1400/08/05

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » زیباترین رنگ های خنثی در دکوراسیون منزل + عکس

زیباترین رنگ های خنثی در دکوراسیون منزل + عکس

رنگ خنثی در دکوراسیون

رنگ های خنثی در دکوراسیون منزل

رنگ های خنثی گزینه های بسیار خوبی برای دکوراسیون خانه هستند زیرا با هر ترکیب و هر رنگی جور می شوند و به فضا، نمای زیبایی می بخشند. شاید استفاده از واژه «امن» برای این رنگ ها بد نباشد زیرا هیچ گاه کهنه و قدیمی نمی شوند.

شاید در گذشته اهمیت چندانی به رنگ های خنثی داده نمی شد اما در دنیای رنگ های امروزی مسیر متفاوتی را طی می کنند و به روش های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ های یاسی و آبی دریایی با رنگ های سفید، خاکستری و بژ ترکیب رنگ زیبایی می سازند و دیگر رنگ های تند و زننده ای به چشم نمی آیند.

رنگ خنثی در دکوراسیون

دکوراسیون منزل به رنگ خنثی 

در فضاهای که رنگ اصلی آنها سفید یا رنگ های کرم و بژ بسیار روشن است، استفاده از وسایل چوبی تیره و سطوح فلزی با رنگ های تیره بهترین انتخاب برای ایجاد کنتراست است. به طور مثال، لوستر اتاق، میله پرده یا پایه آباژور را از فلزهای تیره همچون مشکی انتخاب کنید تا باعث جذابیت بیشتر فضا بشوند. اگر رنگ دیوار، رنگ مبلمان، فرش و پرده را با رنگ های خنثی همچون سفید انتخاب کردید، انتخاب های درستی هم از وسایل تیره داشته باشید.
 
طوسی مایل به کرم
طراحان پیشنهاد می کنند این رنگ را در فضاهای بزرگ همراه با رنگ های فیروزه ای، قرمز یا نارنجی استفاده کنیم. گرمای این رنگ از هاله مایل به رنگ بژ آن است که احساس آرامش را بوجود می آورد.
 
سفید
رنگ سفید در نقطه مرکزی بین رنگ های سرد و گرم است که هم در فضاهای مدرن و هم در فضاهای سنتی به کار می رود.
 
خاکستری
این رنگ با تناژ خاکستری، قهوه ای و مشکی شدت تیرگی رنگ مشکی را ندارد و راحت تر می توان با آن در فضای اتاق کنار آمد.
 
بنفش مایل به ارغوانی
این طیف بنفش رنگی گرم و آرام بخش است و نه تنها روی دیوار بلکه در تمام وسایل اتاق خواب نیز به کار برده می شود. این رنگ آرام بخش را همراه با رنگ های عاجی، بادمجانی، خاکستری و یا شکلاتی به کار ببرید.
 
دکوراسیون به رنگ خنثی

استفاده از رنگ خنثی در اتاق خواب

آبی
آکوا یکی از طیف های جدید رنگ سفید است که مکمل خوبی برای نمای اقیانوسی یا سبز است. این رنگ برای نمای داخلی به کار برده می شود و به خوبی با نمای بیرونی ساختمان ادغام می شود. این رنگ سفید را همراه با طیف های کمی تیره تر آن به کار ببرید تا فضای دلنشینی را برای خانه ایجاد کنید.
 
بژ
این رنگ خنثی با رنگ سفید قابل ترکیب است و در قسمت ورودی به خانه گرما و آرامش می دهد.
 
یاسی
این رنگ رنگی دخترانه شناخته شده اما به همراه رنگ های تیره ای مثل ذغالی، سیاه و آبی نفتی ترکیب بسیار زیبایی می سازد. این رنگ را به روش متفاوتی در سقف، کتابخانه یا داخل کابینت های کرمی رنگ آشپزخانه به کار ببرید.
 
خاکستری سنگی
این رنگ یکی از رنگ های خنثی است که بسته به نور به رنگ های طوسی، خاکستری مایل به قهوه ای و سبز دیده می شود. این رنگ به صورت مات روی دیوارها یا به صورت براق روی چهارچوب ها و درب ها به کار برده می شود.
 
قهوه ای
خیلی ها فکر می کنند رنگ خنثی یعنی خاکستری اما اگر برای الهام گرفتن رنگ های خنثی به طبیعت نگاه کنید سبز جنگل، آبی آسمان و قهوه ای را خواهید دید. این رنگ را در قسمت راهروها، اتاق غذاخوری و حتی در اتاق خواب هم می توانید به کار ببرید. برای به دست آوردن نتایج بهتر سقف ها، حاشیه ها و چارچوب ها را سفید رنگ کنید.
 
اگر اصرار بسیاری بر استفاده از رنگ های خنثی دارید، می توانید برای جلب توجه و افزایش زیبایی فضا از پارچه های طرح دار کمک بگیرید. به طور مثال، طرح های راه راه، هندسی، گل و بته یا ترکیب آنها با هم انتخاب هوشمندانه ای برای رنگ های خنثی است. سعی کنید طرح ها اندازه های ریز و درشت داشته باشند تا بیشتر دیده شوند.

برگرفته از نمنــاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code