1403/03/08

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » ست کردن پرده با رنگ مبل

ست کردن پرده با رنگ مبل

ست کردن پرده با رنگ مبل بسیار برای دکوراسیون خانه اهمیت دارد. روش‌های مختلفی برای ست کردن رنگ مبلمان و پرده‌ها وجود دارد و به نکات بسیار زیادی باید توجه کرد. همچنین می‌توانید از نمونه‌های آورده شده الهام بگیرید.

ست کردن پرده با رنگ مبل
 
دکورز | دسته دکوراسیون – برای حفظ ثبات و هماهنگی پذیرایی بسیار مهم است که ست کردن پرده با رنگ مبل را بیاموزید چرا که هردو بخش‌های بزرگ و تاثیرگذاری در رنگ و حال و هوای فضا دارند، حتی اگر رنگ خنثی داشته باشند. زمانی که این دو رنگ هماهنگی داشته باشند (نه لزوما رنگ یکسان)، دکوراسیون منزل شما متوازن خواهد بود. در ادامه چند مرحله برای ست کردن رنگ پرده با مبل را ارائه می‌کنیم.
 

۴ مرحله برای ست کردن پرده با رنگ مبل

۱- اتاق خود را بررسی کنید و سبک کلی آن را مشخص کنید. اتاق شما می‌تواند مدرن، سنتی، ترکیبی یا حتی رمانتیک باشد. سبک فضا به شما کمک خواهد کرد که چه نوع پرده‌ای را با مبل خود ست کنید.
 
ست کردن پرده و مبل آبی

بیشتر بخوانید: انتخاب پرده آشپزخانه


۲- سه رنگ اصلی در مبلمان خود را انتخاب کنید؛ و اگر مبل شما تک رنگ است، به اطراف آن نگاه کنید و سه رنگی را که در اطراف مبلمان است انتخاب کنید. اگر مبلتان چند رنگ است و از یک الگو پیروی می‌کند، از رنگ‌های داخلی سه رنگ را برگزینید. برای مثال اگر مبلی گلدار باساقه‌های سبز و قهوه‌ای دارید، این سه رنگ می‌توانند همان رنگ‌هایی باشند که در پرده‌تان قرار می‌دهید.
 
ست کردن پرده با رنگ مبل
۳- کاتالوگ پرده‌ها را با خود به خانه بیاورید. شما قطعا نمی‌توانید مبل خود را به پرده فروشی ببرید و عکس‌ها هم معمولا با واقعیت کمی متفاوت هستند. چند رنگ مورد علاقه‌تان را از پرده فروشی به عنوان نمونه به خانه بیاورید و روی مبل قرار دهید تا بهترین و تطبیق پذیر‌ترین رنگ را انتخاب کنید. اگر قرار است یک پرده‌ی طرح دار یا چندرنگ خریداری کنید، براساس سلیقه‌تان دو یا سه رنگ را انتخاب کنید. 
 
ست کردن پرده گلدار با مبل ساده
۴- سبک پرده‌ای که به دکوراسیون خانه‌تان می‌خورد انتخاب کنید. برای مثال در یک اتاق با سبک رمانتیک، پرده‌های بلند و نرم که تا زیر پنجره‌ها را می‌پوشانند بسیار مناسب هستند. برای یک اتاق سنتی، پرده‌ای با دو والان پرده که بتوانید یکی یا هر دو را در دوطرف پنجره گره بزنید مناسب است.
 
ست کردن پرده با رنگ مبل
 

نکات آخر

  • مدل پرده خود را در رنگی خریداری کنید که طبق اصولی که گفته شد، با مبلمانتان ست باشد.
  • همانطور که گفتیم چند نمونه پارچه با خود به خانه بیاورید تا بهترین ست پرده با رنگ مبل را انتخاب کنید.
  • اگر مبلمان شما دارای طرح و نقش است، پرده‌ای ساده و تک رنگ انتخاب کنید. یا اگر مبلمان ساده و تک رنگی دارید، سعی کنید پرده‌ای طرح دار خریداری کنید تا به نقطه کانونی خانه‌تان تبدیل شود. 
  • از آنجا که پرده‌ها بخش زیادی از دیوار‌ها را اشغال می‌کنند، از انتخاب طرح‌های بسیار شلوغ پرهیز کنید چرا که ممکن است در پذیرایی شما اغتشاش ایجاد کند.
  • رنگ پایه‌ی پرده‌ی شما باید یکی از همان سه رنگی باشد که در مبلتان پیدا می‌شود. سعی کنید حداقل یک رنگ را میان مبل و پرده‌تان هماهنگ انتخاب کنید.
  • برای افزودن تنوع بیشتر، یک مقدار پارچه اضافی از پرده خریداری کنید و تعدادی کوسن برای مبل‌های خود بدوزید.

 

ست کردن پرده با رنگ مبل متضاد

 
ست کردن پرده با رنگ مبل در ترکیب رنگ کرم و آبی
 
ست کردن پرده با رنگ مبل قرمز
می‌توانید از طریق بخش “ارسال نظر” در پایین همین صفحه، سوالات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه دکوراسیون با ما و سایر مخاطبان دکورز در میان بگذارید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *