1403/04/29

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » چگونه پرده اتاق خواب خود را انتخاب کنیم؟

چگونه پرده اتاق خواب خود را انتخاب کنیم؟

یکی از تاثیرگذارترین عناصری که نقش موثری در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد پرده ها می باشند. حال راجع به انتخاب پرده اتاق خواب بحث خواهیم کرد.

 
مدل پرده جدید
 
دکورز | دسته دکوراسیون – یکی از تاثیرگذارترین عناصری که نقش موثری در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد پرده ها می باشند. حضور پرده ها در دکوراسیون اتاق خواب علاوه بر زیبایی بخشیدن در ایجاد محرمیت نقش موثری دارد.اگر می‌خواهید اتاق خوابی آرامش بخش و جذاب داشته باشید پس یک انتخاب ایده آل در مدل پرده اتاق خواب می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک تر کند.


انتخاب جنس پرده اتاق خواب

انتخاب جنس یک پرده تاثیر مستقیمی با سبک دکوراسیون شما و میزان محرمیت فضای شما دارد. علاوه بر ایجاد چشم انداز ، پرده ها  ورود نور به اتاق را کنترل کرده و فضای خصوصی اتاق را تامین می‌نمایند.به طور مثال اگر پنجره اتاق خواب شما به نحوه ی است که از بیرون خانه دید به داخل وجود دارد پس پرده حریر برای فضای شما چندان مناسب نمی‌باشد و در صورت انتخاب بهتر است از نوع ترکیبی آن با سایر پارچه ها استفاده نمایید تا بتوانید میزان دید را به راحتی کنترل نمایید. و در صورتی که اتاق چندان نورگیر نباشد و شما خواهان نور بیشتر هستید می‌توان از پرده های حریر یا تور نیز استفاده نمود.
 
مدل پرده2014

انتخاب رنگ پرده اتاق خواب

پس از انتخاب جنس پرده ی مورد نظر برای اتاق خواب نوبت به انتخاب رنگ می‌رسد، در انتخاب رنگ پرده خصوصا برای فضای اتاق خواب باید دقت زیادی کرد، چرا که رنگ ها تاثیر زیادی در میزان آرامش فضای داخلی شما دارد، برای فضایی همچون اتاق خواب انتخاب رنگ های ملایم و آرامش بخش گزینه بسیار مناسبی است، از طرفی برای آن که اتاق خواب شما جلوه بصری زیباتری داشته باشد ست کردن پرده با روتختی شما می‌تواند ایده‌ منحصر به فردی باشد. در این میان انواع مدل روتختی ترکیه‌ای ست‌های زیباتری برای شما اینجاد خواهند کرد.
 
مدل پردهای جدید

انتخاب مدل دوخت پرده اتاق خواب

برای انتخاب مدل دوخت پرده ابتدا به سبک مبلمان اتاق خواب خود رجوع کنید اگر فضای اتاق خواب شما بزرگ است و تختخواب شما سبک کلاسیک دارد پس با انتخاب یک پرده والان دار تم کلاسیک اتاق خواب خود را کامل کنید، اما توجه داشته باشید برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک، تم کلاسیک مطلوب نمی‌باشد چرا که به دلیل جزییات زیاد این سبک فضای اتاق خواب شما را گرفته تر می‌کند.
شیدها یکی دیگر از گزینه های مناسب برای فضای اتاق خواب های مدرن می‌باشد، شیدها به دلیل قابلیت کنترل نور و قابلیت باز و بسته شدن می تواند گزینه مناسبی برای کور کردن دید همسایه باشد، همچنین شیدها را می‌توانید به رنگ ها و طرح های متفاوت در بازار پیدا کنید که این خاصیت آنها را برای فضایی مانند اتاق کودک هم مناسب کرده است.
 
مدل پرده ساده
 

تزیین اتاق خواب

 

و اما در آخر..

همان طور که گفته شد برای انتخاب یک پرده مناسب در فضای اتاق خواب باید گزینه هایی همچون جنس، رنگ و نوع دوخت و مدل پرده را در نظر بگیرید، تا بتواند ظاهر چشمگیری به دکوراسیون اتاق خواب شما ببخشد، در تصویر بالا با توجه به سبک مدرن مبلمان اتاق خواب از یک پرده ساده حریر استفاده شده است و برای کنترل محرمیت از پارچه ضخیم تر برای رویه استفاده شده است. توجه داشته باشید که رنگ قهوه ای انتخاب شده برای پرده با روتختی هماهنگ است و قالب گرم آن در کنار نورپردازی مطلوب اتاق خواب فضای مدرن و آرامش بخشی را ایجاد کرده است. امیدواریم با کمک نکات بالا بتوانید جدیدترین مدل پرده اتاق خواب را که با سبک دکوراسیون منزل شما هماهنگی دارد را انتخاب نمایید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *