1403/03/27

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » دکوراسیون باغچه، با این ۱۱ ترفند بهشت را به حیاط خود بیاورید!

دکوراسیون باغچه، با این ۱۱ ترفند بهشت را به حیاط خود بیاورید!

نقش حیاط زیبا و سرزنده بر سلامت ذهنی و روحی انسان‌ها انکار ناپذیر است. طراحی منظر به خصوص دکوراسیون باغچه همانند دکوراسیون داخلی مهارتی است که اگر به متخصصان خود واگذار شود نتیجه‌ای بسیار بهتر و اصولی در برخواهد داشت.

دکوراسیون باغچه
دکورز | دسته دکوراسیون – دکوراسیون باغچه بر خلاف نظر عده‌ای، بسیار مهم و حائز اهمیت است. باغچه و حیاط یک موجود زنده است که همواره در حال رشد و نمو است. سرزندگی و رشد آن، بر روی سلامت و روحیه افراد تاثیر به سزایی دارد. همان قدر که دکوراسیون داخلی بر روی تمایل افراد به حضور و احساس رضایت ساکنان تاثیرگذار است، نقش حیاطی زیبا و سرزنده بر سلامت ذهنی و روحی انسان‌ها انکار ناپذیر است.
طراحی منظر همانند طراحی داخلی مهارتی است که اگر به متخصصان خود واگذار شود نتیجه‌ای بسیار بهتر و اصولی در برخواهد داشت. در طراحی منظر و لنداسکیپ نیز همواره با ایده‌ها و ترفند‌های جدیدی رو به رو هستیم که آشنایی با آن‌ها می‌تواند الهام بخش شما در دیزاین حیاط و باغچه شما باشد. ما نیز در این مطلب به معرفی بعضی از این تکنیک‌ها و ایده‌ها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.


۱. فضایی برای نشستن ایجاد کنید

دکوراسیون باغچه
با گذاشتن چند صندلی و یه میز هر چند کوچک، فضایی جهت استراحت و لذت بردن از باغچه‌تان ایجاد کنید. در حقیقت تمام تلاش و زحمات شما برای ایجاد و نگهداری از باغچه‌تان برای این است که بتوانید از آن استفاده و لذت ببرید. برای این مورد احتیاجی به مبلمان لوکس و تشریفاتی ندارید، بالعکس اگر از وسایل دست ساز برای دکوراسیون باغچه تان بهره برید، محیطی دلنشین‌تر و طبیعی‌تر خواهید داشت. همان طور که در این تصویر می‌بینید، میز مورد استفاده یک وسیله‌ی دست ساز است که قرارگیری آن در محیط بر زیبایی و حس طراوت در فضا می‌افزاید.


۲. باغچه‌ی عمودی بسازید

دکوراسیون باغچه
برای ساخت چنین باغچه‌هایی خودتان دست به کار شده و با تخته‌های کهنه و وسایل دیگر شروع به ساخت کنید. این باغچه‌ها محاسن بسیاری دارند. از جمله این نکات مثبت می‌توان به رشد گیاهان در ارتفاع به جای فضای افقی اشاره کرد. اینگونه اگر باغچه‌ای کوچک دارید، با این روش می‌توانید فضایتان را سبز‌تر کرده و از گیاهان مختلف و متعددی جهت زینت بخشیدن به باغچه و حیاطتان بهره برید. از طرفی این باغچه‌های عمودی می‌تواند نقش حصاری در برابر دیدگان همسایه‌ها داشته و در حفظ محرمیت حیاطتان اثرگذار باشند.


۳. ایجاد عمق در دکوراسیون باغچه را جدی بگیرید

دکوراسیون باغچه
یکی از ترفند‌هایی که به شما کمک می‌کند که حیاط و باغچه تان بزرگتر به نظر برسد، ایجاد عمق در فضای آن است. این امر چگونه اتفاق می‌افتد؟ کافی است دیواره‌ها و خط پایانی حیاط را از دید پنهان کنید. بدین منظور با قرار دادن گیاهان مختلف، مخصوصا گیاهان رونده بر روی دیوار، به مقصودتان دست یابید. هنگامی که از این ترفند استفاده می‌کنید دقت کنید بخش میانی حیاط و باغچه را بیش از اندازه شلوغ نکنید تا به جای ایجاد محیطی دلپذیر، فضایی آشفته و شلوغ نصیبتان نشود.


۴. از تایر‌های کهنه بهره برید

دکوراسیون باغچه
با رنگ کردن تایر‌های کهنه و بی استفاده تان یک طرح متفاوت برای باغچه تان در نظر بگیرید. زینت دادن تایر‌های متفاوت با گیاهان مختلف یک ایده‌ی نو و بکر برای دکوراسیون باغچه تان به حساب می‌آید. در انتخاب رنگ‌ها شجاع بوده و از رنگ‌های شاد و زنده بهره برید. مسلما برای بهتر به چشم آمدن تایر‌ها از گیاهان پوششی و یا گیاهان بسیار بزرگ نباید استفاده کنید. انتخاب گل‌های متنوع بهترین گزینه در چنین دکوراسیونی برای باغچه تان است.
 
 

۵. از طراحی‌های مینیمال استفاده کنید

دکوراسیون باغچه
هیچ گاه تمام فضای باغچه تان را به گیاهان پوششی و بسیار بزرگ اختصاص ندهید. این امر باغچه شما را شلوغ و کوچکتر از ابعاد حقیقی‌اش نشان می‌دهد. بدین ترتیب برای ایجاد تعادل از گیاهان مینایاتوری مثل کاکتوس بهره برید. کاکتوس‌ها دنیایی از رنگ و شکل دارند که هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارد. علاوه بر این نگهداری اکثرشان بسیار راحت است. بعضی از این گیاهان برای سلامتی شما نیز بسیار مفید است. از جمله کاکتوس‌هایی که مانع آسیب رساندن امواج پارازیت به شما می‌شود.


۶. گل‌آرایی منظمی داشته باشید!

دکوراسیون باغچه
ایجاد نظم در کاشت گیاهان اهمیت بسیاری دارد. این امر وقتی که بخواهید از آن گیاهان بهره‌مند شوید نمایان‌تر خواهد شد. یک راه آسان برای این منظور، استفاده از تخته‌های چوبی جعبه‌های میو‌ها و سبزیجات است. تخته‌ها را از هم باز کرده، و با فاصله‌ی مناسب در زمین مستقر کنید. بهتر است گیاهانی که در این بخش می‌کارید، سبزیجات و خوراکی‌ها باشند، تا برای منزلتان همیشه بخشی از مواد غذایی تان تازه و به بهترین کیفیت باشد. از طرفی این کار لذت خاص خودش را دارد.
 
بیشتر بدانید: ایده هایی برای طراحی باغچه
 

۷. به دکوری‌های خاص اهمیت دهید

دکوراسیون باغچه
یکی از راه‌های دکوراسیون باغچه استفاده از لوازم کهنه و به دور از استفاده در حیاط است. به طور کلی می‌توان گفت: هیچ وسیله‌ای دور ریختنی نیست و شما هر چیزی را می‌توانید تبدیل به یک عنصر دکوری و خاص در حیاط و باغچه تان کنید. تصاویر بالا نمونه‌هایی از این ترفند هستند. استفاده از کنسول و دراور به عنوان گلدانی مدرن در حیاط! برای کاشت گیاهان در این وسایل همانند قبل عمل کنید. مقدار خاک و کود در صورت لزوم در سطح مورد نظر ریخته و گیاه را بکارید. مسلما گیاه انتخابی شما باید گل‌های دائمی و یا فصلی باشد.


۸. ترکیب رنگ درست را انتخاب کنید!

دکوراسیون باغچه
تمامی گیاهان موجود در تصویر سبز رنگ هستند! اما سبز با طیفی متفاوت. می‌توان گفت: جهت زیباتر کردن محیط و تفکیک بهتر گیاهان از لحاظ بصری، در طراحی منظر از گیاهان بسیار شبیه بهره نبرید. قرار گیری رنگ سبز و روشن در کنار هم تیجه‌ی بهتری خواهد داشت.


۹. با ایجاد یک آتشدان فضای خود را گرما بخشید

دکوراسیون باغچه
تصویر بالا نمونه‌ای از یک دیزاین مدرن برای دکوراسیون باغچه است، اما شما می‌توانید بسته به فضا و متراژ و سبک طراحی خود از فرم‌ها و طرح‌های دیگری بهره جویید. استفاده از چنین آتشدان‌هایی علاوه بر زیبایی می‌تواند در فصل زمستان، میل شما را برای استفاده از طبیعت بیرون زیادتر کند. حتی می‌توانید طراحی این آتشدان را به گونه‌ای انجام دهید تا بتوانید از آن برای بعضی سرخ کردنی‌ها روی سیخ‌های مربوطه و دم کردن چای نیز استفاده کنید.


۱۰. معجزه آب را فراموش نکنید

دکوراسیون باغچه
برای داشتن یک پکیجی بی نظیر و کامل، تا آن جا که فضایتان اجازه می‌دهد، در دکوراسیون باغچه تان آب را در نظر بگیرید. اگر فضای کوچکی دارید می‌توانید از حوضچه‌های کوچک‌تر و یا حتی در مواردی عمودی و آبشار مانند بهره برید. امروزه به لطف طراحان و تولید کنندگان، هر چیزی برای هر نیازی موجود است.


۱۱. سبک طراحی خود را تعیین کنید

دکوراسیون باغچه
پیش شروع کار بهتر است جهت هماهنگی کلی طرح و دست یابی به دکوراسیونی اصولی برای باغچه تان، بهتر است سبک طراحی خود را انتخاب کنید. استفاده از خطوط کرو و یا مستقیم و مدرن هر کدام زیبایی و خصوصیات خاص خود را دارند که شما باید بسته به سلیقه و دیدگاه خود انتخاب کنید.


اگر از ایده‌ جذاب و خاصی برای طراحی و دکوراسیون حیاط منزل خود استفاده کرده اید می‌توانید از طریق دیدگاه‌های پایین همین مطلب آن را با ما و سایر مخاطبان وبسایت دکورز در میان بگذارید، بیش از بیش منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم. همچنین در رابطه با این مطلب مطالعه ۷ دلیل استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *