1403/04/29

دکورز

دکوراسیون منزل و مبلمان اداری و تجاری

خانه » ۳ ایده جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب عروس

۳ ایده جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب عروس

دکوراسیون اتاق خواب

۳ ایده دیدنی برای دکوراسیون اتاق خواب عروس

قطعا نداشتن ایده برای چیدمان اتاق عروس کارتان را سخت تر می کند و حتی ممکن است چند بار وسایل اتاق را بچینید و مجدد وسایل را جابجا کنید.

از آنجایی که بیشتر عروس خانم های ایرانی علاقه بسیار زیادی به وسایل دکوری و تزئینی دارند، چیدن این وسایل در اتاق خواب برایشان کار سختی خواهد بود. به خصوص که اگر اتاق خواب، کوچک باشد و بخش تخت خواب، کمی بزرگ و جاگیر.

در این مقاله قصد داریم چند ایده کاربردی برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب عروس را بررسی کنیم که با مطالعه آن ها می توانید راه حل جدیدی برای چیدن وسایل اتاق خواب عروس پیدا کنید و دیدگاهتان را نسبت به روش های مختلف برای تزئین اتاق خواب باز کنید.

دکوراسیون اتاق خواب عروس

۱ – استفاده از آینه و تزئین آن را فراموش نکنید! (مناسب اتاق بدون پنجره)

آینه یکی از مواردی است که هم در اتاق های کوچک و هم اتاق های بزرگ، زیبایی خاص و جلوه متفاوتی به اتاق خواب می دهد. ایده های متفاوتی را میتوان با استفاده از آینه پیاده سازی کرد. استفاده از آینه در سقف اتاق خواب یکی از بهترین ایده ها برای اتاق خواب عروس است. به خصوص که اگر یک نورپردازی مناسب برای آن در نظر بگیرید. 

میتوانید از رشته لامپ ها و دیگر نورپردازی ها استفاده کنید. بهتر است نورپردازی کناره های آینه متضاد با رنگ زمینه آن باشد. اگر سقف و دیوارهای سفید دارید از نور آبی یا بنفش برای نورپردازی اطراف آینه استفاده کنید. انعکاس این نور متضاد زیبایی خاص و رویایی به اتاق خواب می دهد. 

استفاده از آینه در قسمت های مختلف اتاق کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد. از آنجایی که انعکاس نور و رنگ در طول روز در آینه زیاد می شود، اتاق خواب بسیار بزرگتر دیده می شود. این ایده برای اتاق خواب بدون پنجره بسیار مناسب است زیرا باعث دلبازتر شدن اتاق خواب می شود.

 

۲- استفاده از شال تخت خواب، بهترین ایده برای چیدن دکوراسیون اتاق کوچک

تخت خواب دو نفره یکی از مهم ترین گزینه های اتاق خواب عروس و داماد است که نمی توان آن را از اتاق خواب حذف کرد و قسمت زیادی از اتاق خواب را اشغال می کند. تکنیک های متفاوتی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید بخش خواب را طوری بچینید که اتاق خواب بزرگتر دیده شود. به طور مثال در اتاق هایی که مربع هستند، بهتر است تخت خواب وسط اتاق قرار بگیرد و با استفاده از شال تخت، فضای استفاده شده توسط تخت را کاملا از مابقی فضای اتاق جدا کنید. 
انواع شال تخت برای بخش خواب مدرن، بخش خواب سلطنتی و انواع تخت های اسپورت وجود دارد اما اگر از بخش خواب اسپورت خریده اید، پیدا کردن یک شال تخت مناسب کمی سخت است زیرا معمولا شال های تخت از جنس حریر و تور هستند و با بخش های اسپورت همخوانی ندارند. 
مسئله ی دیگری که در مورد دکوراسیون اتاق خواب کوچک عروس وجود دارد این است که برخی از وسایل واقعا اضافه هستند! اگر اتاقتان کمد دیواری دارد و روی بخش خواب، کناری تخت را تهیه کرده اید، خرید یک میز آرایش (میز توالت) کافیست. قرار دادن میز دراور در اتاق خواب عروس و حتی خرید آن اجباری نیست! 
گاهی اوقات وسواس های عروس خانم ها منجر به خرید انواع وسایل کاربردی و تزئینی می شود که در نهایت نیمی از آن ها بدون استفاده باقی خواهند ماند. به همین دلیل پیشنهاد می شود اگر یک اتاق خواب کوچک دارید، نگاه مجددی به لیست خریدتان بیاندازید و موارد اضافه را حذف کنید.

۳ – خلق ایده های جدید اتاق خواب عروس با ترکیب رنگبندی های زیبا و نورپردازی 

یکی از مهم ترین تکنیک ها برای دکوراسیون اتاق خواب عروس که منجر به خلق ایده های جدید و تازه می شود، ترکیب نورپردازی و رنگبندی اجزای اتاق خواب است. به خوبی می دانیم که رنگ ها، تاثیر بسیار زیادی روی احساسات و درنهایت افکار انسان دارد. 

به همین دلیل توصیه می شود از رنگ های شاد، انرژی بخش و نورپردازی های دلنشین برای اتاق خواب عروس استفاده شود. معمولا رنگ های روشن مانند سفید، صورتی، طلایی، قرمز، زرد و آبی بهترین انتخاب برای اتاق خواب عروس است که البته هر یک از این رنگ ها با ترکیب های متفاوت مانند مشکی، خاکستری، زرشکی، سرمه ای و بنفش زیبایی خاصی به اتاق خواهد داد. 

همه ی رنگ ها برای اتاق خواب عروس مناسب نیستند

مهم ترین نکته ای که برای ترکیب رنگ و نورپردازی اتاق خواب عروس باید در نظر گرفته شود این است که یک طیف رنگی ثابت انتخاب کنید و از آن برای تمام اجزای اتاق مانند بخش خواب، کمدها، فرش، پرده و کاغذ دیواری استفاده کنید. چند رنگی اتاق خواب، باعث می شود فضا بسیار شلوغ دیده شود و در نهایت تاثیر منفی روی روان افراد دارد.

باتوجه به سلیقه تان می توانید نورپردازی را در قسمت های مختلف اتاق مانند سقف، گوشه های اتاق، تاج تخت خواب، کناره های کمد، کف اتاق و قسمت های متفاوت دیگر استفاده کنید. نورهای رشته ای به عنوان یک وسیله تزئینی می تواند روی میز توالت، کند و حتی تاج تخت قرار بگیرد. 

باکس های دیواری را فراموش نکنید! باکس و شلف دیواری بهترین مکان برای نورپردازی با رشته لامپ ها هستند. اگر باکس دیواری ندارید با هزینه نه چندان زیاد می توانید یک نمونه باکیفیت تهیه کنید و با رشته لامپ ها آن ها را تزئین کنید. 

البته بهتر است تعداد زیادی باکس مشاهده کنید تا بعد از دیدن نمونه های متنوع، بهترین گزینه ای که با وسایلتان همخوانی دارد را تهیه کنید. به جای وقت گذرانی در خیابان ها و بازارها، می توانید به انواع فروشگاه های اینترنتی مانند فروشگاه بلج مراجعه کنید و نمونه های مختلف باکس دیواری را مشاهده کنید. فروشگاه بلج یکی از بهترین عرضه کنندگان انواع بخش خواب، انواع تشک مانند تشک رویا، خوشخواب، رویال، پارمیس و دیگر وسایل دکوراسیون اتاق خواب است.

دکوراسیون اتاق عروس

به جای پیدا کردن ایده دکوراسیون اتاق خواب عروس، به خلق ایده مشغول شوید (سخن نهایی)

استفاده از شمع، گلبرگ، حریر و تور و چیدن حوله و روتختی به شکل گل و قلب از ابتدایی ترین کارهایی است که می توانید برای تزئیین اتاق خواب انجام دهید اما انجام این تکنیک ها به دفعات، باعث می شود که اتاق خواب شکل مصنوعی به خودش بگیرد. 

ما در این مقاله سعی کردیم جدیدترین ایده برای چیدن اتاق عروس را به کار ببریم اما بهترین توصیه برای عروس خانم ها این است که عکس های بسیار زیادی در اینترنت مشاهده کنند و سعی کنند با توجه به وسایلشان و اندازه اتاق خواب، ایده های مختلفی خلق کنند.

برگرفته از نمنــاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *