1403/03/06

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » ۴ نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام

۴ نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام

اجرای کامل دکوراسیون حمام ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد، اما باید توجه داشته باشید که چیدمان حمام نیز مانند چیدمان سایر قسمت‌های منزل مهم است. برای اجرای دکوراسیون حمام، نکات زیادی درباره نقشه اولیه، رنگ و حتی دیوارپوش‌ها باید رعایت شود. بعلاوه تصاویری از اجرای نکات مطرح شده در دکوراسیون حمام را نیز می‌توانید در ادامه متن ببینید.

4 نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام

دکورز |
بخش دکوراسیون –
طراحی فضای داخلی منزل یکی از اولین مسائلی است که با اسباب کشی به منزل جدید، ذهن را مشغول می‌کند. یکی از فضا‌هایی که هر روز از آن استفاده می‌کنیم، حمام است؛ بنابراین برای داشتن منزلی زیبا، باید به دکوراسیون حمام به اندازه بقیه قسمت‌های منزل مانند آشپزخانه و هال پذیرایی توجه کرد.

۱. نقشه

 

4 نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام

اگر در حال ساخت منزل هستید و یا امکان تغییر محل وان، دوش و یا روشویی را دارید، برای طراحی اولیه دکوراسیون حمام، بهتر است فضا را دل‌باز و آرامش‌بخش طراحی کنید.
محل قرار گرفتن هر کدام از اجزای حمام نیز بسیار مهم است. برای مثال تعبیه یک دیوار جدا کننده یا در نظر گرفتن قسمتی برای نصب پرده حمام جهت حفظ حریم شخصی می‌تواند نقش زیادی در ایجاد آرامش خیال داشته باشد.
باید توجه داشته باشید که طراحی اولیه دکوراسیون حمام و ساختن یک طرح ذهنی، باید پیش از هرگونه اقدام برای خرید صورت بگیرد. هنگام طراحی، فضا‌هایی را برای قراردادن وسایل در نظر بگیرید. تعبیه فضایی مانند کمد یا کابینت در حمام، کمک زیادی به ایجاد نظم و مرتب بودن آن می‌کند. علاوه بر نصب کابینت برای دور از چشم قرار دادن وسایلی مانند حوله و مواد شوینده، می‌توانید برای قرار دادن لوازم تزئینی و یا گیاهان قفسه‌هایی را نیز در نظر بگیرید.

۲. رنگ

 

4 نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام

هنگام انتخاب دکوراسیون حمام، خود را محدود به هیچ رنگ خاصی نکنید. برای قسمت‌های مختلف حمام، رنگ‌های زیبا را در نظر بگیرید. دیوار‌های رختکن یکی از مکان‌هایی است که می‌توانید از این رنگ‌ها استفاده کنید. در انتخاب رنگ کاشی‌ها در دکوراسیون حمام خلاق باشید. سقف حمام‌ها معمولا به رنگ سفید است، در حالی که یک گزینه خلاقانه برای اجرای متفاوت دکوراسیون، انتخاب سقف‌های رنگی است.
یکی از مد‌های طراحی داخلی سال ۲۰۱۸، انتخاب رنگ‌های مشابه است؛ بنابراین باید به همخوانی رنگ‌های دیوار با چینی‌آلات بهداشتی روشویی و وان و همچنین کاشی‌ها توجه داشته باشید.
انتخاب رنگ‌های سفید یا خنثی، علاوه بر روشن کردن فضا، ظاهری جذاب به دکوراسیون حمام شما می‌بخشد. استفاده از یک رنگ، ظاهری دو بعدی به حمام شما خواهد داد، بنابراین برای ایجاد عمق در محیط هم می‌توانید از یک طیف رنگی تند و شاد استفاده کنید. برای مثال اگر صورتی انتخاب شماست، از رنگ‌های مرجانی و صورتی صدفی نیز در طراحی کمک بگیرید. استفاده از طیف رنگ‌های آبی، حس ساحل و دریا را به فرد القا می‌کند.

۳. دیوار‌ها

4 نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام

در انتخاب دیوارپوش‌ها از طرح و رنگ‌های مختلف استفاده کنید تا ظاهر فضا را تغییر دهید. همچنین بهتر است از دیوارپوش‌های چسبی استفاده نکنید، چون به علت رطوب حمام، به مرور زمان ورم کرده و از دیوار کنده می‌َشوند. برای مثال دیوارپوش‌های وینیل طرح‌دار مناسب استفاده در حمام است. در حقیقت به کار بردن دیوارپوش طرح‌دار در دکوراسیون حمام، فضا را خاص جلوه می‌دهد.

۴. کفپوش

 

4 نکته مهم در اجرای دکوراسیون حمام

برای انتخاب کفپوش حمام، گزینه‌های زیادی با ظاهر زیبا وجود دارند، ولی از آنجا که حمام محیطی مرطوب است، ریختن آب روی کفپوش‌های معمولی، باعث لیز شدن سطح آن‌ها می‌شود. هر چه سطح کفپوش براق تر باشد، احتمال لیز شدن آن افزایش می‌یابد؛ بنابراین در انتخاب کفپوش برای دکوراسیون حمام، علاوه بر زیبایی، به جنس و کیفیت آن نیز توجه کنید. رنگ کف‌پوش را نیز متناسب با رنگ دیوار‌ها انتخاب کنید، زیرا رنگ‌های ناهمگون باعث کوچک به نظر رسیدن فضا می‌َشود.


با توجه به آنچه گفته شد، نکات زیر به طور خلاصه باید در طراحی دکوراسیون حمام رعایت شوند:

  • پیش از شروع پیاده سازی عملی دکوراسیون، بصورت ذهنی محل قرار گرفتن وسایل حمام را مشخص کنید. این کار به شما کمک می‌کند درک بهتری از محیط پیدا کرده و لوازم درستی را برای دکوراسیون حمام انتخاب کنید.
  • برای قرار دادن وسایل می‌توانید از کابینت و قفسه‌های مختلف که روی دیوار یا روی زمین قرار می‌گیرند، کمک بگیرید؛ بنابراین وسایلی مانند شوینده‌ها و حوله‌ها را در کابینت و بطری‌های زیبا و وسایل تزئینی روی قفسه‌ها قرار می‌گیرند.
  • از رنگ‌ها در دکوراسیون حمام کمک بگیرید. کاشی‌های حمام را با لوازم و وان ست کنید تا حمام منزلتان فضای شادتری داشته باشد.
  • درست است که استفاده از المان‌های طرح دار در دکوراسیون فضا را کوچکتر نشان می‌دهد، اما کمک گرفتن از طرح‌های مختلف را در فضا‌های منزل، به خصوص در دکوراسیون حمام، می‌تواند تاثیر زیادی در زیبا و خاص به نظر رسیدن محیط داشته باشد.
  • همچنین در انتخاب کفپوش و کاشی‌های حمام نیز علاوه بر ظاهر به کیفیت و جنس نیز توجه کنید.

در آخر

برای داشتن منزلی زیبا که مطابق روحیه شما دکور شده باشد، جرات به خرج دهید. دقت به جزئیات در چیدمان فضا‌های کوچک، حتی در دکوراسیون حمام، نشان از ذوق و سلیقه شما دارد. پس از خلاق بودن نترسید. همچنین پیرامون این مطلب مطالعه مطلب تغییر دکوراسیون بخش بهداشتی با ۷ راه ارزان را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما از چه راهکارها و روش‌هایی دکوراسیون حمام استفاده می‌کنید؟ دیدگاه‌ها و نظرات خود را با ما و سایر همراهان مجله دکورز به اشتراک بگذارید.
 
برگرفته از: independent

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *