1403/03/01

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » رنگ اتاق دخترانه ، چگونه می توانید یک فضای شاد برای دلبندتان ایجاد کنید!؟

رنگ اتاق دخترانه ، چگونه می توانید یک فضای شاد برای دلبندتان ایجاد کنید!؟

همان طور که می دانید دختران روحیه ای لطیف و مهربانانه‌ای دارند ، از این رو رنگ صورتی نماد رنگ دخترانه انتخاب شده است، اما رنگ های مناسب اتاق های دختران محدود به این طیف نیستند. در ادامه شما را با جدیدترین رنگ اتاق دخترانه آشنا خواهیم کرد.

رنگ اتاق دخترانه ، چگونه می توانید یک فضای شاد برای دلبندتان ایجاد کنید!؟
 
دکورز  | دسته دکوراسیون – اولین گام برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک انتخاب رنگ مناسب است. هنگام انتخاب رنگ برای اتاق، ابتدا به مواردی همچون فعالیت‌های روزانه، مبلمان فضا، وسایل و تجهیزات موجود دقت کنید. بعد از در نظر گرفتن این موارد و با همکاری فرزند دختر خود به انتخاب رنگ مناسب برای اتاق تصمیم بگیرید و آن را با کمک افراد موفق در زمینه نقاشی اجرا کنید. ایده رنگ‌های ذکر شده در ادامه مطلب را می‌توانید در رنگ دیوار (کاغذ دیواری)، وسایلی مثل روتختی، کمد، میز تحریر و … به کار ببرید و سپس اقدام به تزیین اتاق خواب متناسب با سلیقه فرزندتان نمایید. در این جا به بررسی چند مورد از بهترین و مناسب‌ترین ایده‌ها برای رنگ اتاق دخترانه می‌پردازیم.


در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست؛ با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست زیر به موضوع دلخواه خود برسید.

 • رنگ آبی فیروزه‌ای
 • رنگ صورتی
 • رنگ سفید
 • رنگ نارنجی
 • رنگ سبز
 • رنگ بنفش
 • رنگ زرد
 • رنگ طوسی
 • رنگ آبی
 • رنگ قهوه‌ای
 • رنگ قرمز 

رنگ های مناسب برای اتاق خواب دخترانه

انتخاب رنگ برای اتاق خواب دخترانه در واقع محدودیتی وجود ندارد و به سلیقه شما و فرزندتان بستگی دارد. هر رنگ، احساسات و انرژی های متفاوتی ایجاد می کند. مثلا زرد و نارنجی بیشتر انرژی بخش و فیروزه ای و سبز آرامش بخش اند. باید روحیه و شخصیت و سن و سال او را در نظر بگیرید و بعد رنگ های مناسب برایش انتخاب کنید. ترکیب درست رنگ ها با هم نیز از نکات دقیق و قابل توجه در دکوراسیون است. برای آگاهی بیشتر درباره تاثیر رنگ ها می توانید «بهترین رنگ ها برای دکوراسیون داخلی خانه» را مطالعه کنید.

 

رنگ آبی فیروزه‌ای، رنگی خیره کننده برای اتاق دخترانه

رنگ آبی فیروزه‌ای برای اتاق خواب دخترانه
همان طور که عنوان کردیم، رنگ صورتی نماد رنگ دخترانه است، اما این دلیل بر این نمی شود که استفاده از سایر رنگ‌ها جایز نباشد. رنگ آبی فیروزه‌ای از رنگ‌های درخشان و دوست داشتنی به عنوان رنگ اتاق دخترانه است. رنگی جذاب که می توان در کنار این رنگ از رنگ‌هایی با طیف رنگی آبی و نارنجی و یا حتی صورتی استفاده کرد. این رنگ را می‌توان به عنوان رنگ اصلی فضا یعنی دیوار‌ها به کار برد. مزیت استقاده از این رنگ این است که مربوط به یک رده سنی خاص نمی شود، از خردسال تا جوان این رنگ را می‌پسندند.

رنگ صورتی، رنگی شاد و دخترانه

رنگ صورتی برای اتاق خواب دخترانه
دکوراسیون صورتی و رنگ صورتی رنگی دخترانه و شاد است که می‌توان در جای جای اتاق یک دختر مشاهده کرد. پیشنهاد ما هم استفاده از این رنگ زیباست. اگر مایل به استفاده از این رنگ در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، برای دیوار یا مبلمان نیستید، می‌توانید این رنگ را در قالب پرده، کاغذ دیواری و یا حتی فرش، میهمان اتاق کنید.

رنگ سفید، پرکاربرد برای اتاق دخترانه

رنگ سفید برای اتاق خواب دخترانه

 
دکوراسیون سفید برای فضاهای مختلف خانه می تواند مناسب باشد. رنگی که کمترین استفاده را در جعبه مداد رنگی دارد، اولین حرف در دکوراسیون و رنگ دیوار‌ها را دارد. این رنگ مناسب، رنگ اتاق دخترانه است، زیرا قابلیت ترکیب با تمام طیف‌های رنگی را دارد.

همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید یک دیوار به رنگ سفید و فاقد طرح است و دیوار مجاور دارای طرح توپک‌های رنگی است. خیلی راحت رنگ سفید در کنار بقیه رنگ‌ها خود را به نمایش گذاشته است.

رنگ نارنجی، سرشار از هیجان برای اتاق خواب دخترانه

رنگ نارنجی برای اتاق خواب دخترانه
اگر دختران شما موافق هیجان و تکاپو هستند بهترین رنگ برای اتاق آن‌ها رنگ پرهیجان و وجدآور نارنجی است. این رنگ قابلیت ترکیب با طیف رنگی آبی و قهوه‌ای را به خوبی دارد. بهتر است این رنگ را زیاد از حد وارد فضا نکنید، زیرا چشم را اذیت می‌کند.

رنگ سبز، ایجاد آرامش در اتاق دخترانه

رنگ سبز برای اتاق خواب دخترانه
آرامش و آسایش این رنگ را به اتاق دختران خود هدیه کنید. رنگ سبز با انواع درجه رنگی به راحتی قابل استفاده در انواع فضا‌ها خواهد بود. بهتر است سبز ملایم یا مغز پسته‌ای را به عنوان رنگ اتاق دخترانه انتخاب کنید. مکمل رنگ سبز، رنگ قرمز است، اما پیشنهاد ما این است که این رنگ را با انواع رنگ‌های آبی و قهوه‌ای همنشین کنید تا لطافت رنگ سبز دو چندان شود.

رنگ بنفش، کاملا مناسب برای اتاق خواب دخترانه

رنگ بنفش در اتاق خواب دخترانه
معمولا افرادی که با رنگ صورتی ارتباط زیادی ندارند، رنگ بنفش را بیشتر می‌پسندند. رنگی پر از آرامش و راحتی که هر چقدر به سمت کمرنگ‌تر شدن پیش می‌رود به آرامش حاصل از تاثیر رنگ بیشتر می‌رسیم. این رنگ مناسب تمام رده سنی دختران است و قابل ترکیب با انواع رنگ‌های زرد و سفید است.

رنگ زرد؛ رنگ پرطرفدار اتاق دخترانه

رنگ زرد؛ رنگ پرطرفدار اتاق دخترانه
رنگ زرد جزو رنگ‌های پر طرفدار برای رنگ اتاق دخترانه است. هر چه این رنگ به سمت کمرنگ‌تر شدن پیش برود از گرمای شعله‌های خورشید دور می‌شوید و ملایم‌تر می‌شود. این رنگ زیبا را می‌توان با انواع طیف رنگی نارنجی و بنفش به راحتی ترکیب و استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از زرد پررنگ کمتر استفاده کنید تا آزاد دهنده نباشد. در این تصویر ترکیب بی نظیر طوسی با زرد را مشاهده می‌کنیم.

رنگ طوسی، رنگی اسپرت برای اتاق دخترانه

رنگ طوسی، رنگی اسپرت برای اتاق دخترانه
این رنگ مناسب برای اتاق دختران و پسران است و به اصطلاح می‌گویند رنگ اسپرت است. توجه داشته باشید اگر این رنگ را به عنوان رنگ دیوار اتاق دختران در نظر می‌گیرید رنگی خنثی مانند سفید را برای کف، سقف و وسایل چوبی در نظر بگیرید. زیرا استفاده زیاد از رنگ طوسی به عنوان رنگ اصلی دیوار‌ها، فضا را کوچک و دلگیر می‌کند. پیشنهاد تیم ما به شما این است که فقط رنگ یک یا دو دیوار اتاق را به رنگ طوسی اختصاص بدهید.

رنگ آبی، یک پیشنهاد عالی برای اتاق دخترانه

رنگ آبی برای اتاق دخترانه
برخلاف تصور عموم افراد، رنگ آبی برای اتاق دختران یک پیشنهاد عالی است. این رنگ دلربا را به راحتی با قرمز، نارنجی و سفید ترکیب کنید و از آن لذت ببرید.

رنگ قهوه‌ای، رنگی خاص برای اتاق دخترانه

رنگ قهوه‌ای، رنگی خاص برای اتاق دخترانه 
دکوراسیون کرم قهوه‌ ای؛ انتخابی برای آرامش خاطر محسوب می شود. قهوه ای رنگی خاص و منحصر به فرد است که می توانید آن را به عنوان رنگ یک یا دو دیوار اتاق دختران خود انتخاب کنید. از طیف‌های رنگ گلبهی و نارنجی در کنار این رنگ بهره بگیرید. رنگ سفید هم رنگی خنثی و پرکاربرد برای قرار گرفتن کنار رنگ قهوه‌ای است.

رنگ قرمز برای اتاق دخترانه

رنگ قرمز برای اتاق دخترانه
رنگ پرهیجان و ناب قرمز یکی از رنگ‌های پرطرفداری است که این روز‌ها به اتاق خواب دختران راه پیدا کرده است. در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید، زیرا فضا را خسته کننده می‌کند. مکمل این رنگ سبز است و می‌توان این رنگ را در کنار قرمز به خوبی استفاده کرد.
 
رنگ اتاق دخترانه ، چگونه می توانید یک فضای شاد برای دلبندتان ایجاد کنید!؟
 
کلام آخر
امیدواریم با انتخاب بهترین رنگ، طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خود را زیبا و شیک به بهترین نحو انجام دهید. اگر شما هم از ایده و نظری درباره رنگ اتاق دخترانه دارید که باعث می‌شود اطلاعات ما در این زمینه تکمیل شود، می توانید از طریق بخش «ارسال نظر» پایین همین مطلب آن را با ما و سایر مخاطبان وبسایت دکورز در میان بگذارید، بیش از پیش منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *