1402/07/09

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » معرفی کامل سبک دکوراسیون داخلی یونانی + تصاویر چیدمان زیبا

معرفی کامل سبک دکوراسیون داخلی یونانی + تصاویر چیدمان زیبا

دکوراسیون یونانی

سبک طراحی و دکوراسیون داخلی یونانی:عهد باستان در منزل شما

تاریخ قابل توجهی از یونان، به ویژه دوره ی باستانی آن و ثروت فرهنگی و هنرش در معماری بیان شده است، و هنوز هم میلیونها نفر خواهان دارد. ویژگی های سبک یونانی به یک هدف برای کسب پیروی در بسیاری از افراد تبدیل شده است ؛ از آنجا که ویژگی اصلی سبک یونان، عدم وجود عناصر لوکس، سادگی پایان ناپذیر، ظاهری تقریبا عملگرا و طبیعی است که افراد عملی و اقتصاددان این سبک را ستایش می کنند.

همانطور که در این بخش از دنیای مد دکورز در تصاویر و توضیحات خواهید یافت سبک طراحی داخلی یونانی به طور کامل ترکیبی از عناصر قدیمی و مدرنیته است ؛ با رنگ های سرد، حضور کاشی های سرامیکی و سنگ مرمر مشخص می شود.

دکوراسیون یونانی

آشنایی با سبک دکوراسیون یونانی

تاریخ سبک یونانی:

تاریخچه هر فرهنگ به طور جدایی ناپذیر با مراحل توسعه دولت و اغلب همسایگان آن ارتباط دارد.اعتقاد بر این است که سبک یونانی در دوره viii-vi قبل از میلاد مسیح رخ داده است.تاریخ توسعه قرون وسطی یونان دوره های مختلفی دارد. دوره های اولیه تاریخ توسعه سبک با یک جهت گیری اساطیری مشخص می شود که در آن محل اصلی به خدایان اساطیری باستانی که قدرت و شکوفایی امپراتوری یونان را نشان می داد، داده شد.

در یک مرحله بسیار اولیه (viii-vi قرون قبل از مسیح)، شکل گیری اصول اساسی صورت گرفت و تغییر تدریجی در اصول و عناصر معرفی شده از مصر و آسیا که در دوره ای از قرن پنجم تا ۴۷۰ سال قبل از میلاد آغاز شد، مطابق با باورهای مذهبی مردم یونان، روح داشت و فرم گرفت.

سبک دکوراسیون داخلی یونان باستان

دکوراسیون منزل به سبک یونانی

در دوره ای از قرن پنجم تا بیست و هشتاد و هشتاد وV تا ۳۳۸ قبل مسیح تغییرات اساسی در سبک یونانی شکل گرفت. عناصر لوکس در مواد، فرم ها، دکوراسیون ظاهر شد. در دوره بعدی (قرن IV قبل از مسیح ۱۸۰ سال قبل قبل مسیح)، تاریخ سبک یونانی با نفوذ شرق درآمیخت. سازه ها بیشتر با شکوه ظاهر شد. در دوره گذشته، بعد از اینکه یونان توسط امپراطوری روم قانون گذاری شد، سبک یونان با هنر رومی ادغام شد اما همه اینها، ویژگی های اصلیش یعنی سادگی و کاربردی اش را حفظ کرده، در حالی که سبک رومی لوکس و باشکوه است.

مشخصات سبک یونانی:

 • سقف های بلند
 • ستون های گچ کاری شده
 • نقاشی های دیواری
 • طیف رنگی در سایه های طبیعی
 • عدم رنگ روشن
 • استفاده حداقلی از رنگ طلایی
 • اقلام دکوری – گلدان، آمفورها، مجسمه ها، فیگور ها
 • استفاده حداقلی از پارچه برای پنجره

دکوراسیون یونانی

ویژگی های دکوراسیون داخلی یونانی

گرانیت، کاشی و سرامیک، وسایل مرمری – فرم های ساده، ساخته شده از چوب طبیعی، دست ساز، اثاثه یا لوازم داخلی چرم، بدون مخمل ؛ جهت های عمودی روی تمام قطعات داخلی گچ کاری بر روی دیوار، تصویر زمینه حذف شده است.

قبل از اینکه متوجه رویای خود در مورد آپارتمان به سبک یونانی شوید، از پارچه های کم روی پنجره استفاده کنید، و مطمئن شوید که خانه شما برای دکوراسیون به این سبک مناسب است در غیر این صورت، بدون توجه به آنچه انجام می دهید، آپارتمان با ایده کلاسیک سبک یونانی مطابقت ندارد.

سقف به سبک یونانی:

سقف ها باید بلند باشد، احساس آزادی می دهد، فضای اتاق باز می شود و چشم را به سمت بالا جذب می کنند برای تأکید بر بزرگی همه چیز در اتاق، سقف توسط ستون های برجسته با گچ کاری انجام می شود. گاهی اوقات الگوهای رگه ای در سقف استفاده می شود و اغلب سقف با پایه های گچی هنری طراحی شده است. در صورت امکان پنجره ای به شکل یک مربع در سقف نصب شده است و روشنایی اتاق را تا حد زیادی بهبود می بخشد .

سبک یونان باستان

سبک دکوراسیون داخلی یونانی 

در قلب سقف معمولا لوستر عظیمی روی زنجیرهای طلایی آویزان است و لامپ های کوچکی در اطراف سقف برای تشخیص سقف کاذب وجود دارد. سقف با گچ کاری تمام می شود و تونالیته رنگی آن باید با رنگ دیوار هماهنگ باشد اما اغلب رنگ سقف و دیوارها یکسان است ، سبک سقف یونانی سطوح مختلف را حذف نمی کند.

دیوارهای سبک یونانی:

دیوارها نیاز به یک رویکرد خاص دارند، چرا که همه چیز برای تزئین آنها مناسب نیست فقط گچ بری بافتی را اعمال کنید، که سادگی اتاق را نشان می دهد. گاهی اوقات، پانل های ساخته شده از چوب یا برخی از مواد دیگر (کاشی سرامیک، سنگ، و غیره) استفاده می شود.سبک یونانی اجازه می دهد تا طاقچه هایی در دیوار ساخته شود ؛ اغلب این کار برای بزرگ کردن فضای اتاق انجام می شود.

دکوراسیون یونانی

سبک یونانی در دکوراسیون منزل

گاهی اوقات، صاحبان خانه هایی که تمایل به نصب ستون دارند، نمی توانند به دلیل فضای کوچک انجامش دهند ؛ در این مورد، سبک یونانی به شما اجازه می دهد تا با نصب ستون های پلی یورتان این مشکل را حل کنید.

رنگ در سبک یونانی:

فقط رنگ های طبیعی (لیمو زرد، سفید، سایه های مختلف آبی و سبز) استفاده می شود.

کف در سبک یونانی:

سبک یونانی قوانین واضحی برای کف ها ندارند با این حال، فرش ها خوب نیستند. کف کلاسیک با سنگ مرمر، کاشی های موزاییک در قالب الگوهایی انجام می شوند اما انواع دیگر پوششی را رد می کند. ترکیبی از پوشش های مختلف مجاز است، که به هیچ وجه زیبایی و اصالت طراحی کف را کاهش نمی دهد.

سبک یونانی

سبک معماری داخلی یونانی

مبلمان سبک یونانی:

مبلمان در سبک یونانی این خصوصیات را دارند:

 • صندلی ها، مبل هایی ساده اما خالص و استوار.
 • چرمی اما نه مخملی.
 • پای صندلی و میزها به سمت خارج با منحنی خم می شوند.

لوازم جانبی و اکسسوری ها در سبک یونانی:

لوازم جانبی داخلی اتاق ها معمولا توسط سرامیک، سنگ مرمر ، کوزه، قهرمانان باستان و یا قهرمانان اسطوره ای یا لامپ دیواری تزئین شده است. پرده روی پنجره ها بسیار کم است ، پرده عمدتا در اتاق خواب با پارچه ای پنبه ای، کتان است.

گلدان های گل بسیار به ندرت در سبک یونانی یافت می شود اما ظروف سرامیکی فراوان هستند. این سبک برای همه افرادی که به دنبال سادگی و اصولی هستند، بسیار مناسب است.

 

برگرفته از نمنــاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *