1403/03/08

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب عروس

راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب عروس

انتخاب رنگ اتاق خواب عروس، انتخاب چالش برانگیزی است و نیاز به بررسی دارد. این مقاله براساس مطالعه ای علمی در رابطه با تاثیر رنگ ها بر افراد نگاشته شده است.

راز رنگ ها؛ انتخاب رنگ اتاق خواب عروس
 
دکورز | بخش دکوراسیون – خواب و عشق بازی بیشتر می‌خواهید؟ بله، چرا که نه! طبق یک مطالعه که روی ۲۰۰۰ بریتانیایی صورت گرفته است، رابطه‌ای قوی میان رنگ و تزیین اتاق خواب با میزان خواب و رابطه جنسی وجود دارد. در نتیجه‌ی این تحقیق آمده است که افرادی که رنگ اتاقشان آبی است، خواب بیشتری دارند درحالی که افرادی که رنگ اتاق خوابشان قهوه‌ای یا کاراملی است رابطه جنسی بیشتری با همسرانشان دارند. پس بیایید یک معجون آبی-قهوه‌ای درست کنیم …
 

انتخاب رنگ اتاق خواب عروس

رنگ آبی

البته که با چشم‌های بسته و چراغ‌های خاموش رنگ اتاق را نمی‌بینید، اما رنگ دیوار‌ها و دکوراسیونی که قبل از بستن چشم‌ها می‌بینید، بر چگونگی خوابتان تاثیر بسزایی دارد. به طور متوسط، پاسخ دهندگان این نظرسنجی که عنوان کرده بودند در اتاق آبی بیشتر می‌خوابند، ۷ ساعت و ۵۲ دقیقه خواب داشتند. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این تحقیق که توسط هتل سازان بریتانای انجام شده بود مشخص کرد که معلمان، کارمندان و کارگران معمولا اتاق آبی رنگ را در هتل‌ها انتخاب می‌کنند.
 
رنگ اتاق خواب عروس - اتاق خواب آبی
در جمع بندی این بررسی آمده است که از آنجا که رنگ آبی همواره با آرامش؛ رنگ آب، آبی آسمان و غیره، مرتبط بوده است در صورت استفاده از ان به عنوان رنگ اتاق خواب عروس، قبل از خواب به آرامش ذهن و بدن کمک شایانی می‌کند. درواقع گفته می‌شود که رنگ آبی همچنین فشار خون و میزان تپش قلب را کاهش می‌دهد و همین باعث آرامش بیشتر هنگام خواب می‌شود.
 
رنگ اتاق خواب عروس - اتاق خواب آبی
کریس ایجیکوفسکی، یک متخصص خواب در کلینیک تخصصی خواب ادینبورگ، در رابطه با این مطالعه عنوان می‌کند: «نتایج این تحقیق شگفت انگیز هستند. زیرا گیرنده‌هایی عصبی در شبکیه چشم ما به نام سلول‌های گانگلیونی وجود دارند که بیشترین حساسیت را نسبت به رنگ آبی دارند. این گیرنده‌ها اطلاعات را به یک منطقه‌ی عمیق در مغز ما منتقل می‌کنند که بر نحوه عملکرد و احساس ما در طول روز تاثیر دارند. این تعامل میان نور، خواب و بیداری بسیار حائز اهمیت است.
پاسخ دهندگان این نظر سنجی که در در اتاق خواب آبی رنگ می‌خوابیدند، عنوان کردند که اکثر صبح‌ها با حالت شادابی و طراوت از خواب بیدار می‌شوند.
 
اتاق خواب آبی
 

رنگ زرد

تونالیته‌هایی مشخصی از رنگ زرد هستند که در تاثیرگذاری بر خواب رتبه‌ی دوم را دارند؛ به طور متوسط ۷ ساعت و ۴۰ دقیقه. رنگ زرد گرم با تحریک سیستم عصبی و آرام کردن اعصاب، بدن را آرام می‌کند.
 
اتاق خواب زرد - رنگ اتاق خواب عروس
 
رنگ اتاق خواب عروس
 
اتاق خواب زرد - رنگ اتاق خواب عروس
 
رنگ اتاق خواب عروس


بیشتر بخوانید: چه رنگ و نوری برای اتاق خواب مناسب است؟


رنگ سبز

سبز هم انرژی آرامش بخشی ساطع می‌کند. به همین خاطر است که در انتخاب رنگ اتاق خواب عروس، توانسته در لیست بهترین رنگ اتاق خواب عروس، در جایگاه سوم قرار بگیرد. افراد با اتاق خواب‌های سبز رنگ، به طور متوسط ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه خواب داشتند و ۲۲ درصد افراد در این نظر سنجی می‌گویند زمانی که از خواب بیدار می‌شوند انرژی مثبت و احساس خوش بینی دارند.
 
اتاق خواب سبز - رنگ اتاق خواب عروس
 
اتاق خواب سبز - رنگ اتاق خواب عروس
 

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی، با سایر رنگ‌ها در رقابت تنگاتنگی قرار دارد! افراد در اتاق خواب نارنجی به طور متوسط ۷ ساعت و ۱۸ دقیقه خواب شبانه گزارش کرده‌اند. این رنگ گرم، با ایجاد فضایی با ثبات و اطمینان بخش انتخاب بسیار خوبی برای رنگ اتاق خواب عروس است. تحقیقات نشان می‌دهند که این رنگ به هضم غذا نیز کمک می‌کند؛ بنابراین اگر معمولا دیر شام می‌خورید، حتما رنگ نارنجی را انتخاب کنید. همچنین رنگ نارنجی، ماهیچه‌ها را آرام و ریلکس کرده، و باعث می‌شود، سریع‌تر به خواب بروید.
 
رنگ نارنجی برای اتاق خواب عروس
 
اتاق نارنجی - رنگ اتاق خواب عروس
 

رنگ طلایی

این مطالعه نشان داد که بانکداران و املاکی‌ها به رنگ طلایی تمایل دارند. اما درست مثل رنگ نقره‌ای یا خاکستری، این رنگ‌ها تاثیر خوبی بر میزان و کیفیت خواب نداشته‌اند. متوسط خواب گزارش شده در این اتاق‌ها تنها ۶ ساعت و ۱۲ دقیقه بوده است. همچنین رنگ قهوه‌ای و بژ باعث ایجاد حس بی قراری، انزوا و افسردگی هستند، به خصوص در اتاق خواب. به همین خاطر افراد در اتاق‌هایی با این رنگ‌ها خوابی نا آرام گزارش کرده‌اند.

 
رنگ اتاق خواب عروس
 

رنگ بنفش

در این تحقیق رنگ بنفش بدترین رنگ برای اتاق خواب شناخته شده است. به طور متوسط افراد در این اتاق‌ها ۵ ساعت و ۵۶ دقیقه در شب خواب داشتند. این رنگ هرچند که هنرمندانه و ظریف است، اما به نظر می‌رسد بیش از حد ذهن را تحریک می‌کند. اگر یک روز پر مشغله داشته باشید و در پایان روز، به اتاق خواب بنفش رنگتان بروید، خاموش کردن ذهن کار ساده‌ای نخواهد بود.
 
رنگ اتاق خواب عروس

بیشر بدانید: چگونه پرده اتاق خواب خود را انتخاب کنیم؟


رنگ کاراملی

یکی از جالب‌ترین نتایج این تحقیق این بود که زوج‌هایی که اتاق خوابشان کاراملی رنگ است، رابطه جنسی بیشتری را نسبت به سایرین تجربه می‌کنند، سه بار در هر هفته. متاسفانه این تحقیق دلیل مشخصی برای این نتیجه عنوان نکرده است. آیا این رنگ افراد را فریب می‌دهد که به شکلات فکر کنند تا هیجان زده و تحریک شوند؟
 
رنگ کاراملی برای اتاق خواب عروس
 
رنگ اتاق خواب عروس
 
دکوراسیون اتاق خواب
 
همواره صحبت از این موضوع بوده که رنگ‌ها قدرت تاثیرگذاری دارند اما شاید بسیاری از ما این موضوع را جدی نگرفته‌ایم. خب نوبت شماست! شما چقدر به تاثیر رنگ‌ها باور دارید؟ رنگ و دکوراسیون اتاق خواب‌ مشترک چگونه چیست؟ صبح‌ها که از خواب بیدار می‌شوید چه احساسی دارید؟ 

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *