1403/04/29

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » نورپردازی آشپزخانه کوچک به مدرن ترین حالت ممکن

نورپردازی آشپزخانه کوچک به مدرن ترین حالت ممکن

نورپردازی آشپزخانه کوچک

ایده های جدید برای نورپردازی آشپزخانه کوچک

آشپزخانه قلب تپنده خانه است و پر رفت و آمدترین اتاق خانه محسوب می شود . خانم خانه وقت زیادی از روز را در آشپزخانه می گذراند، بنابراین توجه به دکوراسیون و نورپردازی آشپزخانه اهمیت فراوانی دارد . در این بخش از دنیای مد دکورز ایده های جالبی برای نورپردازی آشپزخانه های کوچک آورده ایم .

بهترین ایده ها و ترفندهای نورپردازی آشپزخانه کوچک

استفاده از لوستر و آویزها :

برای نورپردازی آشپزخانه کوچکتان می توانید از لوستر استفاده کنید اما بهتر است از لوسترهای چندتایی استفاده نمایید تا جذابیت بیشتری به فضا بخشند . استفاده از ۴ لوستر در بخش کانتر ، این فضا را پیش از پیش جلوه می دهد .شما می توانید با استفاده از آویزهای طبلی شکل بسیار بزرگ ،بخش مرکزی اپن آشپزخانه را غرق نور کنید تا دکوری های شما بهتر دیده شود و آشپزخانه نور کافی داشته باشد.

نورپردازی آشپزخانه کوچک

لامپ های هالوژن

برای بزرگ تر دیده شدن آشپزخانه با لامپ های هالوژن بخش بالای کابینت ها را نورپردازی کنید تا روی سطح کابینت های زیرین روشن شود. این نورپردازی ارتفاع سقف را بلندتر نشان داده و آشپزخانه دلبازتر می شود.

پنجره

پنجره آشپزخانه، یکی از نقاط مهم و تاثیرگذار در آشپزخانه می باشد که در نورپردازی آشپزخانه نقش مهمی ایفا می کند. برای ایجاد تعادل نوری درآشپزخانه وجود دو پنجره به تامین نور آشپزخانه کمک می کند.

اگر آشپزخانه شما دارای پنجره است ، جلوی دریافت نور را نگیرید. برای پنجره آشپزخانه، پرده ای روشن و نازک سفارش دهید.

استفاده از پنجره های بزرگ و سرتاسری نور بسیار خوبی را روانه فضای داخلی می کند.

ایجاد پنجره در فضای مابین کابینت ها ، یک راهکار برای نورگیری از فضای داخلی است .

پنجره آشپزخانه

هود آشپزخانه

یکی دیگر از وسایل آشپزخانه که می تواند به عنوان یک سیستم نورپردازی عمل کنند ، هود آشپزخانه می باشد .

کف آشپزخانه

کف سازی روشن و براق در آشپزخانه ، در نورپردازی بسیار تاثیرگذار است و نور را به خوبی در فضا منعکس می سازد .

استفاده از آباژور

برای نورپردازی آشپزخانه خود می توانید از یک آباژور عجیب و غیر معمول و به رنگ سفید در آشپزخانه ساده استفاده کنید . این نوع از آباژورها به آشپزخانه شما زیبایی خاصی می بخشند و نورکافی را به فضا خواهند داد.

لامپ آشپزخانه

درب های شیشه ای

درب های شیشه ای نور خوبی را برای آشپزخانه تامین می کنند .

ایجاد یک فضا به شکل تراس

شما می توانید در قسمتی از آشپزخانه خود ، فضایی به شکل تراس ایجاد کنید و در آن گیاهان مختلف بگذارید تا هم هوای داخل خانه را تهویه کند و هم موجب انعکاس نور گردد.

استفاده از سنگ های تزئینی

برای انعکاس نور در فضای داخلی می توانید در آشپزخانه خود از سنگ های تزئینی براق استفاده نمایید تا نور در فضای داخلی انعکاس یابد.

نورپردازی خطی

استفاده از نورپردازی خطی در بالای کابینت ها موجب می شود آشپزخانه درخشان شود و تحت تاثیر آن، اجزای فلزی بدرخشند.

نور مخفی آشپزخانه

نورپردازی سقف آشپزخانه

برای تامین نور آشپزخانه می توانید از سقف ها نیز استفاده نمایید . طرح چراغ هایی که روی سقف نصب می شوند و محل قرارگیری چراغ ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

علاوه بر قرارگیری موقعیت چراغ ها باید جهت نور آن ها را نیز بدرستی تنظیم کنید. اگر شما تمایل دارید جلوه سقف آشپزخانه تان بیشتر شود بهتر است چراغ هایی را که به سمت پایین و بالا نوردهی می کنند را به سقف آشپزخانه اضافه کنید.

نورپردازی مخفی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی سبک مدرن بیشتر به سمت نورپردازی با استفاده از نورهای مخفی سوق داده شده است.نورهای مخفی در آشپزخانه در قسمت زیرین و بالای کابینت ها قرار می‎گیرد. به نوعی که به طور مستقیم قابل دید نباشند و انعکاس ان به کف یا سقف فضا را روشن می سازد.این نورها حرارت کم تری ایجاد می‎کند وهمینطور در مصرف برق صرفه جویی می‎شود.

رنگ بدنه آشپزخانه

رنگ های روشن و براق بازتاب فوق العاده ای دارند . اگر آشپزخانه شما نورطبیعی ندارد بهتر است ، بدنه آشپزخانه را سفید در نظر بگیرید .

نورپردازی کابینت سفید

نورپردازی مخفی در آشپزخانه

سیستم نورمخفی یک سبک نورپردازی است که در آن منبع نور دیده نمی‎شود بلکه فقط اثر و هاله نور دیده می‎شود .نور مخفی یا نورپردازی کابینتی ، کابینت و فضای کل آشپزخانه را تحت تاثیر قرار می‎دهد.

برای فضای زیرین کابینت های طبقه بالا ، نورمخفی به کار ببرید و فضای خالی بین کابینتی را روشن نمایید. نصب کردن نوارهای ال ای دی روشنایی در زیر کابینت ها می تواند نور موردنیاز در شب را ایجاد کرده و درعین حال زیبایی بسیاری به آن ها بدهد.

در فضای خالی اطراف پایه های کابینت طبقه پایین ریسه ها یی را جاسازی کنید تا علاوه بر کابینت ها کف آشپزخانه را نیز روشن نماید. زیر قفسه ها و کانتر آشپزخانه برای نورهای مخفی بسیار مناسب است .

نکته پایانی :

یکی از مهم ترین آیتم ها برای بزرگتر دیده شدن آشپزخانه ، نور پردازی اصولی و درست است. آشپزخانه ی پر نور، باعث خطای دید در ذهن بیننده می شود و فضای عمومی آشپزخانه را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهد .

برگرفته از نمنــاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *