1403/05/01

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » ۷ ترفند ساده در اجرای دکوراسیون خانه مدرن

۷ ترفند ساده در اجرای دکوراسیون خانه مدرن

برای داشتن دکوراسیون خانه مدرن، علاوه بر انتخاب مبلمانی با سبک و سیاق مدرن باید با روش‌های طراحی و چیدمان سبک مدرن آشنا باشید تا بتوانید دکوراسیونی ایده آل و به روز داشته باشید.

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!
دکورز | دسته دکوراسیون – یکی از مهمترین جزییاتی که در دکوراسیون خانه مدرن و در بخش طراحی داخلی هر فضایی باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب سبک  است. انتخاب سبک دکور تا حد زیادی به سلیقه افراد و عوامل محیطی مثل متراژ فضا، نوع پلان، نورپردازی محیط و… بستگی دارد. در این میان یکی از پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون داخلی منزل، سبک مدرن است. در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی‌های دکوراسیون خانه مدرن و بخش‌های مختلف آن آشنا کنیم.


۱. دکوراسیون ورودی‌ مدرن

 

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!
وقتی صحبت از دکوراسیون خانه مدرن به میان می‌آید بی شک ردپاری مدرنیته را باید در جای جای فضای داخلی منزلتان ببینید، به همین منظور بهتر است از ابتدای ورود به خانه یعنی ورودی و راهرو‌ها شروع کنید.

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!
برای داشتن ورودی مدرن به عناصر این فضا توجه کنید. کمد و جاکفشی، آینه و آویز‌های لباس گوناگون شما باید کاملا ساده و عاری از هرگونه نقش و نگار اضافی باشد. به طور مثال کمد‌های کنده کاری شده و یا قاب آینه کار شده همگی نقض کننده‌ یک ورودی به سبک مدرن هستند، در مقابل آن انتخاب از اکسسوری‌هایی با طرحی‌های مشخص هندسی مثل مربع، دایره و اشکال این چنینی تا حد زیادی ورودی شما را به سبک مدرن نزدیک می‌کند.

۲. دکوراسیون نشیمن مدرن

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!

 

سبک نشیمن شما تا حد زیادی معرف سبک کلی فضای منزل شماست؛ بنابراین باید توجه داشته باشید که عناصر طراحی به کاربرده در این فضا حتما معرف سبک مدرن باشند. از جمله ویژگی‌های سبک مدرن که باید حتما در طول طراحی منزل تان به آن توجه داشته باشید به شرح زیر است:

  • سادگی در تمام عناصر موجود در فضا
  • ترکیب رنگ‌های هماهنگ و غالبا خنثی و روشن
  •  پرهیز از تزیینات و جزییات اضافه در فضا
  • عدم تقارن در طراحی مبلمان و چیدمان لوازم و وسایل
  • استفاده از خطوط قائمه و راست گوشه در طراحی مبلمان و فضا

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!

بر طبق موارد گفته شده در بند قبل برای دکوراسیون خانه مدرن باید از مبلمانی ساده با رنگ‌های نسبتا روشن و یا خنثی استفاده کنید. مبلمان ال شکل و یا ست‌های راحتی بهترین گزینه برای مبلمان خانه‌های مدرن است، پس اگر قصد دارید خانه‌ای به سبک و سیاق مدرن داشته باشید از انتخاب مبلمان استیل و کلاسیک بپرهیزید، همچینی توجه داشته باشد که در چیدمان مبلمان خود تقارن نداشته باشید، چرا که تقارن رکن اصلی نقض مدرنیته در فضا است. داشتن کتابخانه دیواری و انواع مدل‌های جدید بوفه نیز علاوه بر اینکه فضای کمتری اشغال می‌کند بر زیبایی منزل شما نیز می‌افزاید.

۳. دکوراسیون آشپزخانه مدرن 

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!
اگر به تصویر بالا با دقت نگاه کنید تمامی ویژگی‌های مطرح شده در دکوراسیون خانه مدرن در آن نمایان است. استفاده از کابینت‌هایی با طراحی‌های ساده، عدم استفاده از جزییات اضافی، استفاده از خطوط قائمه و راست گوشه در طراحی جزیره آشپزخانه و سایر جزییات آن همگی معرف سبک مدرن در طراحی این آشپزخانه است.
توجه داشته باشید که در طراحی این آشپزخانه از دو رنگ سفید و سیاه به عنوان رنگ‌های غالب فضا استفاده شده است و از رنگ چوب به عنوان رنگ ثانویه برای ایجاد گرما و تعادل در فضا به صورت هوشمندانه استفاده است.


۴. دکوراسیون غذا خوری مدرن

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!
دکوراسیون مدرن برای خانه‌های کوچک بهترین انتخاب محسوب می‌شود. در خانه‌های کوچک عموما بین فضای نشیمن و غذاخوری حائلی وجود ندارد و این دو فضا به صورت یکپارچه طراحی می‌شوند. انتخاب میزو صندلی‌های راست گوشه با زوایای قائمه مناسب‌ترین مبلمان برای دکوراسیون غذاخوری خانه‌های مدرن هستند. 

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!
در انتخاب اکسسوری‌ها و تزیینات فضای غذاخوری حتما به سادگی و پرهیز از به کارگیری جزییات اضافه توجه داشته باشید، چراکه تزیینات و جزییات اضافی دشمن اصلی سبک مدرن است و تمامی قوانین و اصول مدرنیته را زیر سوال می‌برد.

 

 

۵. دکوراسیون اتاق خواب مدرن

 

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!
ایجاد سبک مدرن در فضای اتاق خواب می‌تواند تا حد زیادی ساده‌تر از سایر بخش‌های دکوراسیون منزل باشد، چراکه دراین فضا غالبا جزییات محدودتری نسبت به سایرفضا‌ها دارد. انتخاب دسته خواب ساده با کمترین جزییات و خطوط قائمه در کنار استفاده از رنگ‌های خنثی مثل طوسی می‌تواند شروع سبک مدرن در فضای اتاق خواب شما باشد. توجه داشته باشید که در کنار استفاده از رنگ‌های خنثی برای ایجاد تعادل در فضا می‌توایند از نورپردازی‌هایی با نور‌های گرم و آفتابی و یا جنس‌های مثل چوب استفاده کنید تا توازن مناسب در فضا احساس شود.


۶. دکوراسیون اتاق کودک مدرن

 

۷ ترفند اجرای دکوراسیون خانه مدرن
همان طور که در بند‌های قبل به آن اشاره کردیم دکوراسیون مدرن به استفاده از رنگ‌های خنثی و یا غالبا روشن و ملیح توصیه می‌کند. شاید در نگاه اول ایجاد فضایی مدرن با رنگ‌های شاد و در عین حال مدرن برای کودکان متناقض با قوانین دکوراسیون مدرن باشد، اما باید به شما بگوییم که با انتخاب رنگ‌های پاستلی می‌توانید دکوراسیون مدرنی داشته باشید که فرزندتان شیفته‌ آن است.


۷. دکوراسیون حمام و دسته بهداشتی مدرن

 

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!
حمام و دسته بهداشتی هم به عنوان آخرین بخش و تا حدی مهجورترین بخش دکوراسیون داخلی منزل برای مدرن شدن نیازمند جزییات خاصی است. یکی از جزییاتی که اصولا در طراحی دکوراسیون حمام های مدرن به آن توجه می‌شود، استفاده از دیوار‌های شفاف برای بخش کابین دوش است که در طراحی اکثر حمام‌های امروزی هم دیده می‌شود.

دکوراسیون خانه مدرن، ۷ ترفند برای داشتن مدرن‌ترین خانه دنیا!
برای طراحی دسته بهداشتی خانه مدرن می‌توانید از روشویی‌های کابینتی و هنگ (بدون پایه و اتصال به زمین) استفاده کنید، این مدل از روشویی‌ها به عنوان یکی از معرفه‌های اصلی دسته بهداشتی‌های مدرن مطرح هستند که عموما در دسته بهداشتی‌های کوچک هم کارایی بالایی دارند، بنابراین اگر دسته بهداشتی کوچکی دارید و متقاضی سبک مدرن هستید این مدل از روشویی‌های را فراموش نکنید.

 

کلام آخر
امیدواریم در این مطلب با باید‌ها و نباید‌های دکوراسیون آشنا شده باشید.مطالعه مطلب اجرای دکوراسیون خانه ثروتمندان با ۱۷ ایده جالب می‌تواند شما را در طراحی دکوراسیونی زیبا و جذاب کمک کند. اگر از ایده‌ جذاب و خاصی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کرده اید، نظرات و ایده‌های خود را در انتهای همین صفحه در قسمت “ارسال نظر” با ما در میان بگذارید.

برگرفته از ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *