1403/03/06

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » مدل چراغ دیواری دکوراتیو مناسب برای اتاق خواب

مدل چراغ دیواری دکوراتیو مناسب برای اتاق خواب

چراغ‌ها مدتهاست که تنها با هدف روشنایی ساخته نمی‌شوند. امروزه طرح‌ها و مدل‌های بسیار متنوعی از انواع مدل چراغ دیواری دکوراتیو در بازار موجود است که هر یک عملکرد متفاوتی داشته و برای اتاق خواب یا سالن پذیرایی کاربرد دارند.

مدل چراغ دیواری دکوراتیو مناسب برای اتاق خواب
 
دکورز | دسته دکوراسیون – نورپردازی اتاق بر حس و حال کلی اتاق تاثیر بسزایی دارد و به همین دلیل است که ما انواع مختلفی از لامپ با توجه به عملکرد یک فضا و میزان نور تولید شده داریم. برای مثال انواع چراغ دیواری دکوراتیو برای اتاق خواب‌ها بسیار متداول هستند، جایی که قرار است آرامبخش به نظر برسد. چراغ دیواری اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که یک درخشندگی گرم و خوب در فضا ایجاد کند؛ بنابراین همه مدل چراغ دیواری دکوراتیو برای اتاق خواب مناسب نیست. همان گونه که باید نکات انتخاب چراغ سقفی مناسب را رعایت کرد که بهترین انتخاب را با توجه به دکوراسیون و نورپردازی منزل داشته باشیم چراغ دیواری نیز از این قاعده مستثنا نیست. پس اجازه دهید نگاهی به برخی از این مدل‌های مناسب برای اتاق خواب بیاندازیم.
 
 

انواع مدل چراغ دیواری دکوراتیو

اگر به دنبال ایده هستید، مدل‌های زیر برای شروع عالی هستند. طراحی آن‌ها ترکیبی هماهنگ از فلز، شیشه و نور است. سازه‌ی فلزی شامل یک حلقه است و شکل‌های هندسی پراکنده بر رو سنگ‌های زیبا و قیمتی هستند که در واقع سایه‌ای شبیه به شیشه ایجاد می‌کند. متریال این چراغ دیواری دکوراتیو توسط نور نقطه‌ای مستقیم و غیرمستقیم برجسته شده‌اند و نتیجه نهایی همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، بسیار زیبا و سازگار است. با این چراغ‌ها، گویی که دیوارهایتان را با جواهرات تزئین کرده‌اید.
 
مدل چراغ دیواری دکوراتیو

نظرتان راجع به داشتن ماه در اتاق خواب چیست؟ این مدل چراغ دیواری دکوراتیو شبیه به یک ماه مصنوعی کوچک است که یک تمثیلی از کسوف را با بازی نور و سایه‌ها ایجاد کرده است. چراغ ترکیبی سنگ، فلز و نور المان‌هایی متضاد و البته مکمل یکدیگر را دارند.
 
مدل چراغ دیواری دکوراتیو طرح ماه

زمانی که صحبت از چراغ و لامپ می‌شود، همه یاد شیشه می‌افتند. اما در واقع در طراحی‌های مدرن شیشه اصلا متریال رایجی در ساخت چراغ‌های دکوراتیو نیست. بسیاری از مدل‌های چراغ دیواری دکوراتیو هستند که برای اتاق خواب ساخته شده‌اند و نه تنها از شیشه درست نشده‌اند، بلکه کاملا از فلز ساخته شده‌اند. مدل چراغی که در زیر می‌بینید یکی از این نمونه‌هاست. این یک مدل چراغ دیواری دکوراتیو است که با نوار‌های فلزی چکش خورده و نازک طراحی شده است و نتیجه آن طراحی، الگوی خاصی است که در تصویر می‌بینید.

 
چراغ دکوراتیو اتاق خواب

چراغ دیواری دکوراتیو زیبایی که در تصویر زیر می‌بینید، با نیکل سیاه صیقلی ساخته شده است و با رنگ طلایی و مسی تزئین شده است. همچنین قطعات شیشه‌ای اطراف چراغ موجب پخش شدن نور در همه جهات می‌شود. این مدل چراغ دیواری ترکیبی از طرح‌های تجملی و مینیمالیست است که هر عنصر توسط دیگری به تعادل رسیده است. این چراغ از آن مدل‌هایی است که بدون هیچ عنصر تزئینی دیگری اتاق خواب شما را زیبا می‌کند.

 
چراغ دیواری لوکس

چراغ‌هایی مانند مدل زیر، چراغ را به مجسمه تبدیل می‌کنند و طراحی مدرن را به یک سطح بالاتر می‌برند. این یک مدل چراغ دیواری دکوراتیو است که به ظاهر نوردهی را در اولویت دوم قرار می‌دهد و در عوض بر روی طراحی قاب دور آن تاکید می‌کند. این مدل اساسا یک مجسمه‌ی انتزاعی است که خودش، خودش را برجسته می‌کند.

 
چراغ دیواری تزئینی
 
 
مدل چراغ دیواری زیر، در کمال سادگی وخلوص برجستگی خاصی دارد و همه‌ی اجزای آن به زیبایی با هم ترکیب شده‌اند. این چراغ شبیه به یک توپ نوری است که بر جاذبه‌ی زمین غلبه کرده و بر یک سطح نامحسوس تکیه داده است.
 
چراغ دیواری مینیمال

مدل بعدی نیز همچنان در برابر جاذبه زمین مقاومت می‌کند، اما تکیه گاهی جز خودش ندارد. طراحی آن مینیمال و تمیز است. نقطه‌ تمرکز طرح این چراغ دیواری دکوراتیو یک کره شیشه‌ای نورانی، سوار بر یک سطح نازک L شکل است. این مدل قابلیت نصب با هر زاویه و هر شکلی را دارد.

 
چراغ دیواری مدرن

در صورتی که بخواهید کمی پیچیدگی به مدل چراغ دیواری دکوراتیوتان اضافه کنید، بدون اینکه هزینه‌ زیادی کنید، ما به شما مدل لوکس و برجسته‌ زیر را توصیه می‌کنیم. این مدل‌ها نه خیلی پرزرق و برق هستند و نه به سادگی مدل‌های قبلی.

 
چراغ دیواری دکوراتیو

گزینه‌ی دیگر برای مدل چراغ دیواری پیچیده می‌تواند مدل لیلی زیر باشد. با اینکه این چراغ دیواری خیلی بزرگ است، اما توی ذوق نمی‌زند. طراحی این چراغ الهام گرفته از طبیعت است و همه چیز آن دست ساز است. این بدان معناست که دو نمونه از این چراغ شبیه یکدیگر نیستند. چیزی که بیش از همه در این مدل جذاب است، نورپردازی ظریف و دلپذیر آن است که می‌تواند، یک نقطه کانونی و روشی برای تزیین دیوار اتاق خواب شما باشد.

 
چراغ دیواری دکوراتیو
 
 
کلام آخر
کدام یک از مدل‌های بالا برای نورپزدازی سقف و اتاق خواب شما مناسب است؟ به نظر شما چراغ‌های دکوراتیو را به غیر از اتاق خواب در کدام بخش خانه می‌توان استفاده کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *