1403/04/29

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » کمد لباس اتاق کودک چه چیزهایی باید داشته باشد؟

کمد لباس اتاق کودک چه چیزهایی باید داشته باشد؟

کمد لباس اتاق کودک احتمالا مهم‌ترین قسمت اتاق هر کودکی است و انتخاب صحیح آن باعث می‌شود کودک بتواند در سنین بالاتر نیز از آن استفاده کند.

کمد کودک، اتاق کودک


دکورز | بخش دکوراسیون – بچه‌ها خیلی زود بزرگ می‌شوند و به طبع، وسایل آن‌ها هم باید متناسب با سن‌شان تغییر کند. در اینجا با همراهی یک طراح دکوراسیون به نام
Lisa Adams به شما کمک می‌کنیم تا به بهترین شکل کمد فرزند‌تان را آماده کنید تا همیشه مرتب و منظم باشد و در سنین بالاتر هم بتواند از آن استفاده کند.

ایده هایی برای کمد لباس اتاق کودک

۱. قرار دادن دو یا سه میله برای آویزان‌کردن لباس‌ها

جثه کوچک بچه‌ها به آن‌ها این شانس را می‌دهد که به‌جای یک میله، دو یا سه میله برای آویزان‌کردن لباس‌ها در کمد داشته باشند. با این کار از فضای بیشتری می‌توان استفاده کرد و لباس‌های بیشتری را در کمد لباس اتاق کودک جا داد. شاید فکر کنید بالاترین میله ارتفاع زیادی دارد و دست کودک به آن نمی‌رسد. هیج اشکالی ندارد، می‌توانید لباس‌هایی که کمتر استفاده می‌شوند و یا لباس‌هایی که نمی‌خواهید فرزندتان به آن‌ها دسترسی داشته باشد را به میله اول بیاویزید.

کمد کودک، میله لباس در کمد

۲. چهارپایه پله دار داخل کمد

داخل کمد لباس اتاق کودک یک چهارپایه پله‌دار قرار دهید چون آن‌ها دوست دارند برای رسیدن به چیزهایی که دست‌شان نمی‌رسد از جایی بالا بروند. با این کار علاوه بر سرگرم‌شدن، به راحتی به بالاترین ردیف لباس‌ها هم دسترسی پیدا می‌کنند و برای برداشتن لباس نیازی به کمک ندارند.

چهارپایه، چهارپایه پله دار، کمد کودک

۳. استفاده از رنگ در کمد کودک

برای کمد لباس اتاق کودک کودک از رنگ‌های مختلف استفاده کنید. آن‌ها دوست دارند با وسایل و محیط‌های رنگی و شاد سروکار داشته باشند. پس تا حد امکان درودیوار کمد کودک را با رنگ‌های شاد و زنده برای رنگ‌ آمیزی کنید.

 

کمد لباس کودک، کمد کودک، اتاق کودک

 

۴. سبد لباس مخصوص به کودک در داخل کمد قرار دهید

یک سبد لباس مخصوص به خود کودک در کمد او قرار دهید. با این کار از ابتدا مسئولیت را به خود کودک واگذار کرده و از او بخواهید لباس‌های کثیفش را داخل سبد قرار دهد. به این ترتیب از ریخت‌وپاش و دیدن لباس‌های کثیف در هر نقطه از خانه در امان خواهید بود و کم‌کم این کار برای کودک از یک سرگرمی به یک عادت روزانه تبدیل می‌شود.

 

سبد مخصوص لباس کودک، سبد لباس، لباس کودک، کمد لباس

 

۵. قلاب دیواری داخل کمد نصب کنید

با نصب‌کردن قلاب دیواری داخل کمد، از فضاهای خالی باقی‌مانده استفاده کنید. فرزند شما می‌تواند از این قلاب برای آویزان‌کردن کیف و کوله‌پشتی استفاده کند و یا اینکه لباسی که قرار است روز بعد بپوشد را شب قبل آماده کرده و به ان آویزان کند.

قلاب لباس، آویز لباس، رخت آویز، کمد لباس، کمد دیواری

۶. کشوی مخصوص خرده ریزها، ضروری‌ترین قسمت کمد کودک

یکی از ضروری‌ترین قسمت‌های کمد لباس اتاق کودک کشوی مخصوص خرده ریزه‌هاست. یک کشو برای مداد، پاک‌کن، تراش و خلاصه هر وسیله متفرقه‌ای که مربوط به درس و مدرسه او می شود اختصاص دهید.

 

کشوی کمد، کشو خرده ریز، کشو کمد کودک

 

۷. نصب یک میله متحرک در کمد

نصب یک میله متحرک بهترین راه حل برای کمبود جا در کمدهای کوچک است. با استفاده از دسته متحرک و یا فشار‌دادن یک دکمه، کودک می‌تواند به لباس‌هایی که در بالای کمد آویزان شده‌اند دسترسی پیدا کند و برای برداشتن لباس نیازی به کمک دیگران نداشته باشد.

 

کمد لباس، کمد اتاق کودک، کمد کودک، میله لباس، میله متحرک در کمد

 

۸. طبقه مخصوص کفش‌ها

یک طبقه از کمد لباس اتاق کودک را فقط برای قرار‌دادن کفش‌ها اختصاص دهید. با این کار دیگر برای پیدا‌کردن یک جفت کفش نیازی به گشتن و به‌هم‌ریختن تمام کمد نیست.

طبقه کمد، طبقه مخصوص کفش، کمد کفش

۹. کشوهای کم عمق

مطمئنا کمدهای عمیق، جادارتر هستند اما برای کمد کودک بهتر است کشوهایی با عمق کم بسازید. چون همه چیز در آن قابل دیدن است و دیگر فرزند شما برای پیدا‌کردن یک وسیله کوچک، تمام کشو را به‌هم نمی‌ریزد و کمد اومرتب باقی خواهدماند.

 

کشو کم عمق، کشو کمد لباس، کمد کودک

۱۰. چوب لباسی مخصوص کودک

برای لباس‌های کوچک فرزندتان از چوب لباسی‌های مخصوص کودک استفاده کنید چون در غیر این صورت لباس‌ها مدام از چوب لباسی پایین می‌افتند و کمد کودک نامرتب می‌شود.

چوب لباسی کودک، چوب لباسی، رخت آویز کودک
 
کلام آخر
امیدواریم ایم مطلب کمک زیادی به شما کرده باشد تا بدانید در کمد لباس اتاق کودک چه مواردی باید باشد نظر شما چیست؟ به نظر شما کمد اتاق کودک چه چیزهایی باید داشته باشد؟ دیدگاه‌های خود را با ما و سایر همراهان مجله دکورز به اشتراک بگذارید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *