1400/08/03

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » دکوراسیون خانه ای زیبا با الهام از سبک ذن Zen + تصاویر

دکوراسیون خانه ای زیبا با الهام از سبک ذن Zen + تصاویر

دکوراسیون ذن

دکوراسیون منزل به سبک ذن

دکوراسیون داخلی منزل به سبک ژاپنی یا ذن (Zen) روی اصول آرامش بخشی و سادگی فضای داخلی بنا شده است. هنگامی که کلمه ذن را می شنوید چیزی که به ذهن تان خطور می کند یک فضا با طراحی لطیف و آرامش بخش است که در آن بیشتر از رنگ های روشن استفاده شده است. طبیعی است هر کسی نیاز به فضایی دارد تا در آن به احساس آرامش و راحتی برسد؛ مخصوصا این که امروزه بیشتر مردم سرشان با مشغله ها و کارهای روزانه شان مشغول است.

در زبان ژاپنی ذن با مدیتیشن lvjfx است. این سبک در جهت ایجاد ریلکسیشن ایجاد شده است و به خاطر اینکه سبکی بسیار جدید است هنوز قوانین مدون برای آن تعریف نشده است. این سبک معمولا در ارتباط با سبک مینیمالیست بوده و سعی دارد تا با استفاده از سادگی و دوری از پیچیدگی موثر در کاهش استرس های امروزی مردم جهان باشد.

دکوراسیون ذن

دکوراسیون داخلی منزل به سبک ذن

نکاتی که برای دکوراسیون به سبک ذن ضروری است:

۱-رنگ: رنگ هایی که معمولا در این سبک استفاده میشوند برگرفته از طبیعت هستند که بیشتر رنگ های روشن هستند مانند، سفید، خاکستری، سبز، بژ مایل به کرمی و بژ مایل به صورتی که نیروی آرامش بخش و صلح طلب دارند.

۲-پارچه:پارچه های مورد استفاده در این سبک از قوانین طبیعت پیروی میکنند.به این معنا که از رنگ های طبیعی و مواد طبیعی استفاده شده و کیفیت نرم بودن آنها و همچنین سهولت استفاده در این پارچه ها بسیار مهم می باشد.

۳-نور: برای ایجاد فضای آرامش بخش و دلنشین باید نورهای فلورسنت را حذف کرد. این سبک بدون گیاه های طبیعی هیچ معنایی ندارد و به جای آن نورهای ملایم و شمع گونه را جایگزین کنیم .همچنین نورهای غیر مستقیم که از روی زمین نورپردازی را انجام میدهند بهتر از نورهای مستقیمی است که از سقف آویزان میشود.

۴-مبلمان: برای طراحی این مبلمان بایستی از خطوط ساده و شفاف استفاده شود و از پیچیدگی بایستی جلوگیری شود و در عین حال کیفیت و راحتی مبلمان در این سبک بسیار حایز اهمیت است.

دکوراسیون ذن

نورپردازی در منزل به سبک ذن

دکوراسیون ذن

دکوراسیون ساده و آرامش بخش منزل

دکوراسیون ذن

دکوراسیون منزل به سبک ژاپنی

ژاپنی ها اعتقاد دارند سادگی سبب زیبایی می شود. بر اساس این اصل فقط وسایلی که مورد نیاز و ضروری است باید در دسترس قرار بگیرد، این کار باعث نظم و تمیزی در خانه می شود که خود منجر به تمرکز حواس که یکی از روش های رسیدن به ذن است می شود.

دکوراسیون ذن

دکوراسیونی مدرن به سبک Zen

دکوراسیون ذن

چیدمان دکوراسیون منزل ژاپنی

دکوراسیون ذن

دکوراسیون منزل با رنگ های روشن

دکوراسیون ذن

چیدمان منزل به روش ذن

دکوراسیون ذن

منزل مینیمال و ساده به سبک ژاپنی

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل ژاپنی ذن Zen

برگرفته از نمنــاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code