشپزی و سرو غذا استفاده می‌کنند. این ظروف، زیبایی خاص خود را دارند. می‌توانید از آن‌ها در تزئین آشپزخانه استفاده کنید برای مثال آن‌ها را از بالای اپن آشپزخانه خود آویز کنید و فضا را چشمگیر‌تر کنید. لطفا نکات مهم را در این مورد تزئینی در نظر بگیرید، زیرا محکم بودن بست‌ها و آزمایش آن‌ها قبل از اجرا مهم است.

بانکه‌های شیک

ظروف بلور و بانکه‌های شیک روی اپن آشپزخانه
پیشنهاد بعدی ما برای تزیین اپن آشپزخانه استفاده از ظروف بلور و بانکه‌های شیک است. می‌توان  آن‌ها را به عنوان گلدان استفاده کرد و یا اینکه آن‌ها را پر از وسایل رنگی کرد و روی کانتر آشپزخانه قرار داد.

برای داشتن آشپزخانه شیک و گرم به نکات زیر توجه کنید:

نظافت آشپزخانه

نظافت آشپزخانه
در این فضا به دلیل اینکه پخت و پز انجام می‌شود و همواره مورد استفاده است، نظافت و پاکیزگی محیط بسیار حائز اهمیت است. این فضا همواره باید عاری ازهر گونه  آلودگی باشد.

ترکیب رنگ در آشپزخانه

 ترکیب رنگ در آشپزخانه

رنگ عنصر مهم و حیاتی برای آشپزخانه تلقی می‌شود. از رنگ کف سازی تا رنگ لامپ‌های مورد استفاده در آشپزخانه همگی مهم هستند. در ترکیب و کنار هم قرار دادن رنگ‌ها هراس نداشته باشید، اما طیف‌های رنگی و تاثیر رنگ‌ها را جدی بگیرید.
 

 

نور در آشپزخانه

نور در آشپزخانه
پخت و پز خوب؛ ناشی از احساس الهام بخش است، هنگامی که احساس می‌کنید که در یک زندان کار می‌کنید و احساس سختی دارید فضا را کمی روشن‌تر کنید! بله درست متوجه شدید. تاثیر نور در زندگی بر هیچ کسی پوشیده نیست. تا حد ممکن از نور طبیعی در آشپزخانه خود استفاده کنید، اما از نور مصنوعی نیز غافل نشوید.
 
 
کلام آخر
برای تزیین اپن آشپزخانه منزل خود از چه روش‌هایی استفاده کرده اید؟ از چه ایده و راهکارهایی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده می‌نمایید؟ می‌توانید از طریق بخش “ارسال نظر” در پایین همین مطلب ایده‌های خود را با ما و سایر مخاطبان وبسایت دکورز در میان بگذارید. همچنین پیرامون این مطلب مطالعه آشپزخانه کوچک؛ با این ایده‌ها دیگر فضایتان کوچک نخواهد بود! را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *