1403/03/30

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » ۵ راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه

۵ راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه

پنج تکنیک عملی برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه و استفاده حداکثری از فضا استفاده از رنگ های روشن و تضادهای هوشمندانه، نوردهی مناسب، حذف بی نظمی های موجود در دکوراسیون، به کارگیری آیینه و استفاده حداکثری از فضا به کمک مبلمان است که در این مقاله به تفصیل به آنها پرداخته شده است

با توجه به زندگی های شهری و پرهزینه این روزها، خانه ها معمولا کوچک تر شده و زندگی در آپارتمان های معمولا زیر ۱۰۰ متر بسیار رواج پیدا کرده است. در این مواقع می‌توان با تکیه بر اصولی خلاقانه در طراحی دکوراسیون و چیدمان خانه، از فضای موجود حداکثر استفاده را برد.
 
در این مقاله سعی شده است که ۵ روش کاربردی و تاثیرگذار در بزرگتر نشان دادن فضای خانه معرفی شود.

  ۱. استفاده از رنگ های روشن و تضادهای هوشمندانه

به طور کلی این یک حقیقت شناخته شده است که رنگ های روشن در اتاق آن را بزرگ تر و روشن تر نشان می دهند. دیوارهای روشن بازتابنده ترند و به فضا احساس باز بودن، سبکی و دلبازی را می دهند که کمک می کند اثر ایجاد شده با نور طبیعی به حداکثر برسد. از طرف دیگر، رنگ های تیره تمایل دارند نور جذب کنند تا اتاق کوچک تر به نظر برسد. برای داشتن یک اثر بهینه رنگ های ملایم تر مانند کرم را به کار ببرید.

 
5 راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه
نکته: سعی کنید دیوارهای تزیین شده ( مثلا دارای گچبری و … ) با یک رنگ روشن تر از دیوارهای دیگر نقاشی شوند. با این کار، گویی دیوارها عقب تر رفته و اتاق نشیمن بزرگتر به نظر می رسد.
 

۲. نوردهی، عامل کلیدی در باز کردن فضا

 اجازه دهید نور طبیعی وارد اتاق شده و فضا را باز کند، تا بزرگتر به نظر برسد. اگر نور طبیعی زیادی ندارید، می توانید با استفاده از لوازم نوردهی برخی افکت های خلاقانه را به کار برده و از تفاوت بزرگی که ایجاد می کنند شگفت زده شوید.

5 راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه

 


۳. بی نظمی ها را حذف کنید

اتاق تان را منظم و مرتب نگه دارید. هیچ چیز بیشتر از داشتن وسایل زیاد حس انباشتگی را به یک فضای کوچک القا نمی کند.
نکته: دیوارها را با عکس های زیاد نپوشانید. یک نقاشی بزرگ روی دیوار بهتر از تعدادی نقاشی کوچک است. چرا که حس شلوغی را منتقل می کند. در هنگام چیدمان یک اتاق یک نقطه کانونی در نظر بگیرید- جایی که چشمگیر باشد. مثلا در نهارخوری، این ننقطه کانونی احتمالا میز باشد، سپس وسایل را طوری سازمان دهی نمایید که توجه را به سمت نقطه کانونی بکشد و تعداد وسایل را در بقیه اتاق محدود کنید.
 
5 راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه
 

۴.  استفاده به جا از آیینه شگفتی می آفریند.

آیینه ها فضا را بزرگ تر می کنند. یک نقطه کانونی در نظر بگیرید و آیینه ها را به سمت آن زاویه دهید. همچنین نورهای طبیعی و مصنوعی را منعکس نمایید تا اتاق در شب و روز روشن تر و  بزرگتر به نظر برسد. جایگذاری ایینه نزدیک پنجره راه حل خوبی برای داشتن یک اثر ویژه است.
 
نکته: برای بزرگتر به نظر رسیدن فضای دکوراسیون آشپزخانه  استفاده از آیینه روی درهای کابینت ایده مناسبی است.
 
5 راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه

۵. استفاده از فضا توسط مبلمان را به حداکثر برسانید.

گاهی اوقات وسایل فضای زیادی اشغال می کنند. برای اجتناب از این موضوع از وسایل چند کاربری استفاده نمایید. مانند این مبل راحتی که در عین حال کاربری کتابخانه هم دارد.
 
نکته: مبل ها و وسایل بزرگتر را در جلو دیوارها قرار دهید تا فضا را بازتر نشان دهد. دقت کنید اگر وسایل جلو دید ورودی اتاق را بگیرند، حس انباشتگی را القا می کنند. با تغییر مکان آنها محل عبور را باز کرده و به فضا حس گشودگی دهید.
همچنین دقت کنید، وسایلی با ارتفاع زیاد می توانند سقف را پایین تر چیزی که هست نشان دهند.
 
5 راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه
به کمک تکنیک های ارایه شده می توانید فضایی دلباز و فراخ را به خانه خود دعوت کنید.
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید و ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید. 
 
گروه دکوراسیون دکورز

 

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *