1403/03/06

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » فنگ شویی خانه در ۷ مرحله

فنگ شویی خانه در ۷ مرحله

برای فنگ شویی خانه باید نکاتی چون خلاص شدن از آشفتگی‌ها و استفاده مناسب از نور و عناصر فنگ شویی را به کار برد. این نکات به شما کمک می‌کنند تا به ایجاد فضای دلخواهتان در خانه رسیده و انرژی خوبی از فنگ شویی خانه‌تان دریافت کنید.

فنگ شویی خانه
 
دکورز | دسته دکوراسیون –  فنگ شویی در حدود ۳۰۰۰ سال پیش در چین ایجاد شد و به عنوان یک هنر باستانی شناخته می‌شود. فنگ شویی یک سیستم هماهنگ کننده افراد با محیط و انرژی‌های اطرافشان است. برای فنگ شویی خانه، لازم است ابتدا با اصول اولیه فنگ شویی آشنا بوده و کار خود را آغاز کنید و به مرور به سطوح پیچیده‌تر آن وارد شوید.
ما اینجا شما را با ۷ قدم  اولیه در فنگ شویی خانه آشنا می‌کنیم. بعد از اینکه کاملا بر این ۷ قدم مسلط شدید، می‌توانید سطوح عمیق‌تر فنگ شویی، مثل حرکت سالانه‌ی دکورز‌های فنگ شویی یا انرژی‌ها را نیز امتحان کنید. چیز‌های مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که ساده شروع کنید، خوش بگذرانید و از این پروسه لذت ببرید. این همان فنگ شویی خوب است.

۷ قدم برای فنگ شویی خانه و ایجاد هارمونی 

۱) آشفتگی را از بین ببرید

 
چگونه فنگ شویی خوب در خانه ایجاد کنیم؟
 
هرچیزی که در خانه‌تان وجود دارد و دوستش ندارید را دور بیندازید. پاکسازی آشفتگی یک فرایند وقت گیر است و به انرژی زیادی نیاز دارد. این فرآیند شبیه به یک روند درمانی است. اما به شما کمک می‌کند که بارتان را سبک‌تر کنید. از این مرحله صرف نظر نکنید؛ برای ایجاد انرژی فنگ شویی در خانه این مرحله ضروری است.
 

۲) از تهویه و نور خوب مطمئن شوید

 
فنگ شویی خانه
 
هوا و نور دو عنصر مهم هستند که برای انرژی خوب فنگ شویی خانه ضروری هستند. سعی کنید بیشتر وقت‌ها پنجره‌ها را باز بگذارید، گیاهان پاک کننده‌ی هوا در خانه داشته باشید یا از فیلتر هوا استفاده کنید. تاجایی که ممکن است به نور طبیعی اجازه‌ی ورود به خانه را بدهید و یا از لامپ‌های فول اسپکتروم (فول اسپکتروم، شامل طیف کاملی از نور آبی و قرمز است) در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کنید.
 

۳) نقشه انرژی خود را تعریف کنید

نقشه انرژی فنگ شویی خانه

 
با استفاده از یکی از دو روش اصلی فنگ شویی، نقشه کلاسیک باگوئا یا BTB، نقشه‌ی انرژی فنگ شویی خانه خود را تعریف کنید. بعد از آن خواهید دانست که کدام مناطق منزلتان به بخش‌های مشخص زندگیتان مربوط است. برای مثال در فنگ شوی سنتی، جنوبی‌شرقی مناطق فنگ شویی خانه با جریان انرژی مادی زندگی در ارتباط است.


بیشتر بدانید: فنگ شویی ثروت و نکات مهم مربوط به آن


۴) المان‌های پایه‌ی فنگ شویی را بشناسید

 
المان های فنگ شویی
از پنج عنصر فنگ شویی – چوب، آتش، زمین، فلز و آب – برای ایجاد تعادل و جریان انرژی پرجنب و جوش در تمام مناطق خانه استفاده کنید. برای مثال اگر بر روی جذب کامیابی تمرکز کرده‌اید، می‌توانید عناصر چوب و آب فنگ شویی را در منطقه جنوب شرقی خانه خود قرار دهید. یا اگر برای بهبود سلامتی خود نیاز به جذب انرژی دارید، می‌توانید گیاهان سرسبز و پرشاخ و برگ (نماینده عنصر چوب فنگ شویی) و یا مبلمان چوبی در منطقه‌ی شرقی خانه‌تان قرار دهید.

بیشتر بدانید: معرفی ۱۰ گیاه تصفیه کننده هوا و زینتی برای منزل


۵) المان‌های تولدتان در فنگ شویی را پیدا کنید

فنگ شویی خانه
 
از عناصر تولدتان در فنگ شویی برای تغذیه و ایجاد انرژی در خانه تان استفاده کنید. به عنوان مثال اگر عنصر تولدتان آتش باشد، می‌توانید از نماینده‌های عنصر آتش در خانه‌تان استفاده کنید. مثل اشکال مثلثی شکل یا رنگ‌های آتش (قرمز، نارنجی، ارغوانی، سرخابی، صورتی و زرد). همچنین در این صورت به یک المان چوبی خیلی قوی نیز در خانه نیاز خواهید داشت چرا که در چرخه مولد فنگ شویی، چوب آتش را تقویت می‌کند.
 

۶) عدد کوا و مسیر شانس خود را یاد بگیرید

فنگ شویی در خانه
 
عدد کوا و مسیر شانستان را پیدا کنید تا بتوانید از بهترین مسیر‌های شانس انرژی خوب دریافت کنید. از این‌ها به عنوان راهنما برای تنظیم موقعیت اشیاء مختلف مثل تخت، میز و یا محل نشستن پشت میز غذاخوریتان استفاده کنید. برای مثال اگر عدد کوا شما یک باشد، بهتر است با یکی از جهات زیر روبرو باشید: جنوب شرقی، شرق، جنوب یا شمال.
 

۷) از کیفیت انرژی خانه تان آگاه باشید

فنگ شویی خانه

 
برای فنگ شویی خانه، همیشه به انرژی خانه و نحوه تاثیر آن بر سلامتی خود دقت کنید. عادت کنید به «سه گانه‌ی فنگ شویی» که عمیقا به سلامتی شما مربوط است، توجه کنید: اتاق‌خواب، حمام و آشپزخانه‌تان. هیچ چیز در دنیای انرژی ثابت نیست، بنابراین شما باید از شرایط و تاثیرات آن‌ها آگاه باشید. جذب و ارتقای انرژی‌های مناسب می‌تواند در سالم نگه داشتن شما و خانه‌تان تاثیر زیادی داشته باشد.

اگر ایده،‌ نظر یا تجربه‌ای در این زمینه دارید آن را از طریق بخش “ارسال نظر” با ما و سایر کاربران دکورز در میان بگذارید.

 
برگرفته از: thespruce

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *