1403/03/01

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » دکوراسیون آرایشگاه زنانه؛ ۱۰ راه برای داشتن یک محیط باکیفیت

دکوراسیون آرایشگاه زنانه؛ ۱۰ راه برای داشتن یک محیط باکیفیت

به طور کلی نوع طراحی و دکوراسیون آرایشگاه زنانه می‌تواند در القای حسی که شما در کسب و کار خود نسبت به مشتری دارید تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اگر این طراحی خاص و ویژه باشد، این مسئله نشان دهنده ارزش و احترام بالای افراد برای شماست.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
دکورز |
بخش دکوراسیون –
یک آرایشگاه زنانه قبل از آنکه بتواند کیفیت کاری خود را به مشتری نشان دهد باید از نظر دکوراسیونی نیز اعتبار و حرفی برای گفتن داشته باشد. شما با تلاش برای داشتن دکوراسیون آرایشگاه زنانه‌ای که طراحی کرده اید می‌توانید مشخص کنید که محیط آرایشگاه چقدر برایتان اهمیت دارد. این کار می‌تواند تعیین کننده این باشد که آرایشگاه، یک فضای مدرن است یا یک فضای ساده دوستانه! طراحی دکور آرایشگاه های مردانه و زنانه می‌تواند در القای حسی که شما در کسب و کار خود دارید به مشتری تاثیر بسیاری داشته باشد و تا حدودی کیفیت کسب و کار شما را هم نشان دهد. یادتان باشد که درست همانقدر که سعی می‌کنید کیفیت کاری خود را برای رضایت مشتری ارتقا دهید باید محیطی آرام و پر از حس خوب نیز برایشان به همراه داشته باشید. در ادامه مطلب نکاتی را برای داشتن دکوراسیون آرایشگاه زنانه کوچک یا بزرگ زیباتر بیان می‌کنیم.


۱. با طراحی فضا‌ها شروع کنید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
اولین کاری که باید برای طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه انجام دهید آن است که فضا‌ها را از یکدیگر تفکیک کنید. هر فضا بر اساس کاری که در آن انجام می‌شود باید حاشیه و محیط مشخص شده مختص به خود را داشته باشد؛ مانیکور، کوپ و… یادتان باشد هر کدام از این بخش‌ها باید به نوبه خود دارای نور مناسب و مستقلی هم باشند. باید این را هم بگوییم که محل بخش بهداشتی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید به راحتی قابل دسترس و مشخص شده باشد.


۲. نام تجاری را مد نظر داشته باشید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
قطعا شما برای آنکه نام تجاری خود را انتخاب کنید زمان زیادی را صرف کرده اید و دقت و حوصله بسیاری نیز برای این انتخاب به کار گرفته اید، پس حالا در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه تان بهترین زمان است که آن را انعکاس دهید. سعی کنید از وسایل اصلی گرفته تا لوازم تزئینی به نوعی این نام تجاری را نمود بخشید. سعی کنید با قرار دادن بخش کوچکی به عنوان بار یا بوفه از مشتریان خود پذیرایی کنید و اعتبار نام تجاری و برند خود را با این استقبال محترمانه افزایش دهید.


۳. تزئینات منسجم داشته باشید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
سعی کنید در انتخاب سبک و رنگ به کار رفته در طراحی آرایشگاه زنانه خود انسجام را مد نظر داشته باشید و آن را حتی در جزئی‌ترین تزئینات نیز رعایت کنید. مطمئن شوید که تمامی اجزا، نگاه و کلیتی یکپارچه دارند و از نظر دیداری منسجم هستند. به خاطر داشته باشید که بر اساس سبک دکور آرایشگاه زنانه می‌توانید این یکپارچگی را تعیین کنید. برای مثال احتمالا دیده اید که دکوراسیون آرایشگاه زنانه‌هایی که سبک مینیمال و یا مدرن دارند غالبا به سراغ رنگ‌های سیاه و سفید می‌روند و با ترکیب خطوط و طرح‌هایی از آن‌ها فضای دکور آرایشگاه زنانه خود را یکپارچه می‌کنند. این در حالی است که دکوراسیون‌هایی که بیشتر سنتی هستند رنگ‌های بسیار متنوع تری را در کنار یکدیگر حفظ می‌کنند.
برای آنکه بتوانید از این مرحله طراحی دکور آرایشگاه زنانه خود سربلند بیرون بیایید باید قبل از هر چیز با خودتان به نتیجه برسید که چه سبک و رنگی را به طور کلی ترجیح می‌دهید. برای این کار، نمونه طرح‌هایی را از مجلات و کاتالوگ‌ها پیدا کنید و از آن‌ها ایده بگیرید.


۴. مشتریان خود را مد نظر داشته باشید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
بر اساس اینکه بیشتر مشتریان شما از چه قشری هستند باید این را در نظر داشته باشید که چه رنگی را برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه خود انتخاب کنید. این مسئله در رابطه با لوازم به کار رفته در دکوراسیون نیز وجود دارد. برای مثال برای خانم‌های میانسال باید از صندلی‌های راحت تری استفاده شود که آن‌ها را خسته نکند.


۵. کیفیت را حفظ کنید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
وسایل مهمی که در دکوراسیون آرایشگاه زنانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، همیشه باید کیفیت خوبی داشته باشند؛ چیز‌هایی مثل آینه، نورپردازی، صندلی و… سعی کنید کیفیت را قربانی کمیت نکنید و از بهترین اجناس برای این وسایل استفاده کنید. یادتان باشد که در صورت تکراری شدن وسایل و یا تصمیم به تغییر دکوراسیون می‌توانید با کمی تغییرات و بازسازی ها، همین وسایل را با همین کیفیت فوق العاده شان کمی تعمیر کنید.


۶. تمیزی و نظافت را رعایت کنید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
یکی از مهم‌ترین ملاک‌های یک دکوراسیون آرایشگاه زنانه موفق آن است که همیشه تمیز و مرتب است. پس سعی کنید تک تک فضا‌ها را همیشه مرتب و تمیز و به دور از هرگونه گرد و غبار نگه دارید تا با این کار جلوه آرایشگاه خود را بالا ببرید.


۷. خلاقیت داشته باشید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
سعی کنید با کمی خلاقیت و دقت دست به کار‌هایی متفاوت بزنید و دکور آرایشگاه زنانه خود را منحصر به فرد کنید. همانطور که در این تصاویر نیز به خوبی مشخص است با کمک برخی وسایل که اتفاقا به فضای آرایشگاه هم مربوط می‌شود می‌توانید کار خارق العاده کنید و دکوراسیون آرایشگاه زنانه مختص به خود را داشته باشید.


۸. آثار هنری را دست کم نگیرید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
یکی از کار‌هایی که می‌تواند جلوه بسیاری به دکوراسیون آرایشگاه زنانه شما ببخشد آن است که به سراغ کار‌ها و آثار هنری بروید و از این کار نترسید. همانطور که در این تصویر نیز مشاهده می‌کنید این کار می‌تواند در زیباتر شدن فضای شما تاثیر بسیاری داشته باشد. باید گفت که اهمیت به آثار هنری هزینه زیادی را هم به دنبال ندارد و با صرف مقداری بودجه برای کاغذدیواری و یا نقاشی‌های سقفی می‌توانید به راحتی به هدف خود دست پیدا کنید.


۹. سالن انتظار را از قلم نیندازید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در آرایشگاه زنانه باید مد نظر داشت ایجاد سالن انتظار است. این فضا باید از ظرفیت کافی و خوبی برخوردار باشد که مشتریانی که در نوبت هستند مجبور نشوند مدتی را سر پا بایستند. برای این فضا می‌توانید از یک میز جلو مبلی نیز استفاده کنید و چند مجله و روزنامه‌های مرتبط نیز بر روی آن‌ها قرار دهید تا افرادی که در انتظار هستند سرگرم شوند.


۱۰. به گل و گیاه اهمیت دهید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه
فضایی که در آن سبزی و طراوت گل و گیاه حس شود قطعا احساس بسیار خوبی را به افراد القا خواهد کرد. این مسئله در رابطه با دکوراسیون آرایشگاه زنانه هم اهمیت می‌باید. با انتخاب گیاهان آپارتمانی مناسب فضای دکوراسیون آرایشگاه خود را کامل‌تر و زیباتر کنید. فقط این را هم مد نظر داشته باشید که به سراغ گیاهانی بروید که با وجود حرارت سشوار و یا سایر لوازم به کار رفته در آرایشگاه دچار آسیب نشوند و پژمرده نگردند.
 
کلام آخر
اگر شما هم از ایده جذاب و خاصی برای طراحی دکور آرایشگاه خود استفاده کرده اید، نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای این مطلب در قسمت “ارسال نظر” با مخاطبان دکورز در میان بگذارید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *